За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 54 593
  • 752
# 330
Търся витамини за дете на 3 год. Бях се спряла на Марианци, но като четох отзивите за тях, се отказах. търся такива които са с по-малко консерванти и подсладители,заместители.
Виж целия пост
# 331
Търся витамини за дете на 3 год. Бях се спряла на Марианци, но като четох отзивите за тях, се отказах. търся такива които са с по-малко консерванти и подсладители,заместители.


Аз давах от 3 годишен на моя син едни американски - Natures Way. Много съм доволна, сега е на 11г. и пак ги купувам. Разгледай ги в нета, желираните вземам аз. Hug
Виж целия пост
# 332
Скрит текст:
Търся витамини за дете на 3 год. Бях се спряла на Марианци, но като четох отзивите за тях, се отказах. търся такива които са с по-малко консерванти и подсладители,заместители.


Аз давах от 3 годишен на моя син едни американски - Natures Way. Много съм доволна, сега е на 11г. и пак ги купувам. Разгледай ги в нета, желираните вземам аз. Hug
[/quote]
Благодаря!Веднага ще проверя.
Виж целия пост
# 333
Благодаря ви! Ще видим този месец как ще е. Принципно нямам против дохранване, но ако се налага по някаква причина. До 6м. кърмата дава имунитет, поне според моите разбирания, които се оказва, че са остарели. Затова съм и за късното захранване. Може и по този въпрос да греша, но човек се учи.

Таня, как е Т? Успя ли да овладееш положението?

Скрит текст:
Онзи ден споделих с позната, че тепърва правя схема за захранване и реакцията беше: "Още ли не е захранен? Ти ще го захранваш по тази схема до абитуриент." Криво ми стана. Confused
Виж целия пост
# 334
Не разбрах кое е остаряло? В цял цивилизован свят захранват след 6 месец, само тук не се научиха (вкл.педиатрите).
Аз лично не вярвах много в кърмата и имунитета. Кърмех и още го правя, защото със сигурност това е най-доброто за децата ми. Бебето покрай брат си боледува от едномесечен. Вече е изкарал поне десет вируса, но никога нищо сериозно - само леки сополки. Мисля си, че е така заради кърменето и затова ще кърмя, докато не минат ваксините.
Виж целия пост
# 335
Аз кърмех до малко след годинката и дъщеря ми сега на година и половина не е боледувала никога освен един път малко сополи, а лети по самолети, излиза на -10 градуса и като цяло всеки ден, играе с деца. Не мисля, че кърмата е универсален предпазител от болести, всеки организъм е различен, но все малко ще да помага, поне според моя опит.

И наистина ако ти става гадно от такива коментари ще се побъркаш. Навсякъде се знае, че до 6 месеца само на кърма е препоръчително, ако твои приятелки или педиатърът ти не го знаят проблемът е техен, ти правиш правилнито за своето дете.
Виж целия пост
# 336
Скрит текст:
Аз кърмех до малко след годинката и дъщеря ми сега на година и половина не е боледувала никога освен един път малко сополи, а лети по самолети, излиза на -10 градуса и като цяло всеки ден, играе с деца. Не мисля, че кърмата е универсален предпазител от болести, всеки организъм е различен, но все малко ще да помага, поне според моя опит.

И наистина ако ти става гадно от такива коментари ще се побъркаш. Навсякъде се знае, че до 6 месеца само на кърма е препоръчително, ако твои приятелки или педиатърът ти не го знаят проблемът е техен, ти правиш правилнито за своето дете.
Гадно ми стана заради тона по-скоро, но в крайна сметка всеки си преценява за детето т.е. целта беше, че изоставаме. Повечето вече са яли всичко, сега остава кюфтета да започнат да ядат и са големи. Не знам, защо така се бърза тук? Все едно това е мерило за бързото развитие на детето.
Виж целия пост
# 337
Ами някои и така се мерят, голяма гордост, че малчо вече дъвче луканка... гледай си твоето бебчв както ти намираш за правилно и да не ти пука!
Виж целия пост
# 338
3 бързи въпроса:
1/ Откакто се стопли бебето се зачерви първо кожата, където са ластиците на памперса на кръста. После зачервяването продължи нагоре, по коремчето. Кожата е леко червена. Намазах с риванол, помислих, че е подсечен, после само пръсках с джин джира - кремче против подсичане. Чудя се това подсичане ли е някакво, или претопляне, например от коланите на количката да пристягат космонавта и оттам да се затопля повече.
2/ Поникнаха ни наведнъж 4 зъбчета - горе два и долу два. Още се подават малко, по няколко мм, само връхчето. Но четох на кутията на АМ, че покаже ли се зъбче, трябва веднага да се започне с грижата за него, за да не го развали АМ-а. Въпросът ми е - какво включва тая прословута грижа за зъбките, и какво трябва да правя/купя?
3/ Към майките на момченца - какво гърне да му взема на бебето, има ли някакви изисквания като форма, които трябва да има? Как точно да започна да го слагам на гърне /в смисъл, като пишка право ли да го държа, или седнало на гърнето, да казвам ли пиш пиш, въобще нищо не знам по въпроса, а не можах и да намеря конкретна информация какво точно се прави. / Искам да пробвам как ще е на гърнето, поради това, че има чувствителна кожа, а памперсите, колкото и добри да са, и често да ги сменям, спарват. Ако сега е така, не знам лятото какво ще е. Макар че като го виждам как изобщо не му се седи на едно място, нито играчки, нито песнички го задържат, предвиждам какво ще се случи Wink
Виж целия пост
# 339
И моето дете на 1 годинка беше 7.5 кг,сега е на 2 г и почти месец и няма 11 кг,а яде по 6-7 пъти на ден в големи количества  Laughing
Танче,стискам палци детенцето да е добре  Hug

Благодаря, а твоята принцеса как е?

Водих го на лекар днес, гърди чисти, гърлото е спокойно, ушите не са възпалени. Снощи проплакваше насън, на моменти и през деня проплаква, все едно го боли нещо. Докторката предположи зъби, каза че на едно място венеца е твърд и той реагира като го натисна. Или вирус, да го наблюдавам и ако тръгнат сополи или кашлица да го водя. Ако не, да продължавам да давам това, което започнах вчера.

Пролет, по въпросите:
1. Или е претоплен, или ластиците му стягат. Опитай да слагаш памперса по-хлабав. На каква номерация е, да не би да е за смяна на размера?
2. За зъбите не е фатално, ако изчакаш поне да излязат напълно. Аз купих четки за зъби от ДМ, с гумени бодлички са в края, стават перфектно за чесане на зъби. Почиствам ги само вечер, преди лягане, по-скоро за да създавам навик.
3. За момченцата се оказа, че гърнето е хубаво да има повдигната част между крачетата. Че иначе като навирят пишката и поливат наоколо  Mr. Green Аз опитах да го сложа на около осем месеца. Беше го страх, плака и реших, че е рано и прибрах гърнето. После опитах към десетия месец. Първият ден го сложих за няколко секунди. Беше му странно, че е гол и седнал. Като се зачуди дали да се разплаче и го вдигнах. На другия ден малко повече и така свикна. Държа го не повече от 10 мин. И да не е свършил нищо го вдигам. Слагам го след сън, преди и след разходка и по някое време през деня. Имам променлив успех, до скоро вършеше всичко там, даже ме хващаше за ръката и ме водеше в банята за гърнето, но отскоро бяга с бясна скорост от него и трудно го слагам. На вас успех, но не се притеснявай и нищо да не се получи, има време. Дъщеря ми я слагах на гърне от 7 месечна, памперса го махнах чак на две години и половина, така че сега нямам кой знае какви очаквания.
Виж целия пост
# 340
Ох и с тия зъбчета...  Confused
Водих я пак днес на преглед.Вече и били чисти гърдичките.До сряда е на инхалации,до петък на АБ.И 10 дни никакво събиране с хора.Мисля,че много помогна инхалатора.
Виж целия пост
# 341
Ами някои и така се мерят, голяма гордост, че малчо вече дъвче луканка... гледай си твоето бебчв както ти намираш за правилно и да не ти пука!
Peace

tanya_79, а овладя ли Т?

prolet_inchen,
1. според мен е реакция от памперса. Защо не смениш марката. Големият ми син преди години направи реакция от марка памперси.
2. Аз бях взела четка-напръстник, даже я продаваха в комплект с паста без флуор. Мисля, че беше след 6м. и хем масажирах с нея венците, хем търках леко зъбките.
3. Големият ми син така и не свикна на гърне. Взехме гърне със стълбички. Вътрешната част се вади и когато пишка, я вадех и я държах аз. На по-късен етап махнат тази част и ставаше седалка за тоалетна чиния.

За витамините: Последно давах на Dr. Wolz. Киндеримун.
Виж целия пост
# 342
Ох и с тия зъбчета...  Confused
Водих я пак днес на преглед.Вече и били чисти гърдичките.До сряда е на инхалации,до петък на АБ.И 10 дни никакво събиране с хора.Мисля,че много помогна инхалатора.

Браво! Само за инхалациите да ти кажа, че не се спират изведнъж. Намаляваш честотата няколко дни и тогава спираш. Предполагам са те предупредили, ама аз да кажа.

missence, днес е с 37,5. Мисля, че се оправя. Но пък му избиха малки червени петънца подобни на обрив. Снощи бяха по коремчето, днес има и по краката. Дали е от това, че много се поти вчера, не знам.
Виж целия пост
# 343
Ситни ли са? Може да са от Т.
Виж целия пост
# 344
Четох,че не се спират изведнъж и питах специално лекаря.Той ме пита по колко Пулмикорт давам и каза да го спра в сряда  #Crazy Правя сутрин и вечер 3 мл физ.разтвор с 5 капки Вентолин и 2,5 мл физ.разтвор с 1 мл Пулмикорт,следобед 3 мл физ. разтвор и 5 капки Вентолин.Как да ги намаля?  newsm78
Сега пък падна и си разби устата.Как ще доживея,докато порасне не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия