Съпруги на военнослужещи - 22

  • 78 361
  • 736
# 375
Добро утроо и от мен...

Мен ме зарадваха тази сутрин, дойде ми роклята..  Blush
Много ми хареса, набързо я сложих, на пръв поглед изглежда че ще е удобна и че ще ми е ок, ноо да видим довечера като се прибера и я пробвам по-спокойно, или ще се наложи бързо гладуване 2 седмици  hahaha  Joy Whistling
Виж целия пост
# 376
Привет военни красавици.
Ех, че хубава новина...Булката ни е почти готова! Мъжете са по-лесни. МИС Ю, нали ще ни покажеш снимки?
ДИМИТРОВА, теб не те мисля. Знам, че ще се справиш. И планина да ти предложат да преместиш-ще я преместиш. Simple Smile
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ,  Hug
ФЕЙЩИЦЕ, аз пък на теб да помогна, за да можеш ти да помогнеш на Дунди. ( в онова там де, в заравянето Mr. Green)

За Фей, с най добри чувства. hahaha Joy
СЕТИ_БЕТИ, лек път и щом ще си при мама, да те мисля няма. Мама ще те гушка и детето ти ще люшка. Ти поли ще вееш, да се поразсееш Wink

Момичета, снощи гледах в Народния Петокнижие Исааково по Анжел Вагенщаин. Много ми хареса. Постановка, която ще ви накара и да се посмеете, и да потъгувате, и най вече води към размисъл... Невероятен беше Николай Урумов.

Отивам да си взема белите яйца от щастливи и свободни кокошки. Кой ги знае колко са били свободни, а и дали са ощастливени от петела вчера... newsm78
Виж целия пост
# 377
Е, не, Фло, направо ме умори от смях с тия "ощастливени" кокошки Joy Свеки донесе от вилата на(д) село яйца онзи ден, също от свободни кокошки, дано са били и щастливи Laughing

Отчитам иначе 10 броя боядисани успешно яйца - малко, но от сърце, пък и всяка година остават, а идните дни мисля да се запиша и с един лесен козунак на конци Wink Намерих сполучлива рецепта и с майка ми ще го месим, колко му е. Обожавам да меся, действа почти като психотерапия Laughing Майка ми ще идва за празниците малко при нас, децата ще се побъркат от кеф, друго си е с баба Wink Днес отпратихме свекървата, ама бяха едни драми... имаме си сериозни семейни проблеми с роднини, а тя е много особен характер, пък и на 80 е все пак. Какво да се прави, нещата от живота Peace

Мис Ю, браво за роклята, спомням си аз колко се вълнувах, като ми пристигна моята. Голямо мерене и оглеждане падна, чувствах се досущ английската кралица в нея hahaha Майтап, майтап, обаче с мъжа ми се оженихме точно на 29.04.11 г., на кралската сватба, при това беше чиста случайност, а не нарочно. Хубаво е да си булка, а ти ще бъдеш ослепителна, защото ще си щастлива, сигурна съм Heart Eyes

Дунди, не се коси относно социалните. Всичко ще е наред Peace Стискам палци да получиш желаното, дори не ми се коментира отношението на "бивши" бащи към собствените им деца и всякаквите тарикатщини, свързани с пари. Жалко и грозно за тях като родители...

А иначе нещо заговорихте за Виетнам - и на мен като на Кати хич не ми е тръпка, изобщо Азия не ми е, ама хич. Конкретно за Виетнам - един от фейсбук контактите ми, който е голям пътешественик, наскоро беше там и беше втрещен от количеството шум, при това постоянно, няма ден, няма нощ. Представете си тълпите хора, рикшите, колите и всичко останало, което издава дразнещи звуци нон-стоп Wink Имам едно любимо предаване по Травъл - House Hunters (което съчетава двете ми мании - пътуванията и домовете по целия свят Laughing, т.е. възможността да видиш конкретно място не само като турист, а чрез преживяванията на хора, които отиват да живеят там за известно време и си търсят подходящ дом) - там редовно дават преживелиците на хора, заживяващи в Азия, придобива се доста реална представа за всичко. Абе, бих отишла навсякъде, но просто тази част от света не ми е чак толкова интересна. Предпочитам Латинска Америка - виж, нея бих я прекосила пеша дори Mr. Green Но засега с мъжо трамбоваме само из Европа май Thinking, не е лошо да вземем да поразширим обхвата на пътешествията...

Фло, тази постановка от доста време я гледам в програмите на театъра - благодаря, че сподели отзиви. Ще се гледа някога по-нататък Peace

Пожелавам весели, пъстри и споделени празници, момичета, от нас с донските казаци Heart Eyes easter

Виж целия пост
# 378
Бре, че сте разписали. Хайде и аз да не остана по-назад.

То при нас всъщност проблем със самата сума се оказа, че няма. Ама човекът много се бил изненадал защо сме завели иск. Той нямал против да дава повече пари. Ами добре де, защо не започна сам да изпраща по-големи суми, а се наложи да се води дело. Социалната работничка беше "впечатлена" от разговора си по телефона с него. Във вторник ще го види и на живо. Трябва да дадат становище за битовите условия при майката и при бащата. Ама той ще се срещне на адрес, на който всъщност не живее. Та проблемът според мен е кой ще поеме разноските по делото и адвокатските хонорари. Иначе казал, че взаимоотношенията ни били прекрасни. Ами прекрасни ще са, като не се е обаждал 6 години и половина.  ooooh!
Всъщност, какво се очаква? Детето да живее в мизерия, за да имам "наглостта" да поискам по-висока издръжка ли?  newsm78 Изобщо не знам за какво ги правят тези неща. Или по този начин се уплътнява времето на социалните работници. То пък момичето беше толкова симпатично, усмихнато. Аз нали съм си нахална я поразпитах - завършила психология, ама като няма стаж и най-вече връзки, се е добрала до място в агенцията.  

Докъде стигнахте с яйцата? Гледам Шехина се е отчела с 10 бр. У нас дзверът има днес за задача да боядиса 2 кори и да прави курабии, след като се върне от репетиция. Е, с баба си де. В събота ще меси козунак.  Laughing Нашият шеф всяка година ни подарява агнешко, и тази година няма да пропусне. За мен остава готвенето.
Фло, в нашия Кауфлнд още от миналата седмица имаше бели яйца.

Шехина, в Азия е шумно навсякъде, ами то много народ бе. А и това си е начин на живот. Всичко е много по-различно. По неволя съм имала контакт с един тайландец и един от Лаос, съвсем различно възпитание и разбиране на живота.
За Латинска Америка - май ми се ходи само на някой мексикански курорт, я Канкун, я Акапулко. Но извън курортите било малко опасно. Разправят, че имало отвличания. Те мен бързо ще ме върнат де  Joy И в Куба е ммммм, безкрайно синьо море, палми, бял ситен пясък, коктейли. Отнесох се.

Мис Ю, какви са тези рокли по куриер? Ние поне сме на две крачки от Асеновград. Мен там ме облякоха, всичко по мярка и сглобено на място. За да не ми се налага да пазя диети, не за друго.  Joy Мдааа, и после искаме репортаж от събитието, да не го изискваме по служебен път.  Laughing

И за още нещо се сетих. След две седмици започват да ни санират блока. То не знам за хвалба ли е или не, но ни чака мръсотия, боклуци, работници напред-назад по входа, по стените отвън, по тераси. Трябва и аз да направя един фоторепортаж на преди, по време на и след.

Светли празници, момичета.  Hug
Виж целия пост
# 379
Здравейте!
Хмм....Фло, имахме много готина сватба, беше си купон  с най-близките хора, нямаше нищо традиционно освен , че си казахме да. Е имаше рокля, но не беше традиционна, нямаше ритуали, имаше само танци, ядене, пиене, смях, скачане в басейна Wink

За срещата не мога да  обещая, общо взето у дома всичко става много спонтанно и в последния момент и за това избягвам да поемам ангажименти.

Малката фурия го мъчат зъби и пак се залепи за  мен.....още кърмя, последните дни даже само това яде, плюс малко банан, краставица, ябълка и хляб.

Тази годинареших само  12 яйца, но се оказаха чупливи...само 4 оцеляха Simple Smile А предната само   едно от цяла кора. Но пък преди малко сложих да пека домашни козунаци.

Днес най-накрая се порадвах на щъркела....оправи си гнездото, пощи си крилата, дупи се и др. Съседите по-често са си у  дома, но пък не се вижда толкова   ясно на  другия стълб....

И на мен ми стана много интересно за роклята  на Мис  Ю.

Дунди....чак ми стана малко неудобно като прочетох    какво ти се случва....дано се наредят   нещата. Всеки трябва да носи отговорност за действията си, дано има някакво ...възмездие.
Виж целия пост
# 380
Много ми е интересно да чета за сватби, имам чувството, че моята е била преди 100 години Laughing То и аз бях своеобразна по отношение на сватбата - на гражданския брак не държах, но на венчавката - да, но пък в България няма как венчавка без подписване. И голяма сватба не искахме, но като сметнахме, че само мъж ми има поне 20 човека близки роднини и аз толкова и пак се заформи цифра Wink Беше си традиционна сватба, както ни харесва и на двамата - аз пък хич не си падам по прекалено неформалните сватби. Пък и честно, в кринолин се чувствах идеално, знам си, че съм родена за викторианската епоха Laughing Всеки с разбиранията си.

Дунди, и моята рокля дойде по куриер, международен. Който рискува, печели Mr. Green Имаше голяма опасност да не ми пасне, но рискувах, за да имам рокля на принцеса от хубава материя с прецизна изработка Party Но и да не ми беше паснала - все тая, нямаше да се поболея, ако си купя рокля и от тук.

За социалните - какво да ти кажа, според мен просто отчитат дейност, има си процедура, спазват си я и толкова. Фейщица ще сподели повече, ако иска, де, за смисъла на подобно посещение, но според мен няма за какво да се притесняваш Peace

Щях да дописвам преди, че искрено завиждам за срещата, дето я планирате във Филибето Wink При нас, както винаги,не е ясно мъж ми дали няма да работи тогава Confused, така че някога по-нататък се надявам да видя всички ви Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Кой хлопа в този късен час? Как кой? Лейди  Grinning
Вече ще ви навестявам по нощите. Шефа ходи,лази,пълзи, КАТЕРИ СЕ! Отглеждам си алпинист. За сметка на това пък си поспиваме до 10 откакто няма кой да ни буди сутрин,голям кеф.
Мис Ю колко вълнуващооо рокляяяя. Аз нямаше да отида на работа даже.  Sunglasses
Дунди нещо ако има нужда звънкай. Както съм взривена напоследък.....ще копам надълбоко. Wink
И така досега чистих,мих,трих. С шефа сама по цял ден нищо немога да свърша. Яйцата ще ги боядисвам в Събота вечерта.
Горди собственици сме на зъб и половина, чакам баба Фло да каже как да ги съхраним сега тези дълго чакани зъби. Паста за зъби може ли?
Мятам се в леглото че вече ми е уморено.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 382
Добро утро

И моята сватба беше преди 100 години,но никога няма да забравя колко пъти обличах роклята докато дойде големия ден
И ние тази година боядисахме 10 яйца и мога да се похваля,че открих начина да не се пукат-сварих ги в уреда за варене на пара,и резултата е от 10 имам 10 здрави
Весели празници на всички Hug
Виж целия пост
# 383
Привет милички. Как сте? Как е настроението? Боядисахте ли яйцата? А помощниците "помагаха" ли Simple Smile?
Аз вчера ги боядисах "ощастливените" яйца. Като не можах по изгрев, боядисах ги по залез. Боите ми бяха много хубави, но сложих по две таблетки и добре се получи. ДИМИТРОВА, това е идея за варенето. При мен от 30 се пукнаха 3. Друг път е било и по-зле. Една част правя едноцветни и после ги украсявам с лепенки, а другите ги правя с памук. Вчера се оказа, че нямам памук и вместо това използвах хартиени кърпички. Напръсках ги със ситни капчици и увих яйцата. Неочаквано се получиха много ефектни шарки. Фини, дискретни, някъде, като рисувани с тънка четка "картинки" Боядисах по този начин само бели яйца. Много съм доволна, дано догодина да се сетя, та пак така да ги правя.
От нашето блокче вече ухае на козунаци.
МИЛИНКАЛИНКА, по каква рецепта ги правиш твоите? След като през годините пробвах какви ли не рецепти, сега правя по класическата. Какво ли не опитвах - та със сметана, та с маскарпоне, та в крайна сметка гаджето все ми подмяташе: баба ти все с маскарпоне ли ги месеше? Joy Joy  Joy
Утре ще се занимавам с козунаците. Купих стафиди и бадеми и това ще е. Няма да правя роло, нито кифлички, защото ще сме само двамата.
Да ви споделя как опекох миналата година агнешкото, по идея на една от бабите. Вечерта в събота, около 23.00 го сложих във фурната на 120 градуса, казах му "лека нощ" и отидох да спя. Нагледах го по някое време, долях му още малко водичка и пак заспах. На сутринта имах едно чудесно опечено месце.
Хайде за сега стига. Днес не трябва нищо да се работи, но все пак какво да правят хората, които са на работа? Традициите не са това, което бяха. Simple Smile
А, щях да забравя. Момичета, четох с удоволствие разказите за вашите сватби. А МилинКАлинка ми събра погледа със скоковете в басейн.  smile3501Помните ли, преди време разказвахме коя къде и как се е запознала с любимото момче. Simple Smile Мили спомени...
ПП дописвам, че се сетих за новопоявилите се зъб и половина на юначето на Лейди. Съвсем скоро се смях на идеята на една моя пациентка, която каза, че миела зъбите на бебето с клечка за уши Shocked( просто ги забърсва с мокро памуче. За сега никакви пасти. Можеш внимателно да обтриваш с марличка, напоена с вода. Simple Smile
Виж целия пост
# 384
Момичета, идвам с хубава вест newsm44. В блокчето през август пак ще има бебешки рев stork-girl, ще се ветреят на простора розови гащички. Обади ми се СТЕФИ. По-"старите" обитателки я помнят. Тя ни пускаше темите преди Албена. Поздравява ви, съжалява, че няма да може да дойде в Пловдив, по понятни причини. preggo
Желая ѝ всичко да мине добре за нея и за госпожичката. Ще ѝ заръчам, като ходи да "влачи" крака, та и други да я последват. Много се радвам!
Хайде, усмихнат ден. Някоя от вас да иска чайче? Днес, като е забранено да се работи, нали не ни е забранено да пием чай? Simple Smile

Виж целия пост
# 385
Еха, честити розови гащи на Стефи, ако ни чете инкогнито Wink

Ей, днес из София са останали само зевзеци някакви - една баба ми се накара, че съм сложила на детето шапка (сигурно защото имаше вятър, ама...), а един точно зевзек питаше настойчиво дребното (което малко трудно ще му отговори) майка му дали е омесила козунаците Laughing Като споменах козунаци, Фло, ето и рецептата, по която ние с мама ще правим козунака тази година:

http://pamscookingworld.blogspot.bg/2014/04/blog-post_14.html

Една позната от детинство я пробва вече и каза, че се получава екстра Peace Взела съм локум и стафиди, да стане по-така и това ще е.

За яйцата - аз ги варя елементарно, с кърпа под тях и във водата малко оцет. Никога нищо не ми се пука. Леко ги натискам чат-пат, да си стоят върху кърпата. Ама аз по принцип и нямам яйцеварки и пр., гледам минимум уреди да ми се мотаят из кухнята, не съм фен на нищо подобно, ако преценявам, че нямам нужда от него. Производителите на домакински уреди, ако имаха само стиснати  и прагматични потребители като мен, досега щяха да са умрели от глад Joy

Доскоро, момичета Wink Аз едва гледам (дребните ме събудиха в 6) и ще пробвам да подремна с тях предпразнично, че киселея яко вече Wink
Виж целия пост
# 386
Добър деен..

Първо да покажа плана ми за днес:  Rolling Eyes Rolling Eyes


И ние тази година ще сме с малко на брой яйца в Пловдивското у нас, но у нас при мама, ще има повечее..  Wink Wink
Фло, мъжът ми е готов вече.. колкоото до снимките, тук много не обичам да публикувам, ама за малко ще кача някоя и друга, само заради Вас.. защото сте най-готините в цялата Бг мама..  Peace Peace
Дунди, роклята е по куриер, защото не е типичната булчинска рокля, която виждам по магазините в Асеновград.. моята е по-обикновена, по семпла, официална бяла рокля, която всъщност може да се използва и за този повод, то като цяло събитието не е като големите сватби, както при Милинкалинка няма да правим доста от традициите..колкото до снимките, това за по служебен път ми хареса  hahaha
Шехина, права си, нали знаеш: "Всеки луд с номера си!" Много я харесвам тази поговорка аз.. напълно отговаря на днешното време..  Joy колкото до щастието.. напълно си права, когато сме щастливи, сме най-красиви!  Hug
Лейди, аз затова си сложих служебния адрес за доставката, че въпреки всичко ми се налага да бъда на работа  Crossing Arms hahaha hahaha
Снощи и аз облякох роклята, е, много си я харесвам, пък и ми е идеална по размер, като се има предвид, колко многоооо "чар" (както каза Дунди веднъж) имам  #Crazy
Сега следват обувките, тортата, украсата, доуточняване на куверти, потвърждения от гостите.. абе има си доста занимавка, въпреки че си мислех че ще е бърза организация за по-малко хора..   Whistling
Ох днес цял ден не мога да го напиша този пост... хиляда пъти се прибрах  и излязох.. и пиша по едно изречение.. бяхме по магазини с една приятелка, помотахме се, много топло беше днес тук..  Wink Sunglasses То и затова поздрава ми е добър ден.. и май снимката ще е положението ми вечерта Grinning Grinning Grinning

Хайде лека вечер от мен и ви пожелавам да имате прекрасни празници с любимите хора! Hug Hug
Флооо, предай и на Стефи от мен, да ги влачии по стабилно, така и кажи че съм заръчала  Joy Joy А на нея честито и лека бременност и желая!  bouquet
Виж целия пост
# 387
И аз моите яйца ги варя в уред за готвене на пара, но тази година яйцата....
Козунакът е подобен на рецептата, която е публикувала Шехина, разликата е , че мазнината е масло и олио, за съжаление  никога не ми стават едни и същи Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Банда, ( както казва Сети_Бети ) я да ви нагледам коя какво е свършила.
ДУНДИ не я мисля-впрегнала е мама и красавичката да месят и боядисват, а тя само минава, оглежда и евентуално критикува ( по малко ). Представям си я, като Командващ парада Wink
СЕТИ_БЕТИ е завела любимите мъже при мама и сега пълен релакс.
МИЛИНКАЛИНКА, нали ще има по едно яйце да се чукнете за адет, не се ядосвай. И целите, и пукнатите, все ще се изядат. Браво на теб, знаеш и козунаци да месиш!
ШЕХИНА, представих си как боядисваш яйцата в компанията на донските казаци. Голяма веселба ще да е било. Почти същата е и моята рецепта, но в малко по-големи количества са продуктите.
МИС Ю, и на нас са ни пожелавали на сватбата ( преди 40 години ) да сме винаги така щастливи и красиви. След толкова години вече не сме така красиви ( втасали сме като козунаци - удвоили сме обема си, посбръчкали сме се като стафиди, попривели сме се ), но за това пък сме многократно по-щастливи си мисля аз, в сравнение с времето преди 40 години. Тогава само той и аз... Сега децата ни, зет и снаха, 4 внучета... само да сме живи и здрави! Има ли любов винаги е хубаво! Ще предам какво си казала на Стефи Wink
Аз тази вечер замесих тестото за козунаците, сега ще го сложа в плик и в една голяма тенджера, на хладно. Утре ще оформя козуначетата и ще ги опека. Ще ги гарнирам със стафиди и бадеми.
Неспоменатите момичета ги гушкам Hug
ФЕЙщице, мини поне да ни завиеш Simple Smile
Лека нощ, милички wavey
Виж целия пост
# 389
Слушам, генерал Фло!
Минавам пи заповед да завия наличния състав!
Рапорт даден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия