Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 172
  • 740
# 375
Кога да я махне? При секциото ли?Дано и двете махнат тогава, та да не ги мислиш
Виж целия пост
# 376
Кога да я махне? При секциото ли?Дано и двете махнат тогава, та да не ги мислиш
Да, при секциото. Четох, че има опасност от кръвоизливи и малко ме е страх, а и се чудя дали заради това махане на миомите въстановителният период след секциото няма да е по-дълъг.
Виж целия пост
# 377
Майка ми имала 3 миоми, като е била бременна с брат ми. Докторите са каза да забрави за тях. След раждане с цезарово, те почнали бавно да се свиват. Сега, след 14 години тя няма нито една...
Виж целия пост
# 378
И аз искам да забравя за миомите, но и друг АГ, при който  бях по друг повод, ми каза, 1е едената ще пречи на секциото ...
Виж целия пост
# 379
Най - сигурно е да ги махнат. Дали ще изчезнат сами е божа работа. Не се притеснявай, доста често така процедират - така или иначе ще те режат. Мойта доки чакаше са забременея та да ми спести една операция, но като видя че и киста съм си отгледала реши, че няма какво да чакаме. И по- добре, защото никога нямаше да стане... Според мен въстановането е свързано повече с външните шевове на операцията, матката ще и трябва време да се свие така или иначе
Виж целия пост
# 380
Ооо, интересно! Желязото ми е абсолютно забранено на мен, защото е в норма, даже леко към горна граница и няма да се усвои ако взимам допълнително. Но пък приемам Б- комплекс и двайно повече фолиева, която и по принцип я предписват при таласемия. Хубаво че са се усъмнили при такъв висок хемоглобин и са те изследвали, но явно и желязото ти е било ниско щом пиеш и от там повишението. Моя хемоглобин никога не е бил над 120, а откакто съм бременна пада прогресивно. В момента е 92 . Може да падне още но няма да се вдигне със сигурност, защото не се влияе от хапчета, а с балансирано и белтъчно хранене евентуално ще го поддържам така. Честно казано винаги съм се чувствала отлично и даже съм доста издръжлива на физическо натоварване.  И сега с толкова нисък хемоглобин пак съм си ок, уморявам се от тежестта. Ще видим как ще е като родя, със сигурност ще има някакво кръвопреливане  Sick

Те се усъмниха всъщност от еритроцитите и като цяло в съотношението, което се запазваше при всички изследвания - той ми обясни най-образно казано "ако нормално в 1 мерна единица еритроцит трябва да има 1 хемоглобин, при теб е 0,700. Иначе ако изследванията ти се гледат от непрофесионалист, всичко ти изглежда нормално..." А пък желязото януари ми беше 14, сега февруари не съм го мерила, но ми е абсолютно достатъчно, че спрях да се гъткам на всякакви места и мога да стоя права повече от 2 мин без последствия Simple Smile А ти как точно живееш с този 92 ? Shocked ooooh!Не ти ли влияе на цялостното състояние?Аз бих била полу-умряла с тези норми Shocked Много е лошо, че не се влияе от хапчета - четох, че е доста трудно само с храната да си добавиш всичко необходимо (особено при бременност, когато всичко изчезва с бясна скорост). Confused А умората и задъхването са си в двойни дози (сега се сещам как една колежка си умираше да ме убеждава как това ми състояние може да се подобри само с йога за бременни и упражнения за дишане  Laughing)

ana hinova и аз си отглеждах 2-3 и ги следих близо година и нещо и не само, че не изчезнаха, ами и нарастанаха. Те се хранят от хормоните, така че по време на бременността могат да станат самостоятелни като в тийнейджърска възраст - както и Fancy_Lina ти е казала, по-тежко е възстановяването от шевовете, така че се възползвай и ги махни за да не ти се налага пак това "удоволствие" след време...
Виж целия пост
# 381
Аз водя преговори моята да я махат,ама тя си е голяма и доки каза че ще се постарае ,но не на всяка цена,има и серклаж да маха.А така ми се иска да приключи всичко със секциото ,имаам един премахнат преди 4 год.с лапаро и хич не ми се иска да разчитам,че след пременноста ще се свие сам.Да се маха гадината😀
Виж целия пост
# 382
Dhalia, ти си докарала комбо анемия  Simple Smile , важното е че си закрепила нещата и се чувстваш добре.

А ти как точно живееш с този 92 ? Shocked ooooh!Не ти ли влияе на цялостното състояние?Аз бих била полу-умряла с тези норми Shocked Много е лошо, че не се влияе от хапчета - четох, че е доста трудно само с храната да си добавиш всичко необходимо (особено при бременност, когато всичко изчезва с бясна скорост). Confused А умората и задъхването са си в двойни дози (сега се сещам как една колежка си умираше да ме убеждава как това ми състояние може да се подобри само с йога за бременни и упражнения за дишане  Laughing)
Нямам идея, но се чувствам добре - поне относно хемоглобина. Е, не съм най-енергичната, но и не умирам права  Laughing Но всчики доктори са единодушни за хемоглобина ми - "за таласемичка е много добре", представяш си си?!?!!?!  Laughing Laughing Laughing Само от това кръвопреливане ме е страх .А йога колежките са малко анти доктори и хапчета, поне моите са  Laughing Упражненията за дишане са чудесни, ако ти стига въздух обаче...хахахаха
Виж целия пост
# 383

Точно така, никаква милост Laughing

Нямам идея, но се чувствам добре - поне относно хемоглобина. Е, не съм най-енергичната, но и не умирам права  Laughing Но всчики доктори са единодушни за хемоглобина ми - "за таласемичка е много добре", представяш си си?!?!!?!  Laughing Laughing Laughing Само от това кръвопреливане ме е страх .А йога колежките са малко анти доктори и хапчета, поне моите са  Laughing Упражненията за дишане са чудесни, ако ти стига въздух обаче...хахахаха
Бравооо, само така newsm10 Това е най-важното - щом и ти се чувстваш добре, и бебо ще се чувства добре Simple Smile Не мога да си представя какво ли му е било на горкото в тези моменти на блек-аут, но си спомням, че яко се беше разбунтувало, но едва после осъзнах яките шутове (а в тези моменти обикновено и шамари да ти бият не се усещат).
А иначе знам, че когато се налага кръвопреливане на таласемици (и когато това е известно) има малко по-специални изисквания към кръвта, които все се надявам да бъдат спазени - можем само да се надяваме на това  Praynig
Иначе и моите колежки са така - тази същата пие тук нек'ви чайове барабар с йогата, залага на разни екзотики като диетични бар-ове със семена от чия и всякакви грудки, но понеже има проблеми и със щитовидната жлеза, й се налага да ходи и по лекари - иначе щеше да попадне точно в същата графа Laughing Но е факт - тя е с 2 месеца назад от нас, ама още си диша нормално, а аз вече едва стигам до ъгъла....И все пак нямах нужда от напътствия как да се науча да дишам и с корема - то като няма от къде, сама се научих, мисля, че бих могла да се науча да дишам и с ушите ако се наложи, ама не знам защо, на нея й се видя невъзможно  Rolling Eyes

Прекрасен ден от мен на всичкииии sun
Виж целия пост
# 384
Момичета, темата е много интересна и засяга доста жени, особено сега !
Кажете моля, я някой знае ли как се вдига хемоглобин без да се пие желязо ?
Защото масово АГ като видят нисък хемоглобин изписват желязо.
Знам, че се изследва и Б 12 като друга причина.
Да, ама моето желязое към горна граница  - какво правим ?
Б 12 е в норма ...
Виж целия пост
# 385
Момичета, темата е много интересна и засяга доста жени, особено сега !
Кажете моля, я някой знае ли как се вдига хемоглобин без да се пие желязо ?
Защото масово АГ като видят нисък хемоглобин изписват желязо.
Знам, че се изследва и Б 12 като друга причина.
Да, ама моето желязое към горна граница  - какво правим ?
Б 12 е в норма ...


За да ти се усвои правилно желязото(което явно си набавяш с храни щом стойностите ти са на горна граница),не приемаш или намаляш млечните храни,зърнените храни,кафето и чая и увеличаваш приема на храни богати с витамин Ц
Виж целия пост
# 386
bebka_8, според мен първо трябва да разбереш защо ти е нисък хемоглобина. В моя случай например ( аз съм с бета-таласемия ), докторите ми предписват точно обратното на това, което са предписали на  bebeshok0326 и Dhalia. Аз не мога да си вдигна хемоглобина с медикаменти, а само кръвопреливане ( големият дефицит е от двуплодната бременност ). С изключително белтъчно хранене, повече калций, много фолиева киселина и витамини от група Б мога да го поддържам да не пада още. Откакто хемоглобина ми е 92 го поддържам само така - вече три месеца. Ако падне под 80 - кръвопреливане. Най-добре се консултирай с хематолог. Ако искаш мога да ти кажа мен кой ме консултира?

Виж целия пост
# 387
А не става ли кръвопреливане директо от мъжа ти? Разбира се ако кръвна група е походяща. То и за двамата ви ще е полезно. Ще знае че в тебе тече негова кръв. За мъжете е полезно кръводаряване веднъж 6 месяца. Моят е споделял че след това чувствал по добре с обновена кръв.  Hug
Виж целия пост
# 388
Не знам, по- скоро може да даде кръв за мен. За мъжете е добре да дават, моя чат-пат му се е налагало. Но ако трябва да ми се прелее ще е някаква обработена, предполагам. Не съм наясно. Дано задържа така до секциото, тогава със сигурност ще ми прелеят някоя банка... бррр  Praynig
Виж целия пост
# 389
Ами, да точно за това става дума. Да е кръв от твоя човек. Можеби ако направи някакви изследвания ще стане за директно преляване. Аз мисля че така бих чувствала поспокойна. Simple Smile Аз защо мисля по тая тема. Понякога при цезарово се налага кръвопреливане. Бих подписала всякакъв документ да ми прелеят директно кръв от моя мъж. Така и така вече всички бацили и болести сме поделили, ако има нещо. Отколкото да преливат кой знае от кой.. Обаче кръвните ни групи несъвместими....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия