Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 169
  • 740
# 390
Няма как да се прелее кръв от мъжа ти.Евентуално той може да дари,за да ти влеят на теб.Кръвта минава определен вид обработка,няма кой да се занимава да обработва именно кръвта от мъж,майка,приятелка за да я прелеят.Това не е от значение(според мен!).
Виж целия пост
# 391
Така е аз съм дарявала кръв, твоята си отива на обработка и изследвания, а от кръвната банка си дават друга вече преработена кръв на нуждаещият се.
Виж целия пост
# 392
Идвам си от преглед в 28 г.с съм. Бебока е добре , но АГ ми каза, че имам малко води и да пия повече течности, а пия повече от 2 на ден. 😑🤔🤔
Виж целия пост
# 393
Това с водите е наистина притеснително. Аз имам хроничен цистит и се наливам с поне 3л течности на ден.
Добре че, кръвното ми е ниско.
Може да ядеш повече супи, за да може и от там да се снабдяваш с вода.

Аз съм в дилема, нямам какво да обличам. Предния път родих март и бременните ми дрехи са само зимни.
Сега направо не знам, нищо не мога да си харесам. В клинове изглеждам ужасно, а дълги туники до коляното не мога да си намеря. Зимата изкарах с рокли и сукмани и всичко беше чудесно.
Колкото и студено да е април, май все ще се затопли и нямам абсолютно нищо Sad

Виж целия пост
# 394
Идвам си от преглед в 28 г.с съм. Бебока е добре , но АГ ми каза, че имам малко води и да пия повече течности, а пия повече от 2 на ден. 😑🤔🤔

Аз бях с по-малко води и съм се консултирала с 2-3 лекари,който казват, че приема на вода не води до покачване на околоплодните .До 28 г.с  водите чисто биологически нарастват,след този период намалят.Има си критерии по-който се смятат от 0.05 до 0.8 се води на долна граница,съответно под това ниво маловодие и над 1.5 мисля че беше се води многоводие
Виж целия пост
# 395
И аз като bebeshok ,знам ме приема на вода не влияе на околоплодните.Моя близка беше с намалели води и изписаха хапчета,които разширяват кръвоносните съдове(или разреждаха кръвта)за да достига по-лесно до бебето кислород.Ако искате ще разпитам.Помня ,че я следяха всяка седмица от 8 месец.
Виж целия пост
# 396
Момичета. Имам парене и сърбежи, а също така леко подуване и даже пукнатинки по кожа. Пуснах микробиология, но тя е чиста. Някой има ли такива срмптоми? Чудя се дали може да е хормонално или не от засилено кръвоснабдяване? Течение го имам от самото начало, но всички изследвания са чисти....  Sad
Виж целия пост
# 397
Karjala,аз съм с парене.Последно имах кандида,но уж я излекувахме.Паренето обаче не се маха,а съм на ЖК чак на 7.04.Иначе и на мен ми се струва,че и подуване имам.А течение си имам много още от началото Sad
Виж целия пост
# 398
Момичета. Имам парене и сърбежи, а също така леко подуване и даже пукнатинки по кожа. Пуснах микробиология, но тя е чиста. Някой има ли такива срмптоми? Чудя се дали може да е хормонално или не от засилено кръвоснабдяване? Течение го имам от самото начало, но всички изследвания са чисти....  Sad
Стерилна урина пускала ли си ?Ако не пусни и това
Виж целия пост
# 399
Идвам си от преглед в 28 г.с съм. Бебока е добре , но АГ ми каза, че имам малко води и да пия повече течности, а пия повече от 2 на ден. 😑🤔🤔

Аз бях с по-малко води и съм се консултирала с 2-3 лекари,който казват, че приема на вода не води до покачване на околоплодните .До 28 г.с  водите чисто биологически нарастват,след този период намалят.Има си критерии по-който се смятат от 0.05 до 0.8 се води на долна граница,съответно под това ниво маловодие и над 1.5 мисля че беше се води многоводие

Не ми каза стойности каза само да пия вода.
Виж целия пост
# 400
Момичета, някой да е имал проблем в Б 12 и желязо по време на бременност ?
Виж целия пост
# 401
И урината съм пускала. Всичко е наред. Сигурно трябва да трая докато родя и да се махне това течение. Може би от постоянна влага се получава този дискомфорт....
Виж целия пост
# 402
Момичета, някой да е имал проблем в Б 12 и желязо по време на бременност ?
Б12 ми беше малко под долна граница и сега пия. Теб какво те притеснява? Доктора какво казва?
Виж целия пост
# 403
Момичета тези изследвания вие ли ги пускате, или ви ги назначават. аз съм правила само 2 кръвни картини (5с и 21с), една микробиология (8с), БХС (12с), ТSH(8с) и (фетална 20с). Отделно за мен ходих 1 кардиолог - ехоКГ и холтер - заради моят вроден сърдечен проблем + 2 фетални ехоКГ за бебо в (21с) и (24с). Иначе сега си идвам от преглед - там обикновено с 2 думи- всичко е наред и толкова, даже не е много разговорлив като питам (сигурно му е писнало да обяснява едно и също). Бебчо тежи 1225г (седмица28+2), каза че това е съвсем нормално, както и че резултатите от доплера са отлични. Иначе другата седмица съм на втора фетална, за която той ми каза за 29-30 седмица, а сега даже се изненада като му казах - и рече - да отиди щом искаш  Shocked . Аз се радвам че всичко е ОК с бебето, но така не искат да ми дадат болничен - а аз вече едва издържам на работа. Не ми е тежка самата работа, а реакцията на шефа всеки път като кажа, че съм на преглед- физиономия-с въпрос - Е пак ли? А това ,,Е пак ли,, е за излизания по-рано или закъснение в рамките на час от работното време. От средата на януари е било 3-4 пъти досега, + за прегледите по средата на деня съм си пускала еднодневни отпуски(2-3 дни). И сега като ми казаха всяка седмица на тонове, направо не знам..., можело 14 дневен болничен, който не можел да се засича с 45 дневния, а аз съм чувала, че това сваля от майчинството после  newsm78. За по-дълъг трябвало ТЕЛК и по реакцията значеше-на тебе не може. Дали може да си изпрося от личната някой друг ден не знам. Много леко ми върви бременността, макар че съм качила вече 13-15кила, до по-миналата седмица даже ходех на танци и рязко излязох от форма с 1 пропускане на трнировка, та вече спрях. И веднага ми се появиха някакви ужасни киселини, едва ги издържам - не знма дали е свързано с това, но аз така съм си въобразила .
Виж целия пост
# 404
14 дневен непрекъснат може личния лекар да ти издаде, после се минава на лекарска комися, не ТЕЛК. И какъв е този АГ, който не иска да ти даде болничен Shocked особено, ако му кажеш че не се чувстваш комфортно да ходиш вече на работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия