Съпруги на военнослужещи - 22

  • 78 361
  • 736
# 360
Ние сме си тук засега, дано не се променят плановете. Където решите ще се съберем.
Сега аз пак ще питам  Grinning Дано да успея да задам точен въпрос.
Гледам почивките в чужбина по социалната програма и ми хареса тази за Анталия. Та въпроса ми е имаме ли шанс да вземем такава карта или въобще да не се бутаме. Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Лейди, шанс винаги има. Условията са две -първо да има карти ,останали за свободната продажба и второ да сте преди всички на опашката , които искат Анталия.. Simple Smile. Има и едно трето условие-струва ми се , че то е изпълнено-през 2016 да не сте били в чужбина по социалната програма. На свободната продажба няма чин , звание, прослужени години. ...просто редът в опашката определя какво ще вземеш...
Виж целия пост
# 362
Ясноо мерси Кати.
Ще се обадим да попитаме как стоят нещата за малкия и ще чакаме свободната пеодажба, миналата година май имаше няколко карти на свободно ако не се лъжа. Ако не за Виетнам със сигурност ще има. Mr. Green
Виждам че има и отделно резервации за Гърция, мисля че са CLIMS ( не знам какво означава Simple Smile ) Може и за там да пробваме.
Виж целия пост
# 363
Ако не за Виетнам със сигурност ще има. Mr. Green

Не бъди толкова сигурна.  Grinning
На мен тази дестинация ми е мечта, ама не можем да заделим такава сума в момента.
Икономически Виетнам се развива много бързо в момента, особено в областта на туризма. Заедно с Лаос се превръщат в перлата на морското крайбрежие в тази част на Азия. А цената за този дълъг престой е направо смешна /не че ми е по джоба де/, като си помислиш самолетните билети дотам колко струват. Гледала съм програмата и хотелите, чудесно звучи. Но при нас си остава но-то с парите. 
Виж целия пост
# 364
Дунди за Виетнам миналата година имаше 7-8 свободни.
Интересно кога ще пуснат програмата за тези почивки.
Виж целия пост
# 365
Лейди, по СП в чужбина не може деца ,може по CLIMS . Картата е за 2 души за  тези почивки. Предишни години свободната продажба стартираше едновременно и за морето ,и за чужбина.  Но предната  ми се върти ,че ги разделиха. За чужбина стартира 2-3 дни по - късно. Във всички случаи това кога ще стане ще бъде официално обявено на сайта на агенцията. Така че, за всички за които е  важна свободната продажба да хвърлят по едно око на сайта след Гергьовден. ...
 А за Виетнам бях писала преди мнение на хора ,които са били че страшно си струвало.....Точно заради самолетните билети е далаверата ,защото почивката в чужбина по Социалната програма 50 % се поема от МО. До Виетнамм едва ли ще има скоро нискотарифни полети, докато в Европа вече се лети за 6-10 лв.....Но Виетнам все още не е моята дестинация. ..

Виж целия пост
# 366
Ее щом неможе деца значи отпадаме   Confused Поне няма да ме е яд  Grinning
Или ще пробваме Гърция или нашето си море където има свободна карта Simple Smile
Кати отново благодаря за разясненията.
Виж целия пост
# 367
Добро утро!

Виж целия пост
# 368
МисЮ, това не е човешко от твоя страна.  Laughing Няма да я гледам тази снимка.

Аз да се оплача. Качих се на ужасна въртележка с едно дело за повишаване на издръжката за детето. Знаех си, че ще изхабя куп нерви, ама не очаквах, че съдията /жена/ ще ни допълни неприятните преживявания със среща със социален работник от агенцията за закрила на детето.  Twisted Evil Взех да се чувствам виновна, че искам бащата на детето да поеме по-голяма финансова отговорност при положение, че не е виждал детето си почти 7 години. Ама ще ми излезе през носа. И паспорта ѝ трябва да сменяме след турнето в Русия, какви ли циркове ще се разиграят пак. Направо не ми се мисли.
Виж целия пост
# 369
Привет военни красавици!
МИС Ю и аз като Дунди няма да гледам картинката, защото няма опасност да пометна, но ще взема да захапя монитора. Динята ми е любим плод. Simple Smile
ДУНДИ, прочетох в какъв филм са те вкарали и ме обхваща гняв. Какви са тия скапани закони, какво е това правосъдие??? Едно време общо взето правото беше на страната на майката. Как така се обърнаха нещата, че не стига, че ония донорите ( не ги наричам бащи, защото бащите си стоят при децата, а не да се сблъскат утре на улицата и да не си познаят детето ) се измъкват като мокра връв, бягат от всякаква отговорност, ами накрая и парите им се свидят. Ти да видиш...Те още малко ще те обвинят в какви ли не грехове. Защо някой не се замисли какво ѝ струва на майката да бъде и баща, и майка, да гледа детето си и здраво, и болно, да плаща за уроци, да проверява домашни, да го мисли всеки миг, какво прави само, докато тя е на работа. Просто вече нищо не разбирам. Вместо донора да го срещнат със социален работник, па да му набият канчето, те седнали на теб да ти устройват срещи.  #2gunfire #2gunfire
Едно време можеше да се пише до Командира на поделението, викаха го въпросния, разговаряха с него. А сега???
Имам питане. Как се процедира сега. Този отговор може да послужи и на други момичета.
Оф, мина ми желанието за писане. При мен нищо кой знае колко интересно. Днес завърших работата, запълвах разни дупки. Старая се да не оставям пациенти с лекарства, та да им мирише козунака на " зъболекар" Simple Smile Това ги вълнува хората най-вече. Да нямат дупки, че да могат да си изядат месото. Как пък един поне не заложи на красота и естетика. Вчера обикаляхме 3 баби от КГБ-то с внучетата из града. Ходихме на кино, пуканки, пици, игра в парка-веселба, ама бабите вечерта ходеха като робокопи...Тази вечер съм пак с група баби КаГеБейки, на театър в Народния-Петокнижието на Исаак ще гледаме. Чух добри отзиви, ще видя дали и на мен ще ми хареса. Уредих една кора бели яйца, утре ще си ги взема и ще ги боядисам. В събота ще правя козунаците. И в неделя-празник.
За сега толкова, отивам да се приготвям за кОлтурното мероприятие.
Хубава вечер. Hug
Нека минат празниците и започваме да си говорим за разходката до Пловдив.
Виж целия пост
# 370

12 АПРИЛ - СВЕТОВЕН ДЕН НА АВИАЦИЯТА И КОСМОНАВТИКАТА!

Помня този ден. Бях в трети клас и бях на екскурзия на Витоша. Когато се прибрах, всички съседи говореха само за това. За 24. май Юрий Гагарин дойде на посещение в България. Заедно с родителите ми го посрещнахме в района на Алея Яворов. До тогава не бях виждала толкова много хора с цветя и знамена.  По целия път от Аерогарата, до центъра на София имаше стотици хиляди, дошли да видят Космонавт номер 1. Незабравим спомен!

Виж целия пост
# 371
Flo, ти си енциклопедия! Пази тези спомени Hug
dundi73, успех на теб с делото! Приятно изкарване на щерката ти в Русия!
Ние лятна ваканция още не сме планували. Нали сме с много деца (котета) и с тях се съобразяваме, та затова още нямаме никакви планове. Аз и не обичам жегите, както знаете. Така че едно кратко моренце през септември мисля, че ще ми се отрази най-добре. А дотогава някой и друг уикенд на планина няма да откажа  Mr. Green
Аз ще пътувам сега почивните дни при майки ми, дано всичко е наред де, че днес сложих поредна ваксина на малкия и дано няма странични реакции и спокойно да си пътуваме. Ще остана докато изтрая  Crazy Стягам колет за сестричката ми, мислим и някакви грандиозни промени и то времето през деня ми минава на бързи обороти  Blush но ви чета вечер като си легна.
Пожелавам весели празници на всички! Да имате здрави яйца и вкусни козунаци!  Party И да си починете  Hug
Виж целия пост
# 372
Дунди, по закон социален работник трябва да даде становище при развод и издръжка. Идеята е,че в разговор и евентуално посещение прави по-точна преценка за нуждите на детето.  Съдията няма как да знае какви са потребностите на детето- уроци, танци, болести и т.н.   От една страна е тъпо и е излишна бумащина, но има някаква тънка добра линия... Друг е въпроса как се върши и до колко "колегите" соц.работници са адекватни. Ако мога да помогна с нещо- насреща съм. Мога да дойда и с лопата, ако кажеш, да заравяме трупове Mr. Green
Виж целия пост
# 373

"Душата не иска нито чай, нито кафе.
Душата иска разговор.
Кафето е само повод."
Светли празници мили момичета Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 374
Добро утро и при мен нищо ново,подготвям рожденния ден и затова по-рядко ви навестявам,но ще се реванширам от другата седмица Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия