Баба Марта наближава,а СЕПТЕМВРИйче все по-голямо става!!! Тема 3

  • 37 607
  • 744
# 615
Понеже не се водя на  ЖК по здравна каса, дали пак мога да го ползвам или си е с направление?
Виж целия пост
# 616
Понеже не се водя на  ЖК по здравна каса, дали пак мога да го ползвам или си е с направление?
Можеш разбира се той не е с направление и няма нищо общо с ЖК Wink Аз си го правих в Пловдив в "Св.Георги" катедра по медицинска генетика (или нещо такова беше)...но мисля,че вече навсякъде го направиха безплатен...
Виж целия пост
# 617
Аз си го платих, но защото не успях да ида за направление. Струваше ми 32 лв. Дано с Герда вс е ок.
Виж целия пост
# 618
Момичета, аз не съм говорила с АГ, ама сега се замислих, че съм с гръбначно изкривяване и дископатия. Четох, че епидуралната се бие в лумбалните прешлени, а при мен разстоянието при тях е минимално. Аз не мисля, че без упойка ще издържа. Някоя от вече раждалите мами да е с моя проблем?
Не бих си причинила тази упойка!
Виж целия пост
# 619
Аз си го платих, но защото не успях да ида за направление. Струваше ми 32 лв. Дано с Герда вс е ок.
Никой не ми иска направление, даже от теб чувам за такова...Отидох взеха ми кръв, попълних една бланка и след 3-4дни отидох за резултатите...
Виж целия пост
# 620
Амиии на мен ми искаха пари аз мислех, че е защото не са ми дали направление...аз си ги пуснах в Писанец. Там ми каза док...нз защо там ме прати, карай вече и минало  Laughing mamche_didka какво имаш против тази упойка? Мен по принцип ме е страх от болката и незнам дали бих се навила да родя съвсем натурално...
Виж целия пост
# 621
Момичета, аз не съм говорила с АГ, ама сега се замислих, че съм с гръбначно изкривяване и дископатия. Четох, че епидуралната се бие в лумбалните прешлени, а при мен разстоянието при тях е минимално. Аз не мисля, че без упойка ще издържа. Някоя от вече раждалите мами да е с моя проблем?
Не бих си причинила тази упойка!

Защо?
Виж целия пост
# 622
Добро утро мами  food010
Valentina-Teo супер за хубавите резултати  bouquet
aplesito време ти е да оздравяваш. За какпките за нос според мен няма проблем да са детски, все пак количеството активни съставки едва ли е толкова много, че да е проблем за бебето. За сиропа вече ми е малко по-сложно да преценя. Все пак хубаво е да вземеш нещо, за да не се стигне наистина до антибиотик. Пробвай и с компреси и се оправяй бързо.
Герда явно още чака резултати така, че стискам палци.
Boddy_BoddyДобре дошла. Мисля че тук има мами, които могат да те посъветват. Ако не ме лъже паметта и в темата на августинките може да погледнеш/попиташ, мисля че не е проблем да ти дадат инфо (дано не се бъркам)

Днес ми е феталната морфология и направо нямам търпение.  После ще споделям как е минало.
Виж целия пост
# 623
Аз първият път родих естествено, но раждането беше леко. Не, че не боли, но 2,3часа се издържа. Мен повече ме е страх от секцио. 2 часа след раждането бях пушка  Laughing болят контракцийте самото раждане беше не повече от петнадесет минути и не беше страшно.
Виж целия пост
# 624
Здравейте, момичета! Бихте ли ме приели във вашата приятна компания? Чета ви още от първата тема, но все не се решавах да пиша.
Да се представя накратко. На 39 г. съм (дори почти 40), втора бременност (за съжаление първата-неуспешна), 13+4 г.с., термин по калкулатор 15.09., надявам се този път да стигна до него.  Praynig
Вчера ми излязоха резултатите от БХС и съм малко притеснена от риска за Даун:
комбинират риск за Даун   1:1500
биохимичен риск за Даун   1:260
възрастов риск за Даун      1:120
Препоръката е да се направи нов БСХ между 16-19 г.с.
Някой с подобни резултати? Какво ви казаха на вас? Моята АГ се опита да ме успокои, че били нормални, но аз си се притеснявам.

Стана малко дълъг поста, извинявам се.
Виж целия пост
# 625
Момичета това с дисковата херния е много идивидуално. Така че с най-прясната ви образна диагностика - снимка и или нещо друго, е най-добре да се консултирате с вашия АГ и дори с невролог. Имайте предвид, че с хода на бременността нещата е възможно да се усложнят заради килограмите така, че се пазете и внимавайте с теглото и имайте наум и коланите за бременни. Има майки с дискови хернии, които си раждат естесвено с и без упоики, но е възножно да се наложи секцио с пълна такава. Не се стряскайте, просто  се пазете да не се обостри проблема по време на бременнеенето Simple Smile

jovigirl аз до колкото разбирам най-важният е комбинирания риск, който при теб е добър и като се имат предвид годините. Нека другите ме поправят ако бъркам. В мойте изследвания за добро или лошо няма възрастов риск и т.н. само комбиниран и изследваните хормони и НТ. При теб нухална транслуценция как е
Виж целия пост
# 626
Здравейте, момичета! Бихте ли ме приели във вашата приятна компания? Чета ви още от първата тема, но все не се решавах да пиша.
Да се представя накратко. На 39 г. съм (дори почти 40), втора бременност (за съжаление първата-неуспешна), 13+4 г.с., термин по калкулатор 15.09., надявам се този път да стигна до него.  Praynig
Вчера ми излязоха резултатите от БХС и съм малко притеснена от риска за Даун:
комбинират риск за Даун   1:1500
биохимичен риск за Даун   1:260
възрастов риск за Даун      1:120
Препоръката е да се направи нов БСХ между 16-19 г.с.
Някой с подобни резултати? Какво ви казаха на вас? Моята АГ се опита да ме успокои, че били нормални, но аз си се притеснявам.

Стана малко дълъг поста, извинявам се.

здравей
важно е лекарят ти как интерпретира и какви са показателите от ултразвуковите измервания. При мен възрастов риск даде 1/47 , но после го преизчислиха, и след това беше 1/920. За сега не би трябвало да имам основания за притеснение според лекаря извършил изследването и наблюдаващия ме гинеколог. Но аз съм по-особен случай - еднояйчни близнаци и поради тази причина аз също ще правя втори БХС в 17 седмица, защото те пък искат по-често наблюдение заради разни специфични близнашки синдроми, с което няма да те занимавам.
Виж целия пост
# 627
Здравейте, момичета! Бихте ли ме приели във вашата приятна компания? Чета ви още от първата тема, но все не се решавах да пиша.
Да се представя накратко. На 39 г. съм (дори почти 40), втора бременност (за съжаление първата-неуспешна), 13+4 г.с., термин по калкулатор 15.09., надявам се този път да стигна до него.  Praynig
Вчера ми излязоха резултатите от БХС и съм малко притеснена от риска за Даун:
комбинират риск за Даун   1:1500
биохимичен риск за Даун   1:260
възрастов риск за Даун      1:120
Препоръката е да се направи нов БСХ между 16-19 г.с.
Някой с подобни резултати? Какво ви казаха на вас? Моята АГ се опита да ме успокои, че били нормални, но аз си се притеснявам.

Стана малко дълъг поста, извинявам се.

здравей
важно е лекарят ти как интерпретира и какви са показателите от ултразвуковите измервания.

Не даде вид да има нещо притеснително всъщност.
Ето останалите показатели:
РАРР-Р                                    0.94
Free-bCG                                 1.11
NT (нухална транслусенция)    1 mm
NT MoМ                                    0.61
Виж целия пост
# 628
Здравейте, момичета! Бихте ли ме приели във вашата приятна компания? Чета ви още от първата тема, но все не се решавах да пиша.
Да се представя накратко. На 39 г. съм (дори почти 40), втора бременност (за съжаление първата-неуспешна), 13+4 г.с., термин по калкулатор 15.09., надявам се този път да стигна до него.  Praynig
Вчера ми излязоха резултатите от БХС и съм малко притеснена от риска за Даун:
комбинират риск за Даун   1:1500
биохимичен риск за Даун   1:260
възрастов риск за Даун      1:120
Препоръката е да се направи нов БСХ между 16-19 г.с.
Някой с подобни резултати? Какво ви казаха на вас? Моята АГ се опита да ме успокои, че били нормални, но аз си се притеснявам.

Стана малко дълъг поста, извинявам се.
И моите резултати ме обезпокоиха
1/2000 комбиниран риск
1/470 биохимичен
Тази сутрин звъннах на док и каза, че били добри резултатите, но от лабораторията препоръчват да направя и втория. И аз мисля да го направя.
Виж целия пост
# 629
Момичета БХС е по своя характер статистическо изследване, чийто резултати са на базата на вашите данни и статистиката за случайте с майки, имали деца с увреждания, т.е. стойностите от БХС са само ориентировъчни. Възрастовият риск показва колко жени на съответната възраст са имали дете със съответния проблем. Колкото по-възрастна е майката толкова по-голям е нейния възрастов риск, което разбира се се отразява на нения комбиниран риск . Комбинираният риск е нещо като сбор от възрастовия ви риска, биохимичния риск (идва от стойностите на хормоните) и даните от ултразвука. Няма да коментирам биохимичния риск и биохимичните дани, тъйкато референтните им стойности са определени за определените седмици и само д-р може да се изкаже. На някой резултати са посочени рефер. стойности, на други изследвания - не (на моя също липсваха, та четох много по темата). Комбинираният риск е нещото, което е най-важно от изследването. И при двете ви резултатите не са високо рискови (висок напр. за Даун е 1:250 и под него), но са в рамки в които се  препоръчва просто да се направи IIБХС, което няма нищо притеснително. Сега важни са даните от предстоящата ви ФМ. При висок риск от БХС вашите лекари щяха да ви препоръчат веднага амниоцентеза. Е винага трябва да се има предвид, че БХС е доста неточен и се използва по-скоро за ориентиране, за да се насочат при съмнение майките към амниоцентеза. Едиствено амницентезата има 100% (май даже е 99%, винаги има шанс от грешка) сигурност, но пък тя си има други рискове.
Надявам се да съм помогнала и да съм ви успокоила, защото е важно да си бременнеете щастливи и спокойни, нали  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия