Мартенички кичим бели и червени, eто идат, идат МАРТенчетата засмени!- тема 13

  • 58 470
  • 753
# 540
Да отворя и една по различна тема, нашите две баби имат желание да купуват на детето златни неща, едната иска гривна с плочка, другата нещо за врат с иконка, сега аз съм им дала свобода кой каквото иска и ще го направи щастлив да подари на бебето, но си мисля злато каквото и да е е хубаво защото си запазва стойността колкото и време да мине, не се разваля спомен си е за цял живот, но от друга страна нещо не си представям да си накича детето с някакви украшения особено ценни най-малкото ще вземе да се скъса да падне някъде да го загубим защото те за бебе няма как да са кой знае колко масивни и здрави и после хем мен ще ме е яд, хем бабите ще се разсърдят, отделно не искам детето да има някакви неща които може да скъса и глътне може би бих ги сложила само ако ходим някъде на гости и после да му ги махам вие какво мислите за цялата тази работа?
Виж целия пост
# 541
Калфова, онзи ден извадих и показах на баткото една кадифена кутийка за бижута - вътре има златно конче, като за верижка и една платнена гривничка със златно кръстче, подарък за раждането му. Той си сложи гривничката и много искаше да я носи, но тук в училище не дават бижута и я свалихме. Не знам, по-скоро си седят за сантимент и спомен. Даже и кръстчето от кръщенето ме е страх да му сложа, че те тичат, гонят се, дърпат се.. да не го загуби или да се нарани нещо.
Виж целия пост
# 542
Kalfova ... аз мисля че най-добре ще са плочките злато - много красиви, има ги в бижутерските магазини точно за подаръци за бебета са предназначени. Един ден ако решиш можеш да направиш бижу от тях или просто да ги пазиш като инвестиция.  Simple Smile
   https://store.zlatarnacelje.si/unique-gift.asp?artikel=pzgp& … -3-12&lang=en
  И на витрини в ПИБ съм ги виждала.
Аз се чудя червен конец откъде да купя и кога да го сложа, виждала съм и в обикновенните магазини за бижута май  newsm78
Виж целия пост
# 543
Честито на Сис и на Зайчето, живи и здрави да са им дечицата, много да се обичат и радват един друг bouquet

Синеока, въпреки че кърмата ми намаля драстично в сравнение с първите дни, днес бях влязла в банята и мм  гледаше малкия. Той се събудил и разплакал, а аз като излязох и го чух, че плаче се разтекох и от двете гърди. А иначе вече не стават и напрегнати, като тръгна да цедя с помпата едва изкарвам 20-30 мл. Но като го сложа винаги има кърма, следя го дали преглъща. Явно той си я "вика". Не знам какво ще стане. Абе важното е да расте, без значение дали с ам или кърма  Heart Eyes

Относно мц аз се чудя дали ще ми дойде някакъв. Преди бременността го предизвиквах с хзт. Трябва да питам като отида на преглед.
Виж целия пост
# 544
Здравейте,момичета! Днес ми е последната вечер вкъщи без деца! Simple Smile

Калфова, абсолютно същия проблем имахме и ние със златните герданчета и гривни. И двете баби са накупували, а аз не искам да кичим малките като коледни елхи. Реших да си им ги сложа в някакви хубави кутийки. В крайна сметка, свеката се обиди, че така съм преценила, ма какво да се прави.. Ще имат на ръчичките само червен конец.

Сега друго ми е тревожно- трябва да решим какво да правим с количката. В момента стои сглобена, разгъната, изпрана в стаята на бебетата, но няма как да продължи да стои там, заема си много място от малката стая. А както съм споменавала - и коридора ни е тесен и и там не става просто ако искаме да не свиваме и разгъваме количката на всяко излизане. Мамите с малките жилища, как (ще) процедирате?
Виж целия пост
# 545
Nia, стискам палци за утре!  Всичко ще е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 546
Утре само ще ме приемат в болницата, дано секциото да не е утре, че така както не съм информирана ще се паникьосам още повече! Взеха да ми се карат вкъщи, че само повтарям: "хайде да поизчакаме още мъничко" ..
Виж целия пост
# 547
Връщам се от преглед, бебето е 3200 гр. 36+2 съм. Гинеколога каза, че ако до 17-ти март не тръгне, ще предизвикат раждане. Нито разкритие имам, нито тапи и подобни са паднали.
Не искал да чакаме до 39-та 40-та седмица, защото щяло да стане много голямо, което не било добре.
Виж целия пост
# 548
Момичета, и аз съм от чакащите раждане мамчета. Контракции нямам, но на момента усещам пробождания около шийката са според мен, остри и кратки болки в кръста, бебебо при определени движения също ме боли кръст. Тя е подвижна в 36+ 7 дни. Интересното предстои!  Simple Smile  
Виж целия пост
# 549
Nia, много се вълнувам за вас!! Излиза сама жена и се връщат три!  Grinning
Леко раждане!

За количката няма магическо решение... Или ще стои някъде да пречи или ще я сгъвате.. Tired
Виж целия пост
# 550
Връщам се от преглед, бебето е 3200 гр. 36+2 съм. Гинеколога каза, че ако до 17-ти март не тръгне, ще предизвикат раждане. Нито разкритие имам, нито тапи и подобни са паднали.
Не искал да чакаме до 39-та 40-та седмица, защото щяло да стане много голямо, което не било добре.

Моята мацка е по- голяма от твоето бебе и не искаха да си предизвикат раждането преди 39сед.  Казаха ми че за 10дена да качи макс 200гр, което е все тая, и по-добре да тръгне само, за да не се налага секцио..

Много ми омръзна това чакане... Сега съм в 38 сед...
Виж целия пост
# 551
Връщам се от преглед, бебето е 3200 гр. 36+2 съм. Гинеколога каза, че ако до 17-ти март не тръгне, ще предизвикат раждане. Нито разкритие имам, нито тапи и подобни са паднали.
Не искал да чакаме до 39-та 40-та седмица, защото щяло да стане много голямо, което не било добре.

Моята мацка е по- голяма от твоето бебе и не искаха да си предизвикат раждането преди 39сед.  Казаха ми че за 10дена да качи макс 200гр, което е все тая, и по-добре да тръгне само, за да не се налага секцио..

Много ми омръзна това чакане... Сега съм в 38 сед...
Колко е твоята?
Взех да се притеснявам, хваща ме страх.
Виж целия пост
# 552
Ния, моми ли са и двечките?
Мене ме избива на рев днеска цял ден. Обхваща ме страх също така, все повтарям, че трябваше да си остана на варианта секцио. ММ ме дразни, върви и се смее-била съм луда, сякаш много знае той какво е чувството.
Поръчах си обаче много сладурски розов, принцески балдахин  Heart Eyes
И майка ми само ми опява, раждането не било нищо кой знае какво, не било лесно да ставаш майка, боли ама се забравя-все едни и също простотии.
Беба е много активна,днеска гледам мамите по пейките и чак яд ме хваща на тях.
За количките-ние сме в огромна къща и пак нямаме място. За целта изчистихме килера за обувки и там ще я слагаме. Обаче това е килер, има си специфична миризма и мен това ме притеснява. Ще чистим, ще сложим ароматизатор някакъв, близо ни е и поне е вариант.
Щото другия вариант е на приземния етаж, при баш бабата където в момента са бебешките ни неща, ама оттам да мъкна чак, да вкарвам и изкарвам всеки път не става.
Виж целия пост
# 553
Връщам се от преглед, бебето е 3200 гр. 36+2 съм. Гинеколога каза, че ако до 17-ти март не тръгне, ще предизвикат раждане. Нито разкритие имам, нито тапи и подобни са паднали.
Не искал да чакаме до 39-та 40-та седмица, защото щяло да стане много голямо, което не било добре.

Оффф и аз съм с термин 17.03 и нямаме намерение да излизаме. В 35г.с беше 2.800. Днес даже бях решила да е секцио за 10.03, но ММ и свекито не искат и да чуят
Имаш ли контракции нещо?  Аз не, само болка м/у краката и напрежение.

Виж целия пост
# 554
Мис, уж моми са. От началото до 7мия месец си ми казваха, че са момичета. В 7мия месец като гледахме пола и ми казаха - момчета. Нали са еднояйчни, ако се види едното какъв пол е, то ако не се вижда добре за другото - е ясно, че е един и същ. Обаче аз не повярвах и на следващия преглед пак исках да видим и първите предположения си се оказаха верни. АГ-то вика "В крайна сметка, ще разберем в деня на раждането". Забавна история Simple Smile Ама аз си усещам, че са момиченца.  Blush
Иначе и аз днес цял ден съм го ударила на рев, притеснения. Разнасям се с кърпичките из вкъщи. Сигурно няма да ме хваща сън тази нощ. И просто съм се качила на главата на ММ, а той горкия е по-спечен от мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия