За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 54 597
  • 752
# 420
И моята прекрасница започна коликите още от родилното, а след това 10-15 дни беше някакъв ад. Еспумизанът ѝ действаше най-добре, но я запече сериозно, след това ми дойде Лефакс-а от Германия - и той е на основата на симетикон, но с него запек нямаше, добре ѝ подейства. А за пробиотик - Биогая  в едно малко шишенце е, както и дозички БиоБаланс Бейби  Peace
Виж целия пост
# 421
И моята прекрасница започна коликите още от родилното, а след това 10-15 дни беше някакъв ад. Еспумизанът ѝ действаше най-добре, но я запече сериозно, след това ми дойде Лефакс-а от Германия - и той е на основата на симетикон, но с него запек нямаше, добре ѝ подейства. А за пробиотик - Биогая  в едно малко шишенце е, както и дозички БиоБаланс Бейби  Peace

Да живее Био баланса. Grinning Напълно съм съгласна с теб.
Виж целия пост
# 422
Благодаря за съветите. Притеснява ме, че ако сменя капките за колики ще започнат отново, а за сега е доста спокойна с Infacola. За това така се колебая. Иначе и давам всеки ден пробиотик ProCombo по пет капки. Започнах го заедно с Infacol. Надявам се да започне да се изхожда по лесно. Аз я храня освен с кърма и с адаптирано мляко и мисля да сменя него, за да не се изхожда трудно от Frisolaca.
Виж целия пост
# 423
Бебето /10м/ вчера ака 4 пъти по малко, като да има запек се напъваше. Днес обаче сутринта ака нормално и сега пак ака. Вече започвам леко да се тревожа. Давам му заешко с картоф пюре, та си помислих, че може да го е запекло.
Но ако е някакъв ентеровирус би трябвало да ака воднисто, да е отпаднал и без апетит. А той засега уж хапва.
Какво да го правя?
Виж целия пост
# 424
Бебето /10м/ вчера ака 4 пъти по малко, като да има запек се напъваше. Днес обаче сутринта ака нормално и сега пак ака. Вече започвам леко да се тревожа. Давам му заешко с картоф пюре, та си помислих, че може да го е запекло.
Но ако е някакъв ентеровирус би трябвало да ака воднисто, да е отпаднал и без апетит. А той засега уж хапва.
Какво да го правя?


Ооооо, ако е ентеровирус ще ака през 5-10 мин и то ултра воднисто и рядко. Ние пипнахме такъв на 6-7 месеца и беше адски неприятно, даже се подсече от тези акита. Не се тревожи, и ние понякога сме акали по 3-4 пъти на ден. Гледай за други симптоми и спокойно! Grinning
Виж целия пост
# 425
Всичко е до дете. На големия син давах "Колийф" и му действаха безотказно. Пробиотик не съм давала.
Малкият имаше много силни колики и нищо не му помогна- Лефакс, Еспумизан L, Абоколикен, Колийф, Colic Stop ..... нищо. Симетиконът го запече, БиоГая изобщо не му помогна и добре, че открих BioBalance Baby, че оправих нещата. Спрях капките и давах само пробиотик, често кърмене, гушкане и възглавничка п/в колики. Докато не минаха 3м, не се успокои.
Виж целия пост
# 426
Бебето /10м/ вчера ака 4 пъти по малко, като да има запек се напъваше. Днес обаче сутринта ака нормално и сега пак ака. Вече започвам леко да се тревожа. Давам му заешко с картоф пюре, та си помислих, че може да го е запекло.
Но ако е някакъв ентеровирус би трябвало да ака воднисто, да е отпаднал и без апетит. А той засега уж хапва.
Какво да го правя?


Ооооо, ако е ентеровирус ще ака през 5-10 мин и то ултра воднисто и рядко. Ние пипнахме такъв на 6-7 месеца и беше адски неприятно, даже се подсече от тези акита. Не се тревожи, и ние понякога сме акали по 3-4 пъти на ден. Гледай за други симптоми и спокойно! Grinning

Дано да се размине, макар че днес вече 3 пъти се разписахме. Ако продължи ще купим някой рехидратиращ разтвор за бебета, имам мисля няколко препоръчани и ще питам в аптеката. Вода не ще да пие по принцип. АМ пие обаче.
Виж целия пост
# 427
Ако се установи дехидратиране, вземи Хумана електролит (има с вкус на копър и банан). Мисля, че има сашета и за кърмачета.
Виж целия пост
# 428
Мами, сблъсквали ли сте се със балонирано коремче на новородено... ние сме още в родилното и му поставиха газова тръбичка
Виж целия пост
# 429
Мами, знаете ли как протича преглед при пулмолог и дали мога да заведа детенце на 2 г.и 3 м.?
Виж целия пост
# 430
Мами, знаете ли как протича преглед при пулмолог и дали мога да заведа детенце на 2 г.и 3 м.?

Нашият педиатър е пулмолог. Слуша гърди, гледа гърло, разпитва подробно за оплакванията, нищо по-специално. Ама като се замисля аз при друг не съм ги водила децата, та нямам много база за сравнение.
Възрастта няма значение, гледам при нашата идват от бебета до големи.
Виж целия пост
# 431
Здравейте!
Синът ми е на почти годинка. В събота вдигна температура, и беше така до снощи. Давах няколко пъти Нурофен, сваляше Т за кратко. Най-високата измерена беше 38.5, но като цяло си стоеше около и под 38. Други симптоми нямаше, една позната (лекар) го прегледа в домашни условуя още тогава и гърлото и дробовете бяха ок.
Бяхме в малко населено място . Днес вече го заведохме на лекар и казаха, че гърлото е много зачервено с малки мехурчета. Приличало на ангина и ни изписаха антибиотик.
Чудя се дали да давам антибиотик, защото дори самата лекарка каза, че може да е вирус, т.е. антибиотикът не би помогнал. Имате ли опит с тези ангини, как се различава вирусната от бактериалната?
Наясно съм, че това е форум, но ттй като тази жена не ми вдъхна доверие, а при нашата педиатърка мога да отида утре, бих искала да чуя поне някакво странично мнение.
Днес не е вдигал температура засега.
Хубав празник!
Виж целия пост
# 432
Могат с натривка или кръвен тест да определят дали е вирусна или бактериална инфекция. Температурата е ниска и особено щом в момента я няма аз ще си изчакам лекаря утре на твое място и ще настоявам за тест преди антибиотик. Най-много да му се прецака флората в стомаха за единия вирус, за който антибиотикът даже няма да помогне. Изписват ли антибиотик според мен задължително трябва да направят някакъв тест, за да са сигурни, че инфекцията е бактериална  Peace
Виж целия пост
# 433
На мен ми прилича на херп-ангина - това е вирусна ангина, точно с такива мехурчета и силна болка в гърлото + темп. Антибиотикът няма да я повлияе - давай нещо за имунната система и повечко течности, сигурно няма особено апетит, не го насилвай детето. Изчакай спокойно, колкото е възможно  bouquet,  до утре и иди при вашата си докторка.
Виж целия пост
# 434
Момичета, кой има ревливо бебче?
От 5 дни синът ми се къса да реве. Бяхме на гости за празниците и от ден първи не спря да реве и продължава, ама реве до засиняване - сега сме въщи пак е така. Няколко дни беше с ниска Т 37,2, но отмина. Сега е с нормална Т, няма разстройство, яде си. Заиграва се за малко с играчки и после пак пова да реве, ей така от нищото... Събличахме го да го огледаме, но не виждам нищо съмнително. Спи неспокойно, буди се по няколко пъти нощем, плаче неутешимо.  Побелели венци има, ама едва забележимо, дабе не съм сигурно дали са побелели, лигави се, но той се лигави от 4-тия месец, а няма зъбки.
Общо взето, когато не спи 90% от времето плаче. Единствения начин за някаква утеха е на ръце, и то невинаги помага. Навън е спокоен - това са ми наблюденията. НО не може да сме 24ч навън, та... притеснявам се, знаете как е. А да мине, де да мине, ама не минава. Усещам нервност в държанието му... Чак се тресе.
На  7м ще стане другиден. Нещо да ме посъветвате, успокойте или.. и аз не знам.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия