МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 58 765
  • 745
# 345
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези, които вече са избрали педиатър как точно се случиха нещата?
Притеснява ме това, че преди малко звънях на педиатъра и говорих със сестрата. Тя ми даде номера на докторката и ми каза да и звънна, като ни изпишат. Единствено ме пита кога ми е терминът и в кой квартал живеем. Нито имена, нито нищо. И сега се чудя, дали това е достатъчно?  Rolling Eyes Да не увиснем, като дойде моментът...
Виж целия пост
# 346
За сега това е достатъчно,ако искашдаси 100% сигурна отиди и на място и говори с докторката . Иначе процедурата е такава  като ви изпишат от болницата тр да и звъннете и тя да дойде още на същия ден вкъщи да прегледа бебчо! Принципно пращаш милото да ядокара с колата Simple Smile
Виж целия пост
# 347
Мен ме питаха с 1-вото дете кой е педиатъра на бебето още в болницата. Записват го в техните документи и толкоз. После като ви изпишат той идва вкъщи на посещение и чак след това се попълва формуляра за първоначален избор на личен лекар.
Виж целия пост
# 348
Благодаря ви много за отговорите люби и Dadeland  bouquet Аз реших, че изборът на педиатър е нещо по-сложно, като процедура и затова малко се смутих.
Виж целия пост
# 349
Количката на която сме се спрели е лорели луна rous and beige , нищо особено но мисля че е напълно покрива критериите ми имайки предвид това че бебенцата ще са летни не мисля че има нужда от тежкияти огромен зимен кош на комбинираните колички ! Но разбирам желанието на мамите за най доброто ,просто аз знам че бързо ще и мине времето и просто не мисе дават щури пари отново Simple Smile
Виж целия пост
# 350
Всеки преценява какво ще му е удобно и практично. Мен също ме посъветваха да не взимам "зимен кош". От практична гледна точка и за мен е по-добре да не взимам, че няма и къде да го съхранявам. Пък и 100лв разлика са си 100 лв., дето се вика 1 матрак  Grinning

Сетила съм се тука да питам пак разни неща. Имам спомен, че една приятелка месец преди термин не се лакираше(нито ръцете, нито краката), бяха и казали че тръгне ли да ражда трябвало да и се виждат ноктите, ако посинеят нещо. Вие нещо по въпроса знаете ли? Дали различните болници практикуват раизлично или е такава практиката?

И другото, мислите ли да си взимате колан/корсет за след раждането? Много се чудя, дали ще има полза такова нещо, ако мога да подпомогна малко поне нещата  newsm78
Виж целия пост
# 351
Не трябва да си лакирана заради упойката, ноктите посинявят ако има проблем със сърцето. Аз мисля да съм с френски до края на бременността, но дори да имаш лак на ръцете, ако краката не са лакирани мисля, че няма проблем.

За колана аз също мислех да си взема, но една приятелка ми каза, че след раждането лекарите ще преценят дали има нужда.
Виж целия пост
# 352
Аз имам друго чудене за раждането - трябва ли да се обезкосми корема предварително? Чувала съм, че ако се наложи секцио може да ти обръснат корема Sad
Виж целия пост
# 353
Аз имам друго чудене за раждането - трябва ли да се обезкосми корема предварително? Чувала съм, че ако се наложи секцио може да ти обръснат корема Sad
ДА, така е.Най- добре и интимната зона да се обезкосми, да си спестим една "приятна" процедура поне. Simple Smile
Виж целия пост
# 354
Здравейте момичета Simple Smile Малко се позагубих, но имахме няколко ползотворни шопинг дни. Купихме доста неща и сега са ми останали само някакви дреболии дето даже може и след раждането да ги оставя. Предстои ми великото пране на бебешки дрешки и гладенето, ама има време. Купихме кошарка на Арбор...да ви кажа поизмъчихме се със сглабянето, а и очаквах по-добро качество. Като разопаковахме кошарката вкъщи открихме, че на две места на плоскостите й има едни жълти петна...не са нещо фрапантно, даже решихме да не я сменяме, ама все пак...като кошара за 340 лв можеха да се постараят повече. Шкаф за бебчето взехме от Икеа, от там взех и чаршафчета. Матрак купих такъв с две кокосови подложки (май малко твърдичък ми идва сега като го сложихме в кошарата, та може и да го сменя с такъв с една само). Термометър с влагометър взехме също...Ваничка със стойка взехме от Хиполенд за 80 лв. От Хиполенд взех и универсален препарат за почистване на Friendly Organic  - става за бебешки мебели, играчки и тн. Почти навсякъде правят и издават карти с отстъпки, така че питайте за отстъпки. Остава ми да отида да взема количката от моята приятелка другата седмица...да видя и за нея какво ще ми трябва...може би някакви чаршафчета  newsm78. Дребните бебешорски нещица накупих от тукашните бебе борси. Някой неща там са доста изгодни (примерно крем на Лансинох в магазин на центъра беше 24 лв, на бебе борсата струваше 19 лв)
Днес ходих да си взема 45-дневния болничен, взеха ми МБ, кръв, урина, направихме запис на тоновете на бебчо. Най-вероятно съм завъдила някакви гъбички, но ще изчакаме МБ да стане готова и тогава ще ги лекуваме. Акушерката каза да следя, че в светлата част на денонощието трябва да усетя 20 "серии" на движение на бебчо. И другата седмица пак съм на тонове. Предполагам, че тогава и ще си говорим повече за самото раждане. Трябва да отида на офталмолог, който да потвърди, че няма някакви противопоказания да родя нормално, защото имам малък диоптер. Та и с тая щуротия трябва да се занимавам сега  Crossing Arms Акушерката ме посъветва да започна да си мажа зърната с кремче, за да ги подготвя.
Колана за след раждане също фигурира и в моя списък, ама след като родя ще видя какво ще ме посъветват. За лакирането не са ме предупреждавали, но от познати съм чувала, че поне на краката е хубаво да няма. За всеки случай следващия път като съм на маникюр ще я накарам да ми направи френски или само с основата за френски да ме лакира  Laughing Следващите дни трябва да отида да говоря с педиатърката, на която съм се спряла. Казаха ми, че може и по телефона, ама мен ми се иска да се видим сякаш на живо. Май това е новото при нас ...вече съм +12 кг и се чувствам като слонче, но не е останало... preggo
Виж целия пост
# 355
Ааа, момичета забравих...давайте идеи за име на нова темичка тук или на лични, за да направя анкета  bouquet
Виж целия пост
# 356
Тединка, чесити ви покупки. Сега им се радвай, а пък после бебчо да си ги ползва със здраве. Това за лака съм го чела само тук из форума в някои теми, никой не ме е предупреждавал. Едни момичета бяха обсъждали в някоя тема, че това било едно време, когато това е бил един от следените показатели за анестезията, но сега с тази апаратура никой не гледа за подобно нещо. На мен тази теория ми звучи по-логично.
Примерно предложение от мен за име на темичка нещо от сорта „Термин наближава, а майско бебче все по-тежко става”
Виж целия пост
# 357
За лака, не трябва да е гел лак на ръцете, защото когато се влезе за раждане се слага на пръста уред за мониториране на сърдечната дейност на майката и ако е гел лак по-трудно се отчита Simple Smile
Виж целия пост
# 358
"Нетърпение под сърцето ни расте, скоро ще сме с майче на ръце"

или

"Малко време ни остава, майско щастие наближава"
Виж целия пост
# 359
"Малко време ни остава, майско щастие наближава"

Това е много сладко. Heart Eyes

п.п. Макар ,че на мен ми се струва, че 2 месеца са мнооого време. Simple Smile /поне за мен де/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия