За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 54 597
  • 752
# 405
Синът ми е с Т 37,2 . Преди малко мерих. Педито каза, че не е страшно, да го охладя. Няма признаци на разболяване - хрема, кашлица и т.н. Някакви съвети? На 6м и половина е.
Виж целия пост
# 406
Синът ми е с Т 37,2 . Преди малко мерих. Педито каза, че не е страшно, да го охладя. Няма признаци на разболяване - хрема, кашлица и т.н. Някакви съвети? На 6м и половина е.

Аз бих дала половин доза Панадол.

При всички положения махни памперса, за да се охладят и да не прегреят тестисите, че е опасно
Виж целия пост
# 407
Панадол при 37,2?!
Виж целия пост
# 408
Благодаря, мисля да си спеся хапчето, при все че и педито каза, че не е страшно и няма нужда да се дават медикаменти. Сега е по тениска съблечен и заспа, като е ли поохладя но по-късно ще премемерим пак. Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Бебе на 10 дена ,а спи само по 3 часа на ден ... Нормално ли е и може ли да е от количките ? Неспокойна е ,но не се дере и пищи .
Виж целия пост
# 410
Принципно температурата може да е така след плакане, след спане в топло легълце, след спане върху мама/татко. При 37,2 панадол за мен е абсолютно прекалено и излишно, на някои хора, включително деца, това си им е нормалната температура. Тук говорим за 6 месечно бебе вече, не новородено. Къде е границата за даване на лекарства при температура е индивидуално и според различните лекари различна, едни не дават преди 38.5, други даже преди 39.5, всеки родител си научава как реагира детето и кога е нужно да се помага. Но преди 38 панадол както казах е излишно тъпкане на тялото с химии и даже според мен пречене на нормалните му защитни функции  Peace
Виж целия пост
# 411
Ама и аз така знам, ниските Т не трябва да се лекуват, защото намаляват още имунитета за справяне с нещо по-сериозно, ако го има изобщо.
Мисля ако се повиши повече да му слагам чорапи с оцет и кърпичка на челото.
Виж целия пост
# 412
Ох,дано да ги минем само с неспане и леко църкане ...
Виж целия пост
# 413
Синът ми е с Т 37,2 . Преди малко мерих. Педито каза, че не е страшно, да го охладя. Няма признаци на разболяване - хрема, кашлица и т.н. Някакви съвети? На 6м и половина е.

Аз бих дала половин доза Панадол.

При всички положения махни памперса, за да се охладят и да не прегреят тестисите, че е опасно

Е, как ще прегреят тестисите при 37,2? И половин доза Панадол как ще помогне?

the_valkyrie, ако се повиши, лепенка Куул пач на челото също можеш да сложиш.
Виж целия пост
# 414
Бебе на 10 дена ,а спи само по 3 часа на ден ... Нормално ли е и може ли да е от количките ? Неспокойна е ,но не се дере и пищи .
Нормално е. Има бебета, които спят много малко и не е свързано с коликите. Вероятно е неспокойна, защото е уморена.
При 37,2 С бих наблюдавала детето и мерила Т през 10-15 минути. Ако кърмите много помага по-честото кърмене ( прием на течности един вид).
Виж целия пост
# 415
Синът ми е с Т 37,2 . Преди малко мерих. Педито каза, че не е страшно, да го охладя. Няма признаци на разболяване - хрема, кашлица и т.н. Някакви съвети? На 6м и половина е.

Аз бих дала половин доза Панадол.

При всички положения махни памперса, за да се охладят и да не прегреят тестисите, че е опасно

Е, как ще прегреят тестисите при 37,2? И половин доза Панадол как ще помогне?

the_valkyrie, ако се повиши, лепенка Куул пач на челото също можеш да сложиш.

Ей, благодаря ти! Сега се сетих, че имам една подарък от Памперс. Hug
Виж целия пост
# 416
Давам на малката Infacol вече 15 ден. Малко след като ни изписаха от родилното започна да се присвива, стомахчето и къркореше и тя беше неспокойна. Предположих че са колики и започнах да и давам 3 пъти по една пипетка. Коликите всякаш се успокойха, но започна да ака по-трудно. Имаше запек 2 дена, но мина и сега си ходи, но преди да се изака се напъва доста. Има ли проблем дълго време да и давам капките и нормално ли е толкова рано да започват коликите? Едва 7,8 ден.
Виж целия пост
# 417
Нас също ни почнаха към 8 ден . Ние даваме Абоколикен и Инфакол .
Виж целия пост
# 418
mimitoya,абсолютно нормално е коликите да започнат по това време.Моят син го изписаха с колики (тогава беше на 15 часа).
Давах около месец и половина пеюреди всяко хранене Инфакол и не е имало проблем
Виж целия пост
# 419
Всички капки, които са със симетикон, има вероятност да доведат до запек. Инфакол е точно със симетикон, затова купете капки, които не съдържат симетикон и пробрайте. Ако се оправят нещата с акането, просто не ползвайте капки на основата на симетикон.
Ако все така трудно ака, бих питала педиатъра за пробиотик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия