Доста изминахме, малко остана априлско бебче да гушне мама - Тема 13

  • 47 893
  • 758
# 375
Здравейте мами, аз пропуснах последните две теми, но ми се счупи лаптопа, а от телефона ми е супер неудобно да чета и пиша. Затова съм и по активна във фейсбук. Ние с бебка сме добре, малко време остава до термина ми и с появата на бебчетата се притесних, че съм  до никъде с подготовката. Ще се задействам и до края на другата седмица искам да съм готова с всичко.
Ще гледам по често да се включвам, малката ме дърпа да ставам, а щях още да пиша Grinning Нищо и утре е ден
Виж целия пост
# 376
Благодаря за отговорите  Hug
Не се сетих да си проверя кръвната захар  и сега ще го направя,че от толкова мърдане пишкам през 2 минути и не се издържа.  Embarassed
Виж целия пост
# 377
И моята госпожица много мърда, от отдавна, по цял ден и нощем ме събужда, но пък тоновете и са 145  и доки каза че са ок. За мърдането боли ме да ви кажа днес немога да вървя, но си трая. Иначе поне съм спкойна че и аз докарах 36 седмица и поне аг ме успокои,че и да реши да тръгва в тази седмица вече дишат сами. Цвети не се притеснявай и ти. Hug
Аз не съм про ама май доста бебета се разбързаха дано само на мен така да ми се струва  newsm78
Дръжте се момичета, Мис и ти не се нерви на мъжа ти, няма смисъл. Peace
Виж целия пост
# 378
И ние вкъщи ако се дърляме за нещо, те за това е - човекът иска да върши нещата, когато му дойде меракът. Да, ама някой работи трябва да се свършат на момента, а не като ми дойде музата! Гладно дете се храни веднага, сънено се слага да спи веднага, чисти се, когато е мръсно, а не когато на принца му се причисти ooooh! Ей такива работички, дето не мога да им свикна от има-няма 20 годинки Laughing

В предния си пост съм написала "Улея", явно от глагола "Уливам се" или може би от "Улей" ooooh! hahaha Не е истина просто колко изкукуригах вече...
Виж целия пост
# 379
Хаха, моят мъж може да направи всичко, може да поправи всичко, да сглоби, построи, сготви - всичко. Но трябва да поиска. Или с подканяне, подсещане, напомняне. Мотото му е "който бърза чака" и гледаме да не си даваме зор в тоя живот. На всичкото отгоре, когато го подканям, изисквам, помолвам, то трябва да е с правилния подход, защото има обратен ефект. Та такъв съм си го взела и се натамънявам, ясно ми е, че няма да се промени генерално, ама с малки стъпки... бе, здрави да сме.

Та, Мис, просто го подсети пак. И пак.

Днес беше чудно време тук и взех, че си дезинфектирах пералнята и поизпрах малко. Оставих нещата да съхнат на слънчице. Купих си специално дъска за гладене, да го изгладя това бебе. Че цял живот все надве-натри по леглата гладя.
Виж целия пост
# 380
Аз също знам, че тоновете до 160 са нормални, Цвети, то в тирамисуто кафе имаше ли? Като нищо просто да си вдигнала захарта от храната и да си го превъзбудила човека.
Мис, я не му се кахъри на мъжо ти. Спокойствие и стискай кълки, но ти не трябва да се напрягаш за глупости. Те си живеят в техен свят, където времето е абсолютно различно от нашето. На ММ да не ти разправям петте минути и ей сега колко е. Откакто съм бременна, особено в началото като ми беше адски лошо, колко го молех само кучето да извежда, е няма и това, веднъж на месеца. Честно казано сега с бебето въобще се чудя как ще бъде.
Виж целия пост
# 381
Е, как да бъде? По същия начин!
Не го приемам аз това, не го харесвам и никога няма да проявя търпимост. Големи хора сме, трябва да сме отговорни. А не иди ми-дойди ми. Не че файда има някаква от врякането ми, ама поне изпускам парата Laughing
Виж целия пост
# 382
PurpleS - имаше кафе, но толкова се притесних,че забравих  Embarassed
А иначе моя мъж чисти, но и той не е от бързащите - бавно и славно и ме гони да изляза с някой ,че само му давам зор  Grinning
Виж целия пост
# 383
Те май на мъжете това с петте минути им е заложено в днк—то. Но аз съм му хванала цаката на моя, казвам веднъж, учтиво моля и чакам ако не го направи не мрънкам, няма смисъл, той всикнал майка му нон стоп да намила. Да ама при мен не минав, после той като иска нещо, му припомням че няма да го направя нарочно, или му взимам колата Party елате да видите как хвърчи  Joy
Та пу пу вече близо 9  години имаме разбирателство.
Виж целия пост
# 384
Честито и на новата мама. Нека бебчето да расте здраво и щастливо.
И аз нещо тези дни съм ревла. В понеделник бях на преглед и всичко си е наред. Изпратиха ме при личната да ми направи кардиограма и аз днес отивам. Само докато влязох и казах за какво съм отишла така ми се развика. Кой ми бил казал да ходя сега? Защо не ми я направели те ами ме пращат при нея? Направи я, но много се разстроих и не знам до колко ще е полезна и реална. Както и да е вече съм по-спокойна като чета, че бебевалежа започна. Утре се захващам да гладя дрешки и да приготвям багажа, че не остана.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 385
Хаха, моят мъж може да направи всичко, може да поправи всичко, да сглоби, построи, сготви - всичко. Но трябва да поиска. Или с подканяне, подсещане, напомняне. Мотото му е "който бърза чака" и гледаме да не си даваме зор в тоя живот. На всичкото отгоре, когато го подканям, изисквам, помолвам, то трябва да е с правилния подход, защото има обратен ефект. Та такъв съм си го взела и се натамънявам, ясно ми е, че няма да се промени генерално, ама с малки стъпки... бе, здрави да сме.

Та, Мис, просто го подсети пак. И пак.
Той много ми помага по принцип, но сега здраво съм яхнала метлата и ме дразни с всичко. Одеве предвидливо тръгна да пече една тиква, че ми се търкаля по плота в кухнята цяла седмица. Запече я малко повече и засмърдя на изгоряло, при което му казах да отвори да се проветри. Не, че отвори, пусна аспиратора - никва файда освен, че е и голяма жега . Върхът беше като му напомних за 12573 път да отпуши канала в банята. Защо не съм му била напомнила, когато почивал. Викам му "Не знаех, че ти трябва почивен ден, за да изсипеш едно прахче в тъпия канал"....абе просто да го смелиш  Close
Виж целия пост
# 386
Ах тези мъже, хич не слушат ... моят днес ме ядоса също. Майка му звъннала да го пита дали ще имаме нужда от помощ за бебето като се роди и той и казал, че като идвала до София можела да поостане, за да се порадвала на бебето🙄. Само това ми трябва като ме изпишат и тя да е вкъщи ... Направо издивях, вместо да помисли за мен, мисли как майка му да се радва.
Иначе и аз нещо от вчера не съм добре, едно отпаднало ми е, само ми се спи. Кръвното ми е супер шантаво - 110/50, с пулс 95 😲
Виж целия пост
# 387
Едва насмогвам да чета и тук и  във ФБ, защото с ремонта не ми остава време за нищо  Confused Иска ми се да се включвам по често и тук но не ми се получава  Rolling Eyes
Да пиша и тук - честито на Бъбълче и alierbag_11 за бебетата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Много, ама много се радвам че са добре!
Започнах да се притеснявам и аз, да не тръгне моя юнак по рано  Whistling Моя термин е като на Бъбъл - 27 април, но днес бяхме по друг повод до ЛЛ с ММ, и той пита така между другото, кога ми е термина, и каза че няма да изтрая до 27 - така като гледал, корема ми бил паднал вече и че най вероятно ще започне раждане най късно до 15-ти  Thinking Ами то верно че тежи вече, малкия рита все по силно, и е много активен ... и боли - и аз усещам че едва ли ще издържа до термин. Вече не се мъча да се навеждам, а днес в банята установих че не се виждам отдолу, ама никак вече, и че на пипане заприличва все повече на бухта хахаха
Утре съм на преглед при АГ нааааай накрая .... лелееее дочаках. Аз имам чувството че ще раждам вече, а АГ не ме е виждал от месец  Confused Минах пак през хирурга и го питах какъв проблем може да стане ако имам изсипване и раждам нормално - каза че в момента матката е избутала червото нагоре и няма как да се види хернията - при раждане и напъване, най много хернията да се уголеми и след наместването на червата, подутината да стане малко по голяма, а като усещане, ще е просто некомфортно. Т.е. ако държа да родя нормално - може и не е чак такъв проблем ако имам херния Simple Smile  Ще коментирам раждането утре с АГ , стискайте палци да е наред всичко!  Heart Eyes
Пулса на бебчо при мен в 12-13 г.с. беше около 160,  20 г.с. - около 145,  а в 28с. - 150 .
Хахахаха Мис, смили се над клетия ти мъж Grinning той и моя не може да огрее навсякъде , а как ми се иска ... тъкмо тръгвам да му намилам, но се спирам защото знам че и той е човек  Mr. Green
Виж целия пост
# 388
То че и мъжете не са винаги толкова криви, а и ние сега не сме цветета е ясно, но аз съм
за женската солидарност Simple Smile
И на мен в последните дни ми е някакво отпаднало, може и пролетна умора да идва. Ма всичкото отгоре си поревавам от нищото, явно ни е подхванала предстартова треска и хормоните бушуват.
Теди, това е един от митовете ако ти е паднал корема, че наближава раждане.
Виж целия пост
# 389
Явно всички вече към края се изнервяме. Аз съм на моменти- вчера ми беше кошмар, а днес ми е супер.
И ММ ме дразни на моменти много ама съм му намерила "цаката" и си го действам. При него с викане не се получава, трябва да е с добро. Твърди, че ме разбира и ми прощава всичко по време на тези 9 месецаа.
Веси, това със свекито е много лошо, аз си мисля, че тези мъже се страхуват от бебета и сякаш само мама може да им помогне. ММ съм го предупредила, че освен него никой друг не искам да ми помага и уж се съгласи. Аз се притеснявам да не вземе сама да си дойде без покана, че тогава ще е страшно и ще трябва и двамата да си ги гоня  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Понякога се обвинявам, че съм станала егоист и искам на мен да ми е добре и само с ММ да се съобразявам. #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия