Августинче малко, покажи се, момче ли си или момиче?

  • 41 427
  • 738
# 360
Кажете и нещо ефикасно при запек  Embarassed имам чувството че изядох всички плодове на света вече и никакъв ефект  #Cussing out
Виж целия пост
# 361
Кажете и нещо ефикасно при запек  Embarassed имам чувството че изядох всички плодове на света вече и никакъв ефект  #Cussing out
Овесени ядки/трици с кисело мляко пробва ли?
Виж целия пост
# 362
Кажете и нещо ефикасно при запек  Embarassed имам чувството че изядох всички плодове на света вече и никакъв ефект  #Cussing out
Овесени ядки/трици с кисело мляко пробва ли?

Аз за запек си взех Фрутилакс сироп
Виж целия пост
# 363
аз пък нещо не се шашкам повече с второто, но ще става голям спор за раждането със сигурност . Първото нали се наложи да се предам и да е секцио, но за сега няма изненади и дано и да няма до финала и ще си искам нормално раждане, но ме съмнява че ще ми откажат. Да видим ще надделея ли  Rolling Eyes

Аз сутрин закусвам една активия от тези сладките с овесени ядки си слагам допълнително и после едно мляко с кафе и мед и свършвам работата. Като цяло активията поне на мен за сега ми помага. Иначе има и сиропчета - дуфалак, този фрутилакс. Мен лично ми се повдига от тях, а от дуфалака само като се сетя ми се повдига, че много го пих с първата бременност, тогава беше тегаво положението.

Аз съм се обзавела с кандида и стрептококи, та утре ще видим какво ще ми дадат и да се оправям Sad
Виж целия пост
# 364
Кажете нещо ефикасно при киселини, от 2 дни са ме почнали още от 5-6 часа следобяд Sad пробвах Гавискон, газирана вода ... вчера една ябълка ме спаси ама днес и тя не помага Sad
Ябълките само белени! Има много целулоза в тях. И никакво лягане след хранене.
Виж целия пост
# 365
Офис и аз много се притеснявам от раждането.И то от нормалното много повече от секцио.
Виж целия пост
# 366
Аз не правих курс за подготовка на бременни и като се записвах в болницата акушерката ми каза "да ти кажа според мен е по-добре да не знаеш какво те чака". Много смешно ми стана, но си беше факт, че се пуснах по водата и каквото сабя покаже.

Сега пък някак си знам колко боля и т.н., но пък мисълта, че вече един път съм го преживяла и в секундата, в която видях бебето, буквално всичко забравих, ме топли, че какъвто и зор да е ще издържа там няколко часа-ден и ще мине. Единственият ми страх е да не ми се наложи секцио по медицински причини, защото не искам секцио изобщо, да не кажа за нищо на света направо, но ако е за здравето на бебето ще се съглася.
Виж целия пост
# 367
За киселини - най-доброто и използвано от мен е Rennie /Рени/ в аптеката го продават, освен че успокоява киселините , действа и по-бързо за разграждане на храната и пречистване Wink ( поне при мен)
За запек - фини овесени ядки за закуска , зелен чай ;
Ванеска, не се притеснявай за упойката няма да започнат преди да те е хванала Wink
Мен ме е страх от белодробна емболия Sad
Но въпреки всичко , мисля че колкото повече наближи момента толкова по-малко ще ни е страх, защото вече няма да издържаме - жега, тежи, киселини, безсънни нощи и много други неща та само ще се молим по-бързо да идва раждането , и по-малко ще се сещаме за страховете.
Скрит текст:
Напомня ми за първото ми летене със самолет преди много години в един зименнден с много сняг. Толкова ме беше страх. Отидох на летището в 5 сутринта, а в 7 ми беше полета. Цяла София беше блокирана от сняг и продължаваше да вали. Нито един самолет не кацаше нито излиташе. Бяхме минали вече граница и не можехме да мръднем ни напред ни назад. Чакане. В 11 ни евакуираха, но бе ни пуснаха. В 13 казаха , че има надежда. В 15 да се приготвим. Всички лежахме по земята защото нямаше място по седалките. Нямаше Смарт телефон, нямаше ФБ ... скука Simple Smile В 17 бяхме готови, но още чакахме ..вече нямаше страх,  просто се молех най-накрая да излетим  Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Кажете нещо ефикасно при киселини, от 2 дни са ме почнали още от 5-6 часа следобяд Sad пробвах Гавискон, газирана вода ... вчера една ябълка ме спаси ама днес и тя не помага Sad
Ябълките само белени! Има много целулоза в тях. И никакво лягане след хранене.

Е с лягането няма как, защото съм на постелен режим и това правя 23 часа в денонощието.

Ябълките ги беля.
Виж целия пост
# 369
Skeeter защо толкова те притеснява да не се наложи секцио, толкова ли е гадно? 
Виж целия пост
# 370
Не е страшно, просто аз не искам. Аз не вземам медикаменти ако не съм пред умиране, тоест с години не съм вземала нещо повече от капки за нос сигурно, какво остава да искам медицинска интервенция дори и под местна упойка, още пък по-малко коремна, при която почти при всяко движение боли. Отделно, че си имам дете, което ме чака вкъщи, както и ще имам новородено и нямам време и желание за лежане, раздвижване и тем подобни, Мила изобщо няма да се интересува, че майка и я оперирали. С предното раждане си припках по коридорите буквално 2 часа след раждането (и то защото дотогава не ми дадоха да стана, а ми дадоха бебето на голо да лежи върху мен). Е, тогава нямах шевове, сега не се знае де.

Но това е лично субективно мнение също базирано на опита ми с естественото раждане, както и цялостната ми нагласа към лекарства, интервенции и т.н. Сигурна съм, че майка с кошмарно естествено раждане или други нагласи ще ти разкаже друго. Строго индивидуално е, просто не е за мен.
Виж целия пост
# 371
 просто ако си раждал нормално и знаеш ,че на другия ден все едно не си раждал .. а от секциото поне седмица болежки  ... и не ти се иска някак си .. и аз като гледах съродилката ми от първия път , след направено и по спешност секцио , как не можеше да се мърда и приплакваше колко е гадно това да си с операция иииии не знам и аз ooooh!
Виж целия пост
# 372
Във връзка в раждането и аз реших да прочета тук там разкази..тук там в някоя книжка и честно казано си се стреснах и от двата вида(направо си се уплаших 😀) затворих книгата и казах на ММ,че няма да го раждам,да си седи там на топличко😂
Шегата настрана, настроила съм се за нормално,ако разбира се,няма някаква медицинска предпоставка за секцио,ама като ги знам нашите лекари,все ще намерят за какво да се хванат,че да те срежат 😀
Виж целия пост
# 373
За да не се намери причина за какво да ви срежат- не избирайте екип. На екипа обикновено не му се чака и все си намира  причина за която да те среже. И аз предпочитам да родя от естествен път заради възстановяването след това, ама надали...
Виж целия пост
# 374
Уж не ме е страх .
Скрит текст:
И се сещам за историята на майка ми със сестра ми. Пита тя леля ми ( педиатър) , кажи какви са болките да знам. Нечовешки са ! - отговаря тя. И майка ми отива да ражда и чака...чака...чака- нечовешки да дойдат. И една сестра я вижда и я почва, какаво правиш,интелигентна жена , ще родиш в коридора... Grinning
Може би и много зависи от прага на болка.
Айла аз на такива бури съм кацала и опасни л-ща , това не ме стряска... мен ме е страх от болката да не загубя съзнание , защото ми се е случвало и тогава сиг ще ме отрежат на 100% . От удър на лакътя и обръщане на пръста . Дори съм си гълтала езика. Слава богу имаше кой да ми окаже първа помощ. Иначе моят док е мн.за нормално раждане,за всички пациентки ,не само за мен. Дано всичко.е наред при всяка една от нас .
Хубав и слънчев ден  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия