ТРЕТИ клас - 3 тема

  • 60 444
  • 765
# 375
Герка, тука навлизаме в една още по-неприятна тема за прибързаното порастване на децата и вменяването им на отговорности, за които не са дорасли напълно. Не виждам как дете на 8 / 9 ще се придвижва само с ГТ.

Моренка, за това говоря и аз.
Нашето момиче ще стане на 9 след 2 месеца, но няма телефон. Мисля за лагери и преспивания навън със скаутите да й предоставя за бъдеще един от моите телефони за връзка.

Хм, децата са различни и по различен начин отговорни.
И аз нямам намерение да навлизам в темата, при все че съм доста близо до деца от 5-6 години вече  и виждам колко различни могат да бъдат. Деца на една възраст могат да бъдат с поведенчески различия 2-3 години като са си абсолютно нормални всичките. Наистина има много зрели и отговорни деца, както и безотговорни или пък обсебващи и задушаващи родители.  Laughing
А понякога родителите нямат избор.
Виж целия пост
# 376

Врячо днес паднал от една бебешка люлка. Не ми е ясно как изобщо е успял да е покачи на нея - с майка ми е бил - тя пък решила, че бебешката трябва да е напълно безопасна... щото нали е за бебета - та е била с гръб в този момент. В резултат цялата му муцунка е жестоко охлузена, на много голяма площ, от нослето чак до под брадичката.

Милото! Аз така съм падала при спъване, с охлузено половин лице. Зараства с месеци. Дано при вас е по-леко.
Виж целия пост
# 377
 katiABV, да се възстановява леко милия.

Снощи, като го прибирах си търси десет минути якето. Не знаеше, в кой край на двора го е хвърлил.
После се сети, че му липсват още неща и се качи да си ги вземе от стаята.
Явно висенето до късно в училище си казва своето.
Виж целия пост
# 378

Врячо днес паднал от една бебешка люлка. Не ми е ясно как изобщо е успял да е покачи на нея - с майка ми е бил - тя пък решила, че бебешката трябва да е напълно безопасна... щото нали е за бебета - та е била с гръб в този момент. В резултат цялата му муцунка е жестоко охлузена, на много голяма площ, от нослето чак до под брадичката.

Милото! Аз така съм падала при спъване, с охлузено половин лице. Зараства с месеци. Дано при вас е по-леко.
Споделям мнението на Светли, Гушкан също падна от люлка (на 3-4г. беше) и беше ужасно охлузено, трябва си време, за да зарастне. Дано не е много дълбоко, Кати!
Виж целия пост
# 379
Кати, бързо да се оправи Врячо!
Навремето се бях ожулила така и баща ми се шегуваше, че имам асфалтова екзема Twisted Evil

Иска ми се вече ваканция. Уж няма кой знае какво, а моята е поизморена. Сутрин едвам става.

Относно телефоните споделям мнението на Герка. Не ми се мисли какво им е било на нашите родители да нямат връзка с нас, а се прибирахме сами от училище от по-малка възраст.
На щерката също давам тел., ако няма да съм вкъщи при прибирането й. Включва го като слезе от училищния бус, който спира пред нас, и ми се обажда.
Виж целия пост
# 380
Моят просто не мога да го оставя без телефон. Ходи и се прибира сам с ГТ. На футбол също ходи сам. Отделно кара колело и играе из квартала. Засега не е имал проблеми. Доста оправен е за възрастта си. Кака му на неговата възраст не можеше и до магазина да отиде сама.
Виж целия пост
# 381
Тъй де, всеки родител преценява потребностите и дава телефон на детето.
Но, нали сме различни хората - има и такива, които дават по други причини и други модели, не просто за разговор, което за мен например е лиготия и още по-лошо дори...  Wink
Щерката разказва за момиче от втори клас, което непрекъснато парадира с възможности - то дрехите, то техника... имала два лаптопа, няколко си таблета, телефона и т.н.. - всичко по много и като на голяма "кифла".  Те такива визирам.
Просто си казвам мнението, никой няма да се съобразява с мен я.  Wink
На мен лошо ми става като гледам 3 годишни със смарт телефон или таблет в ръцете.  ooooh!
Моите съображения "против" са и от гледна точка на вредните излъчвания - колкото по-късно - по-добре.
Виж целия пост
# 382

Врячо днес паднал от една бебешка люлка. Не ми е ясно как изобщо е успял да е покачи на нея - с майка ми е бил - тя пък решила, че бебешката трябва да е напълно безопасна... щото нали е за бебета - та е била с гръб в този момент. В резултат цялата му муцунка е жестоко охлузена, на много голяма площ, от нослето чак до под брадичката.


Олеле, милият! Бързо да се възстанови!  Hug
Виж целия пост
# 383
Кати, бързо да му минава на Врячо! И вече едва ли ще погледне бебешка люлка, милият...

За телефоните, споделям общото мнение в темата. В класа има деца с телефони по 1000 лв. А родителите им мрънкат, като им се поискат 20 лв. за помагала  Confused Калоян е с нокиа с фенерче. Напълно достатъчно да се обади на баща си в колко часа да го вземе. И да му занесе в училище несесера - пресен случай от вчера.

И Калоян предпочита да смята на ум. Той и за контролно по английски се готви на ум, затова госпожата им вдигна броя думички за писане от 10 на 20. Обяснявам аз, че език се учи с писане, ама той така си запомнял думите, само като ги гледа  Rolling Eyes

Да ви питам, как се справяте с домашния бит и техника. У нас снощи стана драма голяма, защото кофичката, която му дадох не беше като нарисуваната в учебника. Рева, че нямало да му се получи кончето, баща му се ядоса и я смачка, добре, че имах резервна  Crazy
В чудо се виждам вторник вечер като почнем да събираме нужните материали за следващия ден - то кутия от паста за зъби, то ластици, кабърчета, копчета, веднъж трябваше чорап даже  ooooh!
Виж целия пост
# 384
Кати, бързо да му минава на Врячо! И вече едва ли ще погледне бебешка люлка, милият...
Да ви питам, как се справяте с домашния бит и техника. У нас снощи стана драма голяма, защото кофичката, която му дадох не беше като нарисуваната в учебника. Рева, че нямало да му се получи кончето, баща му се ядоса и я смачка, добре, че имах резервна  Crazy
В чудо се виждам вторник вечер като почнем да събираме нужните материали за следващия ден - то кутия от паста за зъби, то ластици, кабърчета, копчета, веднъж трябваше чорап даже  ooooh!
Предупредила съм че във вторник вечер материали на давам  Mr. Green
Г-жата им казва в срядата след ДБТ, подсеща ги и в петък...има тефтерче да се впише. Чат пат и аз се сещам да попитам, като снощи когато каза, че му трябва лепило. Минута по-късно бях зяравила, добре че сестра му имаше някакво. Е не е като да иска опаковка от нещо..може паста, боя, лекарство...питам картонената кутия нали-неее бе мамо самата опаковка на пастата...интересно ми как щеше да направи асансьор от нея, ама упорства и  т'ва си е, неговото да е  Simple Smile
Виж целия пост
# 385
Ала-Бала, при вас организацията очевидно е по-добра. При нас преди 2-3 седмици или когато там се падаше урока по сеене на разни семенца, се оказа, че госпожата е забравила да предупреди какво трябва да се носи и носели само 2-3 деца, та направо си го пропуснаха.
Виж целия пост
# 386
Дребен има смартфон, просто защото ползва стария мой. Носи го на училище с изключен звук, за да може да звънне, ако има нещо и го ползва най-вече, за да се чува със съученици да пита за домашни. Има цифром и словом една игра свалена на него и не почти играе на нея. В началото беше голям хит да чати във вайбър с приятели, но много бързо й омръзна и сега дори го е махнала, че било досадно.
Харесва ни или не, живеем във време на бързо развиващи се информационни технологии и те ще са част от живота на децата ни. Според мен нашата работа е да ги научим да ги ползват разумно, дет се вика, с удоволствие и мярка. Не съм забранила нито телефон, нито таблет, нито компютър, ползва ги и за училищни проекти понякога, но няма да толерирам часове играене на игрички.
 
Светле, още помня как баща й на Дребен обикаля една вечер денонощните магазини да търси сламки за часа по ДБТ. Втрисам и се и аз, че все трябва нещо, дето го нямаме вкъщи и разбира се, това винаги се установява в последния момент...

Кати, бързо да минава.
Виж целия пост
# 387
Ооо, ДБТ ми е любимо, при нас е във вторник, затова го карам още в неделя да гледа какво му трябва. Не разбирам за какво им е този предмет с приложените материали, които не стигат за нито едно от "изобретенията". Със същия успех можем да си ги правим вкъщи.

Вашите деца имат ли занятия по информационни технологии? Тези дни научих, че имало в някои училища. Явно е местна инициатива, защото в нашето училище започва от по-горните класове  Thinking
Виж целия пост
# 388
Ооо, ДБТ ми е любимо, при нас е във вторник, затова го карам още в неделя да гледа какво му трябва. Не разбирам за какво им е този предмет с приложените материали, които не стигат за нито едно от "изобретенията". Със същия успех можем да си ги правим вкъщи.

Вашите деца имат ли занятия по информационни технологии? Тези дни научих, че имало в някои училища. Явно е местна инициатива, защото в нашето училище започва от по-горните класове  Thinking
Нали, ДБТ и аз не го разбирам такъв какъвто е. Могат да правят толкова по-интересни  и истински неща от живота...  Иначе явно не правят кой знае какво, защото рядко се иска нещо.  Wink
ИТ нашите имат от 1клас. Мен ме е яд, децата не го искат... ама кой ли ни пита.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 389
Ние нямаме ИТ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия