МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 58 765
  • 745
# 330
Магнифлекс - Пиер Карден е нашето.
Виж целия пост
# 331
Надявам се от тази билкова кръв да се оправи хемоглобина , че аз съм с вродена анемия и се надявам бебка да не е .
 А относно тежестта е ужасно всичко ме боли като мече се чувствам а и изглеждам така вече . 😃
[/quote]
Може ли повече инфо за билковата кръв? Чувала съм, че помага. На мен ми е към 105-110 единици и макар че пия Сорбифер, стойността почти не се повлиява. Макар че лекарката ми каза, че към края на бременността обичайно е по-нисък, понеже организмът се подготвял за бъдещата загуба на кръв.
[/quote]
Виж целия пост
# 332
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.
Виж целия пост
# 333
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.

Добре дошла Simple Smile и аз съм за 29 май. Относно количката няма как да съм обективна защото все пак още не съм я ползвала, но много ми допадна това, че коша за багаж е голям, сенниците са дълбоки( особено на летния кош, може да стигне почти до крачетата) добра маневреност на гумите, всяко кошче си има покривало, регулацията в позицията на дръжката за мен е важна защото съм ниска... като цяло ми изглежда удобна.
Виж целия пост
# 334
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.

Добре дошла Simple Smile и аз съм за 29 май. Относно количката няма как да съм обективна защото все пак още не съм я ползвала, но много ми допадна това, че коша за багаж е голям, сенниците са дълбоки( особено на летния кош, може да стигне почти до крачетата) добра маневреност на гумите, всяко кошче си има покривало, регулацията в позицията на дръжката за мен е важна защото съм ниска... като цяло ми изглежда удобна.

Благодаря за бързия отговор, Beka999  Simple Smile  Това, което ме интересува е точно дали е маневрена и дали са удобни позициите на летния кош (по съвети на приятелки знам, че е важно). Може ли да споделиш от къде си я купила, искам да я видя на живо, иначе я има в много сайтове.

А щом вървим заедно, аз бях на лекар в петък и малката вече е 1500гр., лекарката каза, че си върви точно за термина. Вие колко сте големи? Понеже прочетох, че някои момичета вече са започнали с тоновете, ти ходила ли си вече, защото аз не съм, а следващия ми преглед е чак на 07 април.
Виж целия пост
# 335
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.

Добре дошла Simple Smile и аз съм за 29 май. Относно количката няма как да съм обективна защото все пак още не съм я ползвала, но много ми допадна това, че коша за багаж е голям, сенниците са дълбоки( особено на летния кош, може да стигне почти до крачетата) добра маневреност на гумите, всяко кошче си има покривало, регулацията в позицията на дръжката за мен е важна защото съм ниска... като цяло ми изглежда удобна.

Благодаря за бързия отговор, Beka999  Simple Smile  Това, което ме интересува е точно дали е маневрена и дали са удобни позициите на летния кош (по съвети на приятелки знам, че е важно). Може ли да споделиш от къде си я купила, искам да я видя на живо, иначе я има в много сайтове.

А щом вървим заедно, аз бях на лекар в петък и малката вече е 1500гр., лекарката каза, че си върви точно за термина. Вие колко сте големи? Понеже прочетох, че някои момичета вече са започнали с тоновете, ти ходила ли си вече, защото аз не съм, а следващия ми преглед е чак на 07 април.

От Айко я взехме не знам къде другаде може да се види на живо Thinking Ох аз бях на преглед на 02.03 тогава беше 1073. Следващия преглед ми е чааак на 18.04 зареди пускането на 45 дневния. А за тонове за 1 път ще ходя другата седмица, понеже на 2ри като ходих ми каза в края на месеца да мина.
Виж целия пост
# 336
Някоя ориентирала ли се е за раждане с екип в Майчин дом? Искам да попитам нещо, ако има инфо. Simple Smile
Виж целия пост
# 337
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.

Добре дошла Simple Smile и аз съм за 29 май. Относно количката няма как да съм обективна защото все пак още не съм я ползвала, но много ми допадна това, че коша за багаж е голям, сенниците са дълбоки( особено на летния кош, може да стигне почти до крачетата) добра маневреност на гумите, всяко кошче си има покривало, регулацията в позицията на дръжката за мен е важна защото съм ниска... като цяло ми изглежда удобна.

Благодаря за бързия отговор, Beka999  Simple Smile  Това, което ме интересува е точно дали е маневрена и дали са удобни позициите на летния кош (по съвети на приятелки знам, че е важно). Може ли да споделиш от къде си я купила, искам да я видя на живо, иначе я има в много сайтове.

А щом вървим заедно, аз бях на лекар в петък и малката вече е 1500гр., лекарката каза, че си върви точно за термина. Вие колко сте големи? Понеже прочетох, че някои момичета вече са започнали с тоновете, ти ходила ли си вече, защото аз не съм, а следващия ми преглед е чак на 07 април.
5-та
От Айко я взехме не знам къде другаде може да се види на живо Thinking Ох аз бях на преглед на 02.03 тогава беше 1073. Следващия преглед ми е чааак на 18.04 зареди пускането на 45 дневния. А за тонове за 1 път ще ходя другата седмица, понеже на 2ри като ходих ми каза в края на месеца да мина.

Ще отида в Айко да я видя, благодаря за инфото  Grinning  моята лекарка каза за тонове след 35-та седмица   Thinking
Виж целия пост
# 338
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.


Моя термин е 30 май😊 чакам момче.Аз пък съвсем нищо не съм купила,чакам 45 дневния да изляза и тогава...пък имам и момиченце,което е с приоритетна грижа и не намирам време за бебо😊
Виж целия пост
# 339
Здравейте! Да се впишат и аз, бременна съм в 30-та седмица с първо бебче - момиченце, терминът ми е на 29-ти май.

От това, което прочетох до сега съм доста назад с покупките, само две гащеризончета от миналата седмица (даже мислех, че избързвам  Simple Smile )

Beka999 писала си, че сте взели количка zippy 3 в 1, може ли да кажеш дали си доволна?
Голямо чудене е с избора на количка и най-вече дали си заслужава да дадеш повече от 900-1000лв.

Прочетох, че има и други бъдещи мами,които се следят във Вита. Аз съм при доктор Славкова, препоръчаха ми я три приятелки.

И аз съм от Младост в София и се чудя кой педиатър да избера, ако имате отзиви за някой в 25-та поликлиника, защото ми е много близко, ще се радвам да споделите.


Моя термин е 30 май😊 чакам момче.Аз пък съвсем нищо не съм купила,чакам 45 дневния да изляза и тогава...пък имам и момиченце,което е с приоритетна грижа и не намирам време за бебо😊


Ти сигурно имаш нещо подготвено от каката (количка, креватче) Simple Smile  Аз мислех да започна от средата на април. Вече месец съм си вкъщи, корема ми е огромен и не издържах по цял ден в офиса Laughing
Виж целия пост
# 340
Някоя ориентирала ли се е за раждане с екип в Майчин дом? Искам да попитам нещо, ако има инфо. Simple Smile
това във Варна ли? 😁 азз съм се насочила натам
Виж целия пост
# 341
Хаха, извинявам се МД - София
Виж целия пост
# 342
Момичета здравейте! Днес бях на преглед в 30гс съм а бебка е седалещно разположена Sad сериозно се притесних искам да попитам дали има и други мами с този проблем!?  Първият път родих нормално и ми се ще и сега да е така дано малчо се завърти и заеме правилната позиция. Ние сме се спрели на количка с един комбиниран кош, на не мн висока цена . Първият път си купихме по скъпа количка а тя се развали точно след една година пък и после вече ползвахме триколка ,така че не мисля че си струва да се хвърлят сума пари.  Чета ви с интерес и редовно макар че рядко пиша ! Лека бременост милимами радвайте се на малкото време което ни остава като бремени Simple Smile



Виж целия пост
# 343
Здравейте, дами!
От няколко дни усещам, че ми се подуват краката и пръстите на ръцете. Явно започнах да задържам течности.
При вас как е?!

Засега нямам проблеми с отоци, а исках да споделя, че днес на курса за мами ни дадоха брошурка с комбинациите на шуслерови соли при различните неразположения на бременността и срещу задържане на течности и отоци е шуслерова сол 8 и ШС 10, по 5 таблетки се смучат под езика по различно време (примерно закуска и обяд) поне 30 мин преди хранене и се изчаква също още поне 30 мин, преди кафе, сок, чай, хранене за да се усвоят. Иначе за този триместър препоръчват ШС 2, 3, 5 и 8 за норамлно поддържане на нивата на хемоглобина, добро кръвообращение и баланс на течностите. Аз това пия и засега да чукна на дърво проблеми няма:) А пък бабата на ММ ме светна че за хемоглобин и срещу запек, както и набавяща на тялото почти всички нужни витамини е земната ябълка. И няма проблеми да се хапва от мамчета, даже се препоръчва. Така че си хапвайте от нея при проблем с кръвчицата, вярно не е най-вкусното нещо, но като се маскира в салатка с други зеленчуци е екстра  Joy

А да питам мамчетата с "едри" бебчета, как се движите за момента с килцата, вчера на ЖК ни мериха в 30 г.с моя разбойник е почти 2.400 кг, и доки ми каза да се подготвя психически че може да се наложи секцио, че освен доста пораснал и главичката му била голяма. На първо време разбира се се поушашках, понеже имам нагласа вече за нормално раждане и ми се ще освен ако не е крайно необходимо да избегна операцията, пък после взех да се успокоявам че има много време, може да се нормализират нещата пък и преди да се реша задължително ще потърся второ мнение, че първо тези измервания не са съвсем точни и второ лекарите макар да си плащаш предпочитат 40 минутното секцио вместо да прекарат половин-един ден да те чакат да получиш пълно разкритие и да родиш нормално, та им нямам много вяра.
Виж целия пост
# 344
Здравейте, дами!
От няколко дни усещам, че ми се подуват краката и пръстите на ръцете. Явно започнах да задържам течности.
При вас как е?!

Засега нямам проблеми с отоци, а исках да споделя, че днес на курса за мами ни дадоха брошурка с комбинациите на шуслерови соли при различните неразположения на бременността и срещу задържане на течности и отоци е шуслерова сол 8 и ШС 10, по 5 таблетки се смучат под езика по различно време (примерно закуска и обяд) поне 30 мин преди хранене и се изчаква също още поне 30 мин, преди кафе, сок, чай, хранене за да се усвоят. Иначе за този триместър препоръчват ШС 2, 3, 5 и 8 за норамлно поддържане на нивата на хемоглобина, добро кръвообращение и баланс на течностите. Аз това пия и засега да чукна на дърво проблеми няма:) А пък бабата на ММ ме светна че за хемоглобин и срещу запек, както и набавяща на тялото почти всички нужни витамини е земната ябълка. И няма проблеми да се хапва от мамчета, даже се препоръчва. Така че си хапвайте от нея при проблем с кръвчицата, вярно не е най-вкусното нещо, но като се маскира в салатка с други зеленчуци е екстра  Joy

А да питам мамчетата с "едри" бебчета, как се движите за момента с килцата, вчера на ЖК ни мериха в 30 г.с моя разбойник е почти 2.400 кг, и доки ми каза да се подготвя психически че може да се наложи секцио, че освен доста пораснал и главичката му била голяма. На първо време разбира се се поушашках, понеже имам нагласа вече за нормално раждане и ми се ще освен ако не е крайно необходимо да избегна операцията, пък после взех да се успокоявам че има много време, може да се нормализират нещата пък и преди да се реша задължително ще потърся второ мнение, че първо тези измервания не са съвсем точни и второ лекарите макар да си плащаш предпочитат 40 минутното секцио вместо да прекарат половин-един ден да те чакат да получиш пълно разкритие и да родиш нормално, та им нямам много вяра.


Аз съм качила 13-14 кг. Бебето си вървеше според седмиците до към 7 месец и след това явно й се е отворил апетита, понеже сега напредва с 2 седмици. В 32-33г.с е към 2.300. И аз се надявам на естествено раждане и секцио само в краен вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия