ТРЕТИ клас - 3 тема

  • 60 441
  • 765
# 420
И от нас пожелания за слънчева ваканция. Ние ще я прекараме на екскурзия из страната, вече търпение нямам...  Sunglasses
Виж целия пост
# 421
Спокойна и весела ваканция и от мен, момичета!
Нашият младеж няма много домашни и седна да ги напише сега, за да не мъкне в прованса при баба и дядо, закъдето отпътуват утре...Та, ваканция и за нас настава и ще се възползваме максимално...
Младежът не играе на игри на компютъра в къщи, а на телефона - по половин/един час им е разрешено след училище...Предполагам, че сега при бабите положението ще е коренно различно, но какво да се прави...Иначе, те не излизат сами навън, а само с нас...
Забавлявайте се и събирайте слънце! Sunglasses
Виж целия пост
# 422
Нашата ваканция започна от снощи без време...беше с Т и силно зачервено гърло. За радост нощта мина спокойно и днес вече няма и помен от Т. Ще смуче малко хапчета 2-3 дни и готово. Ама като мама обяснява, че организмът се изтощава, когато детето си ляга късно...и че сладолед по три пъти  е прекалено.....

Ала-бала, не е от сладоледа  Peace От стари лекари, които не са на този свят вече знам, че студената вода и сладоледът не вредят на гърлото. Виж, променливото време и вирусите са друго нещо.  Confused Ние с Калоян си ядем сладолед цяла зима за ужас на баща му и на касиерките в магазините. Нищо ни няма.

И аз разрешавам сладолед целогодишно. Онзи ден Ангел иска да му купя джънк някакъв. Предложих му сладолед. Снакс и чипс - сега не му разрешавам по препоръка на билкар.
Той ми вика- Нали знаеш, че ме боли гърлото.
Аз - Е, и какво от това.
Ангел - Каква майка си такава...
И си купи Корни банан. Забелязала съм, че когато не налагаш драстични забрани вредностите не са толкова атрактивни.

Ние си караме с главоболието, но смятам, че е по - добре. Пием желязо, един пробиотик и чай от билкар. Туй то. Оставих го цяла седмица да почива, сега ще има още една. Надявам се да се посъвземе.

Виж целия пост
# 423
...Забелязала съм, че когато не налагаш драстични забрани вредностите не са толкова атрактивни.

Ние си караме с главоболието, но смятам, че е по - добре. Пием желязо, един пробиотик и чай от билкар. Туй то. Оставих го цяла седмица да почива, сега ще има още една. Надявам се да се посъвземе.



Аз нищо не забранявам тотално. То и да го забраня, по половин ден са сами с баща му, който позволява компютър, вафли, пица...та няма особен смисъл. Аз мрънкам. Постоянно повтарям, че ако седи твърде много пред телевизор/компютър/телефон, ако пие газирани напитки и яде джънк ще стане глупав, дебел и ще се разболее от ужасни болести  Twisted Evil
Виж целия пост
# 424
Аз не знам дали вредят студената вода и сладоледа на гърлото, но щом сме здрави сезон за сладолед няма у нас.  Друг е въпросът, че гледам да го ядем рядко, Щото нямам вяра на състава му.  ooooh!
В Сандански например си купуваме супер сметанов сладолед с вкуса от детските ми години от един възрастен човек, който сам си го произвежда в малки количества.

Светле, моята е повечето време с мен, но пък и татко ѝ е на същата вълна. Та толкова, ама толкова съм говорила за вредностите и зависимостите и ефектът е голям. На боклучивите десертчета има и здравословни купешки алтернативи - такива купувам аз. Също и боклучивите не са еднакво лоши, та и такива възможно най-приемливи също купувам понякога и нямаме драма вкъщи.  В подписа ми е блогът ми, където поствам кутиите с храна за у-ще и може да видиш въпросните, ако искаш.
Скоро гледахме двете заедно филма "Глад за промяна" и мисля, че и той оказа влияние.  
Виж целия пост
# 425
Morena, разглеждала съм кутиите с храна, даже съм си пожелавала да ме осиновиш  Laughing Калоян си носеше храна в първи клас. И тя беше домашна и здравословна. После отказа  Sad Тази година обаче не ходи на занималня и в повечето случаи с тати си обядват вкъщи каквото съм сготвила. Понякога обаче решават да си вземат пица/сандвич, че да останело готвено за вечеря - от загриженост за мен, видиш ли  Twisted Evil Мъжът ми няма чувство за самоконтрол по отношение на храната и някакси не се получава да яде вафла, а да забрани на Калоян и той да си хапне  Confused
Виж целия пост
# 426
И у нас сладолед се яде целогодишно. Но също така правим и домашен, става много хубав.
Лунички много харесвам, но моите нямат. За сметка на това младежът има бенка, която е на проследяване, защото не е добра и трябва да се маха.
Относно слънцезащитата - абсолютно задължителна е!  Naughty
Домашните за ваканцията вече са направени. Сега чака с нетърпение да ги закараме заедно с баба им на селската къща, където игрите са на воля.
Това е от нас.

Весела ваканция на всички!
Виж целия пост
# 427
Здравейте!
Пожелавам и аз на децата една весела и слънчева ваканция! bouquet

Теодора има малко домашно за ваканцията и е решила днес да го напише, за да е свободна през останалите дни Laughing Аз още не съм се прибрала вкъщи, но баба й каза, че е седнала от 14 ч. ., сигурно вече е и приключила.
Няма да я оставя да бездейства през цялата ваканция обаче. Ще чете книжки, купила съм й 2 нови, така че ще има занимавка, а и ще й дам малко задачки, че математиката нещо й куца. Иначе плановете са да се събира с приятелки, малката и тя ще си е вкъщи, та ще играят, гледат телевизия по малко, карат колелета. На компютър не позволявам да играят и засега нямат и интерес. На телефон също не играе, тъй като е с най-обикновен телефон, който има 2 игри, на които играеше много в началото, но вече са й втръснали. Peace

Ваканцията на ученичката ще е ваканция и за мен, че излизам в отпуск Party, та ще мога да контролирам нещата у дома. Laughing

Сладолед и аз разрешавам по всяко време. На мен също са ми позволявали, когато бях малка, и знам, че не вреди на гърлото. Peace  

Морена, и аз гледам кутиите ти в една тема и много се радвам, че детето ти яде всичко. Моите и двете са много злояди и направо ще ме побъркат. Поне наблягат на плодове и зеленчуци, но иначе не ядат страшно много неща.... Теодора сега ме кара да й правя кисело мляко с банан и канела Rolling Eyes, това яде почти всеки ден за закуска, а за обяд и вечеря освен сандвичи, картофи и ориз май друго не мога да им пробутам ooooh!
Виж целия пост
# 428
Светле, Гушкан не е на занималня, остава само за обяда (харесва ѝ да обядва в компанията на децата) и играта след това. Когато се прибират за заниманията (14.30 - 16.00ч.) я взимам в общия случай, а понякога остава и малко повече - когато нямат много домашни и времето е хубаво  и излизат по-рано да поиграе и след заниманията.  А филмът си заслужава да го погледнеш.  Simple Smile
Осиновявам те, нямаш проблем. Simple Smile  Имах предвид опакованите сладкишчета/барчета, йогуртите и соковете в случая. Simple Smile Повечето са с абсолютно здравословен състав, а отбиват номера да не е тотално различна от децата.  Макар отонсно храната да не е проблем различието ѝ, зарибиха се и други деца. Simple Smile

Ан, благодаря! Пробвай да сложиш в киселото мляко
Скрит текст:
с банана и чиа. Моята е абсолютен фен на всякакви такива комбинации с чиа. А много любимо ѝ е и печени ябълки с кисело мляко... с чиа или без.  Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Ан, благодаря! Пробвай да сложиш в киселото мляко
Скрит текст:
с банана и чиа. Моята е абсолютен фен на всякакви такива комбинации с чиа. А много любимо ѝ е и печени ябълки с кисело мляко... с чиа или без.  Simple Smile
Благодаря за идеята! Ще пробвам. А
Скрит текст:
печените ябълки с кисело мляко как ги правиш? Нарязваш ябълките в млякото ли? Да пробвам и това да пробутам, поне разнообразие малко да има. Сигурно ще й хареса, щото иначе яде печени ябълки, пълнени със сурови ядки и сушени плодове.
Виж целия пост
# 430
Аз правя "домашен" микс:
- пшенични ядки,
- овесени ядки,
- ръжени ядки,
- лимецови флейксове - това предполагам са пресовани лимецови ядки
- овесени трици
- пшеничен зародиш
- корнфлейкс

Нарязвам ябълка, банан и ягода, прибавям кисело мляко и малко от микса. Това е едно от малкото здравословни неща, които моето харесва и яде.
Ангел чиа не понася. Преди смилах разни ядки и семена (ленено, конопено, бадем, сусам, орех чиа и т.н.) - каквото имам, и отново смесвах с кисело мляко, но не го харесват.
Виж целия пост
# 431
Ан,
Скрит текст:
ябълките обелвам, нарязвам и почиствам от семената. Пека ги и след това ги намачквам с вилица, както банан се мачка. Смесвам ги с кис. мляко и става много нежен и пухкав крем. Слагам канела - много любима у нас.  Това е любима закуска на щерката от малка. Simple Smile

Иланг, у нас също мюслито е домашно забъркано, ползвам и ечемичени ядки също.
Виж целия пост
# 432
Благородно завиждам за малкото домашни. При нас са ужасно много, като гледам поне три дни плътно ще трябва да пише. Има около 50 задачи от сборника по математика, пет страници от помагалото по БЕЛ, по три страници по ЧП и по ЧО, т.е. три урока, които уж са взети, а всъщност сами да си ги прочетат и попълнят УТ, плюс проекти и по двете, а за английския - около 20 думи и доста други неща. За какво ги дават ваканциите, определено няма да е за почивка, а за наваксване на материала...
Виж целия пост
# 433
Весела ваканция на всички  Hug

За ваканциите по принцип не давам допълнително задачи и я оставям да играе на воля. Играе и на телефон и таблет, но повече излиза на вън, когато е хубаво времето. Тази ваканция обаче ще е различна и ще пише до дупка, че е наказана. Правили контролно по математика и тя изкарала 3  ooooh!. И този път не е от неразбрани задачи, а от бързане и блеене. От 6 задачи само на 1 има пълните точки и освен всичко друго трябваше от друго дете да науча, че са имали тест и че тя е правила поправка. Страх я било моля ти се да си каже  ooooh!. Чак пък толкоз лоша не съм  newsm78. Обясних, че дори и да се скарам за нещо ще е малко в сравнение с наказанието, което ще последва ако пак я хвана да лъже, защото за лъжите сме говорили безброй пъти  Naughty

За слънцезащитните - мажа я само като е на плаж, че тя си има една тъмна баня по рождение и не гори. Виж аз съм друга бира, даже вече започнах да си мажа лицето при излизане, че горя зверски. Ползвам 50 на Бочко, но за нея 20 фактор е достатъчен.
Виж целия пост
# 434
Знам, че сладоледът не е направил беля, просто той може да изкара цял ден на сладолед. Прави се домашен, купува се и всяка вечер след вечеря иска по три пъти...той е с по-големи сливици и предразположен по принцип като мен..аз пия ли една чаша студена вода и на другия ден ме боли...виж от студеното вино нищо ми няма  Mr. Green
Виктоалиа T  моят син ме попита наскоро ако изкара 2 ще получи ли шамар?!?  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия