Йоан Матев

  • 114 286
  • 984
# 45
По новините казаха, че първо не е издържала някаква негова съученичка, после брат му е посочил мястото на оръжието или поне така разбрах, че слушах с едно ухо само.

В днешно време анонимност няма според мен.
Виж целия пост
# 46
Попадна ми фейсбука на брата - Марсел. По принцип не е хубаво да се правят заключения от снимки, но как да го кажа... скинхед чалга мутренце е и нищо повече. Не вярвам другият да е по-различен. Ужасно несправедливо е, че ей такова противно леке след 3-4 години пак ще си живее живота.

Ами в САЩ такъв убиец ще получи смъртна присъда (в някои от щатите). Тук не зная колко биха дали, за убийство трябва поне 20 години да лежи, ако не и доживот.
Виж целия пост
# 47
Казаха, че в момента на извършване на убийството е бил непълнолетен и ще го съдят като такъв, ако се докаже, че е той. По закон можел да получи до 8г., така разбрах от новините.
Виж целия пост
# 48
 А на снимките от Визаж изглежда хубаво и симпатично момче, с добри дадености. Жалко за родителите - безспорно са допуснали груби грешки във възпитанието, но са се постарали да осигурят на синовете си добро училище, възможности, тенис кирсове и участия...и накрая това - да ги разнася цяла България и едното им дете да се окаже убиец и да отиде в затвора.
Виж целия пост
# 49
А на снимките от Визаж изглежда хубаво и симпатично момче, с добри дадености. Жалко за родителите - безспорно са допуснали груби грешки във възпитанието, но са се постарали да осигурят на синовете си добро училище, възможности, тенис кирсове и участия...и накрая това - да ги разнася цяла България и едното им дете да се окаже убиец и да отиде в затвора.
Трябва да се смирят.
Казаха, че в момента на извършване на убийството е бил непълнолетен и ще го съдят като такъв, ако се докаже, че е той. По закон можел да получи до 8г., така разбрах от новините.

Е да де, но има утежняващи вината обстоятелства - укривал се е и то когато вече е пълнолетен и не си признава. Би трябвало да има комулативна присъда, т.е. повече да лежи. Сигурно ще се наложи и ексхумация, за да търсят ДНК. Делото ще продължи с години и той може да се укрие.
Виж целия пост
# 50
А на снимките от Визаж изглежда хубаво и симпатично момче, с добри дадености. Жалко за родителите - безспорно са допуснали груби грешки във възпитанието, но са се постарали да осигурят на синовете си добро училище, възможности, тенис кирсове и участия...и накрая това - да ги разнася цяла България и едното им дете да се окаже убиец и да отиде в затвора.
Не е достатъчно само да осигуриш добро училище, тенис и други занимания, а да осигуриш нормална сем. среда на първо място. Това, че явно са били задоволени, не осводождава родителите от ангажименти.
Виж целия пост
# 51
Не били задружни българите, ха...как да не били. Когато трябва да се прикрива убиец са супер задружни. Във всички останали случаи - не. Коя е директорката на училището, която даже предупредила децата да си мълчат? Девизът на училището бил: "Тук се възпитават личности". Ще да са объркали тълкуванието на що е то личност, и що е то боклук.
Невър майнд... открих – директор Василка Николова, "личност на годината", тел: 0888602 769.
Виж целия пост
# 52
айде, стига глупости с  тази задружност! Не е до задружност, а до страх. Точно както са си говорели и жените от примера - не искат да се занимават с полиция, съдилища и съсипване на живота.
Виж целия пост
# 53
Много страхлив народ ще да излезем.
Виж целия пост
# 54
А ти от кои си? За колко престъпления си съобщил? И не е нужно да е убийство, със сигурност всеки ден пред очитети се случват административни нарушения, за тях пишеш ли жалби?
Виж целия пост
# 55
А ти от кои си? За колко престъпления си съобщил? И не е нужно да е убийство, със сигурност всеки ден пред очитети се случват административни нарушения, за тях пишеш ли жалби?

Я стига, за дребни престъпления не мълча, какво остава за убийство. За разлика от стадото, имам съвест. Но щом оценяваш човешкия живот толкова ниско, че стравняваш убийство с административно нарушение...нямам думи.
Виж целия пост
# 56
да, разбрах, ти не си от стадото.  Stop
Виж целия пост
# 57
Защо така обидчиво, твоето дете в това училище ли е?
Виж целия пост
# 58
След два-три месеца Матев няма да е в България и ще си живее необезпокояван някъде далеч.
Виж целия пост
# 59
Истината е,че другаде по света е  насадено от детството да се съобщава веднага и не се смята като у нас за предателство.Може би имаме историческа обремененост,може и друго да е ,но ставаш пишман,ако се обадиш.Нямам предвид този случай,много загадъчен изглежда.
И се започва от малкото.И познавам един,който пише за всяка нередност,издразнила го и  успява да "размърда"отговорните,но доста противоречиви отзиви получава,едни ръкопляскат,други се чудят защо си причинява това.Нещо  за РПУ беше сигнализирал и полицейска кола обикаля около тях,ей  така,за удоволствие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия