Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 177
  • 740
# 210
Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 211
Относно гестационния диабет (не знаех, че така се казва на български) - рисковете са за бебе с наднормено тегло, а не ниско. И за преждевременно раждане, разбира се.

Аз също бих препоръчала на всички да се изследват. На мен ми изследваха както моментната кръвна захар, така и дългосрочната (не знам как се казва на български, но тя показва кръвната захар последните 2-3 месеца). Иначе за да се намали опасността от развитие на такъв диабет, трябва да се намалят въглехидратите (картофи, макаронени изделия, ориз), захарта (това включва плодове, плодови сокове) и да не се прекалява с мазнината. Свекърва ми е ендокринолог тук и ми даде ясни насоки предната бременност какво да правя, за да избегна проблемите.

Изследването се прави с кръв от пръста, не с венозна.

Виж целия пост
# 212
На мен ми правили с венозна кръв. Дългосрочен захар за 2-3 месяца се казва гликиран хемоглобин. Сьщо са ми правили с венозна кръв. В България за последните 10 години всичките кръвни изслелвания са ми правили с венозна. Не знам защо....
Виж целия пост
# 213
Интересно, на мен само с кръв от пръста са ми правили изследванията и трябваше да се боцкам на пръста 2 месеца 5 пъти дневно да меря кръвната захар преди и след ядене, за да видя дали с намаляването на въглехидратите и захарта ще има ефект. Имаше, та си спестих инсулиновите инжекции.
Виж целия пост
# 214
Мии, може би за домашно изследвание с машинка е по лесно кръв от пръст. Иначе в лаборатории само от вена взимат. Нямам представа защо. Иначе при глюкозно обременяване едната вена 2 пьти я дупчили на една ръка и веднъж на друга, което като цяло не е много добре за вените, щом може и от пръсти да се проследява...
Виж целия пост
# 215
С венозна кръв се прави в БГ.
Знам, че може и от пръст, но правилото е с венозна.
Преди време лежах в ендокринология по друг повод, правих обременяване и питах, казаха - от вена.
Бяха ми сложили абокат, за да не бодат всеки път.
Виж целия пост
# 216
Момичета малко се притесних, миналия месец след секс леко се зацапах и като ходих на лекар доки каза, че имам раничка на шийката и заради това се е случило, но не каза да спираме с секса, а да сме малко по внимателни, днес сутринта пак след секс същата работа леко зацапване по бельото точно както предишния път.
Според вас може ли да е от нещо друго или причината е същата на лекар съм в понеделник и се чудя има ли място за притеснение?  newsm78
Виж целия пост
# 217
Boo,може би причината е същата.Ако много се притесняваш обади се на АГ-то.
Ох,аз днес не съм изобщо добре.Снощи не можах да мигна от главобол.По едно време щях да будя мъжо да идем до Бърза Помощ.Днес пък имам такова течение и така ме боли стомаха Sad Ако не мине скоро ще звъня и аз на Аг-то.
Виж целия пост
# 218
Boo,може би причината е същата.Ако много се притесняваш обади се на АГ-то.
Ох,аз днес не съм изобщо добре.Снощи не можах да мигна от главобол.По едно време щях да будя мъжо да идем до Бърза Помощ.Днес пък имам такова течение и така ме боли стомаха Sad Ако не мине скоро ще звъня и аз на Аг-то.

Явно никакви бонуси покрай бременността не ни подминават.
Чудя се дали да му звъня, според мен ако няма повторно зацапване няма смисъл newsm78, пък и ще вземе да каже аз нали ви предупредих да сте по внимателниии  Confused
Ох, а бе ще си чакам заветния понеделник, хубаво поне че беба е активна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 219
 Booo ,аз лично не бих правила секс с раничка.Освен течението ,което явно ти се появява,моое и мн лесно някаква инфекция да се пипне чрез раничката.
Виж целия пост
# 220
Booo ,аз лично не бих правила секс с раничка.Освен течението ,което явно ти се появява,моое и мн лесно някаква инфекция да се пипне чрез раничката.

Там е въпроса, че нямам течение даже преди 3 дни си слагах Гиназол, АГ-то ми каза да си слагам един път в месеца за да не хвана някоя инфекция, гъба и тн..  Но това си мисля дали е от секса или от това че ходих на пазар и малко се поувлякох  newsm78
Виж целия пост
# 221
Лелее момичнта, какви гадории ощи ни чакат до края на бременноста? На мен пак май се развива стоматит, освен това че май имам и вагинални гъби. В петък съм на гинеколог, ще видим какво ще каже. Сигурно в 3 триместр имунната яко се срива. Биозин вече пия по 2 хапчета.
Само да изкараме до край без сериозни проблеми и антибиотици! Късмет на всичките!  Hug
Виж целия пост
# 222
Здравейте момичетаа. Ние си купихме днес от намаленията в Дундьо количка - Jane Epic, каквато търсехме точно и тук беше в жълто, на мен ми се стори свежарска и сега си е вече наша. Много съм доволна тъй като съчетава това да е 3 в 1, лека е, и с мноого компактно шаси в сгънато положение, както и кошът за новородено се сгъва също до супер малкото нещо.
Виж целия пост
# 223
Здравейте момичетаа. Ние си купихме днес от намаленията в Дундьо количка - Jane Epic, каквато търсехме точно и тук беше в жълто, на мен ми се стори свежарска и сега си е вече наша. Много съм доволна тъй като съчетава това да е 3 в 1, лека е, и с мноого компактно шаси в сгънато положение, както и кошът за новородено се сгъва също до супер малкото нещо.

Бравоо, честито :* с здраве да си я ползвате Simple Smile
Виж целия пост
# 224
Здравейте момичетаа. Ние си купихме днес от намаленията в Дундьо количка - Jane Epic, каквато търсехме точно и тук беше в жълто, на мен ми се стори свежарска и сега си е вече наша. Много съм доволна тъй като съчетава това да е 3 в 1, лека е, и с мноого компактно шаси в сгънато положение, както и кошът за новородено се сгъва също до супер малкото нещо.

Честито със здраве да си я ползвате!

Аз пак съм болна гърлото червено, носа тече, кихам и кашлям .. веселба!
В аптеката ми дадоха Ангин-Хил S дано да има ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия