Къната, билките и всичко останало - Тема 11

  • 90 444
  • 747
# 480
Според мен с маска с масла и загряване също пада индигото. Като се правех със светлокестенявата на Хенафокс веднъж правих такава маска и след нея бях откровено огнено рижава, т.е. всичкото кестеняво си беше отишло.
С маска с Вит.С също може да свалиш индигото. Пробвала съм след едно боядисване пак със светлокестенявата, но на изсветлена с амонячна боя основа и станах зеленикаво-черна ...
Виж целия пост
# 481
Не се бях сетила за варианта с маслена маска и нагряване. Благодаря ти,  Lady Brinne. Ще го помисля още малко и ще реша. Много се харесвам с тъмно кестенявата и с черната смес на ХенаФокс, но то индигото стои около седмица и пада 😒
Виж целия пост
# 482
И така дойде момента да споделя моя опит от бързото оксидиране. Към къната добавих и хибискус на прах, целта е по-червен цвят. Завих с фолио. Във фурната на 40 градуса престоя малко повече от два часа. Сместа стана доста червена и когато пробвах дали е готова не оставяше оранжево. Не знам дали й е било малко или е от хибискуса, но трябваше да действам. Стоях с нея пет часа. Веднага усетих косата си подхранена, но цвета почти няма промяна. Следващия път ще пробвам пак с хибискус, но с бавно оксидиране. Прилагам и снимки, дано стане ясно, светлината не е много добра. преди
след
Виж целия пост
# 483
За първи път се къносах изцяло, с Хербул- да, онази от 10 грамовите пакетчета, с червената точка. Косата стана много хубава, плътна, черна, с дълбок нюанс на червеното. Белите коси са покрити, много слабо прозират. Доволна съм засега, нищо че, вероятно е пълна с PPD и разни химикали.
Виж целия пост
# 484
Забравих да добавя, че в био магазин Зелен има боя култиваторс, за който не му се поръчва от сайта. Може някой да го е казал вече, ама и аз да не остана по-назад Grinning
Виж целия пост
# 485
За първи път се къносах изцяло, с Еаgles-да, онази от 10 грамовите пакетчета, с червената точка. Косата стана много хубава, плътна, черна, с дълбок нюанс на червеното. Белите коси са покрити, много слабо прозират. Доволна съм засега, нищо че, вероятно е пълна с PPD и разни химикали.

Има доста химия в тази "къна". Не, че е къна, де.

Blue butterfly lady
, цветът ти ми изглежда изравнен, но на снимката наистина не става ясно какъв е точно.

И аз си взех Култиватор. Смесих златисторусо и русо, по едно пакетче. Естествената ми коса е светла, а и съм изсветлена с химическа боя по дължините. Идеята ми е да спра да се изрусявам и да премина на естествено оцветяване, Червена не искам да ставам. С къна само ставам много червена и не ми отива на тена.
Резултатът за сега е задоволителен. Не е русо, но не е и тъмно. Замислила съм се да взема и Радико боите да пробвам, но имам за още 2 пъти от Култиватора.


Виж целия пост
# 486
Lady Brinne, а доволна ли си от Култиватор, смисъл подхранва ли, добре ли се отразява на косата? Иначе да, цвета ми е изравнен, тъмен червен, аз искам наситено и по-светло.
Виж целия пост
# 487
Лейди, покажи да видим  Simple Smile
Blue butterfly lady, наистина почти нищо не се вижда на снимките.
Виж целия пост
# 488
Lady Brinne, а доволна ли си от Култиватор, смисъл подхранва ли, добре ли се отразява на косата? Иначе да, цвета ми е изравнен, тъмен червен, аз искам наситено и по-светло.

Да, определено. Като се има предвид, че аз вече три години съм руса. Не ползвам силни бои, но забелязвам, че косата ми се къса и изтънява от тях. Реших, че ще направя компромис със цвета.

Лейди, покажи да видим  Simple Smile
Blue butterfly lady, наистина почти нищо не се вижда на снимките.

После ще щракна 2-3 кадъра. Hands V
Виж целия пост
# 489
Да, определено. Като се има предвид, че аз вече три години съм руса. Не ползвам силни бои, но забелязвам, че косата ми се къса и изтънява от тях. Реших, че ще направя компромис със цвета.
Като се сетя и гледам по снимки, моята в почти русият период каква беше проскубана и кльопнала за скалпа, обем не можех да и придам почти с нищо.  Mr. Green
Виж целия пост
# 490
Сега ти е супер косата.
Да не говорим, че определено забелязвам и промени с възрастта, които не ми се иска да подсилвам с химически интервенции.
Аз пък си гледах една снимка от периода с къна и видях колко ми е била буйна и дълга косата тогава и се реших ...
Виж целия пост
# 491
За първи път се къносах изцяло, с Еаgles-да, онази от 10 грамовите пакетчета, с червената точка. Косата стана много хубава, плътна, черна, с дълбок нюанс на червеното. Белите коси са покрити, много слабо прозират. Доволна съм засега, нищо че, вероятно е пълна с PPD и разни химикали.

Има доста химия в тази "къна". Не, че е къна, де.


да но за съжеление само тя дава задоволителен и траен резултат за бели корени  Tired
индигото първо че мирише странно, второ че пада бързо - особенно на челото, слепоочията и до ушите /вероятно от всекидненвното миене на лицето/, а само къната става ужасно черевено  Rolling Eyes

Така че след няколкомесечни мъки да мина на 100% био еко къносване и аз пак си взех от къната с точка/кафяво/ , смесвам по един пакет с две лъжици индиго Само за корените и после продължавам с био-екото къносване  Peace поне държи цяла седмица докато почнат пак да се показват бели корени

същата процедура с био-еко къна + индиго и не мога и седмицата да изкарам и след цяла нощ спане пак корените са значително по светли ,а на втория ден белите корени около лицето ми са тъжен факт.
Виж целия пост
# 492
Знам, че трудно се задържат къната и индигото на белите коси. По принцип и боята пада сравнително бързо от тях ...

Ето и обещаните снимки:



Виж целия пост
# 493
Лейди, много хубаво се е получило, чудно
Виж целия пост
# 494
Лейди, много хубаво се е получило, чудно

Благодаря. За сега е добре. Като порасне коренът ще стане "принудително" омбре.
По дължините цветът се отмива бързо. Предполагам ще се наслои и ще стане по-тъмно.
Затова заглеждам тъмно русото на Радико боите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия