Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 124 506
  • 756
# 255
Ето и резултата-рак е! Оттук нататък операция...Мамологът ми препоръча д-р Гаранина от болница Доверие, моля за мнение Hug

Горе главата! Препоръчвам ти да питаш в тази тема и да говориш с момичетата. Запомни едно нещо от мен диагнозата рак не означава смъртна присъда. Кураж! Съвет не мода да дам, но за морална подкрепа съм на среща Flowers Four Leaf Clover

http://www.bg-mamma.com/?topic=993090
Виж целия пост
# 256
Момичетата от темата за рака са страхотни и ще ти дадат най-добрите съвети. Кураж и късмет, всички стискаме палци да минеш леко по пътя на неволята, и след това да дойдеш да се похвалиш с доживотна ремисия ! Успех !
Виж целия пост
# 257
Съжалявам да прочета за тази диагноза, стискам палци на ръцете и краката бързо да се оправите. Аз също не мога да дам съвет, но ви желая успех.
Виж целия пост
# 258
Малко инфо и от мен, момичета. Минах контролен преглед, няма съществена промяна в размерите, единственото обезпокоително е продължаващият кръвоток в областта. След 6м пак контролен УЗ. Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 259
И моят преглед мина, пак точихме киста, 27 мм, а излезе почти една спринцовка течност, чудя се къде я беше събрала...
На двете жени преди мен, диагнозата беше рак, за едната която ми беше набор, казаха, че е прекалено късно за операция, много ми беше криво.
Виж целия пост
# 260
И моят преглед мина, пак точихме киста, 27 мм, а излезе почти една спринцовка течност, чудя се къде я беше събрала...


А ако не се източи има ли някакъв проблем? Защото съм чувала, че пак се пълнят...
Виж целия пост
# 261
Глухарче, честно да ти кажа, нямам идея, чела съм в темата при други жени, че не ги точат, и съм се чудила. Явно мамолога при който ходя, така практикува. Обясниха ми, че след като се източи, се слепвала, и повече не се пълнела, ако не е прекалено голяма. За тази последната, доктора ми каза да я проверявам, че понеже съм я изпуснала и е станала по-голяма, има вероятност да стане рецидив, пак да се напълни.
Виж целия пост
# 262
Глухарче, честно да ти кажа, нямам идея, чела съм в темата при други жени, че не ги точат, и съм се чудила. Явно мамолога при който ходя, така практикува. Обясниха ми, че след като се източи, се слепвала, и повече не се пълнела, ако не е прекалено голяма. За тази последната, доктора ми каза да я проверявам, че понеже съм я изпуснала и е станала по-голяма, има вероятност да стане рецидив, пак да се напълни.

Благодаря!
Аз от доктори точно съм чувала две различни мнение,единия вика идвай да точим, другия вика не пипай ...
Виж целия пост
# 263
Аз от доктори точно съм чувала две различни мнение,единия вика идвай да точим, другия вика не пипай ...
А де, да се чуди човек. Поне се вижда, че е киста и се изследва течноста за анормални клетки.
Виж целия пост
# 264
Вече години се лутам по темата с кистите и така и не разбрах нещата .
Питах и Докси и той не ми даде обяснение което да разбера
На мен ми източиха за втори път една киста - първият път бе 13 мм, вторият 17 мм .
редно е ако пак сенапулни ( не дай си Боже ) да се оперира И ТУК МИ ИДВА ВЪПРОСА ЗАЩО ?
Може ми някой да ми даде адекватен отговор ??? Защото може да е нещо лошо , щом се пълни отново ИЛИ...
... защото ТАКА !
Никой не ми дава обяснение на този въпрос - Защо ?

Lemy , на теб за първи път ли ти точат тази киста ?

Какъв е проблема когато се напълни кистата да се източва периодично и да не се приема операция , независимо колко пъти се източва , защо след 2или3 пълнене трябва да се оперира ?
знае ли някой ???

И моят преглед мина, пак точихме киста, 27 мм, а излезе почти една спринцовка течност, чудя се къде я беше събрала...
На двете жени преди мен, диагнозата беше рак, за едната която ми беше набор, казаха, че е прекалено късно за операция, много ми беше криво.

това в червеното ми звучи като обричане  Shocked , как късно , нищо ли не може да се направи в 21 век или имала много разсейки - оле изтръпнах - дано да не сум те разбрала правилно !

успех !


 
 
Виж целия пост
# 265

Какъв е проблема когато се напълни кистата да се източва периодично и да не се приема операция , независимо колко пъти се източва , защо след 2или3 пълнене трябва да се оперира ?
знае ли някой ???

Точно защото като се източи се пълни отново, а когато се оперира се премахва на пълно и няма опасност от напълване,но... Разбира се има, но. Ако имаш проблем с хормоните и си податлив до нея ще ти излезе нова киста и пак си на изходна позиция.
Виж целия пост
# 266
Lemy , на теб за първи път ли ти точат тази киста
Тази за първи път, да, преди две години е била 10 мм, миналата 20, и сега 27. Имам доста, точат ми само най-големите или по преценка на лекаря.

редно е ако пак сенапулни ( не дай си Боже ) да се оперира И ТУК МИ ИДВА ВЪПРОСА ЗАЩО ?
До сега не са ми споменавали за операция на киста, защо мислиш, че е редно?  Thinking

За тази спомена, че ако пак се напълни, да отида, ще ми я източи пак, или поне най-малкото да я види.
Виж целия пост
# 267
Lemy кой е този лекар?
Виж целия пост
# 268
При Гаврилов ходя аз.
Виж целия пост
# 269
На мен ми казват ,че една киста може да се източва до два , максимум три пъти и ако продължава да се пълни тогава се премахва оперативно ,но не разбрах защо ... не може ли да си се източва след като се пълни и така ... не знам до кога , докато се пули (ама , че го обясних...)
а какво значи голяма киста , над колко см се брои за голяма ?
Да ни пази Бог !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия