Етажна собственост - между танц със саби и етажна гроздова - тема 4

  • 78 851
  • 763
# 450
Няма да ви го платят ако не е взето решение за това на общо събрание.
Виж целия пост
# 451
Асансьорът е обща част по своето предназначение. Виж чл.38 от закона за собствеността..там има дефиниция и изброявани на що е това то обща част.
Виж целия пост
# 452
...
Това нормативно регламентитано ли е в Закона, защото не си спомням да съм го чела, а ме интересува живо. В нашия вход ремонтите на асансьора ги плащаме тези, които го ползваме. Преди няколко месеца сложихме автомат на вратата на нашия етаж, за да не се тряска вратата и не пожелаха да ни го платят.
ако говорим за право нямате право да го слагате без общо решение и тогава трябва да платят и те. Сега ако са достатъчно подли може да започнат да ви въртят да го махнете ...
Виж целия пост
# 453
Разбира се че имат право да слагат автомат на вратата, щом не пречи на употребата и е безопасно. И никой не може да ги накара да го махнат.
Според мен е тъпо да си искате да ви платят парите, не бих го направила и не ви съветвам да го правите. Правилното би било асансьорният сервиз да си оправи вратата, има си начин и това не е автомат за врата. Тогава ЕС би трябвало да плати ремонта.
Виж целия пост
# 454
ако нещо се води общи части има право да се изменя само с общо решение. а да си правиш нещо за свое удобство и да искаш всички да го плащат е смешно.
Виж целия пост
# 455
...Правилното би било асансьорният сервиз да си оправи вратата, има си начин и това не е автомат за врата. Тогава ЕС би трябвало да плати ремонта.
именно. и то трябва да го поръча домоуправителя. иначе може да не и ги дадат .
Виж целия пост
# 456
Миналата година сключихме договор с Вход Мениджър за поддръжка и събиране на такси във входа.
Една година по-късно се оказва,че вече почти никой не дава пари за таксите,входа се чисти още по-рядко,а всичко което трябва да се ремонтира така си стои потрошено.
Ние сме почти единствените ,които даваме пари и се чудя за какво ли.
По-безсмислено дадени 60 лв на година не мога да си представя.
Само се чудя те откъде вземат пари да плащат сметките и докога смятат да я карат така-от 24 апартамента да плащат месечно 2-3.
Виж целия пост
# 457
AniMM от личен опит мога да кажа само, че външна фирма не върши добра работа. Ако домоуправител, чистачка, портиер е от самия блок или вход то той се грижи за своето и е много подробен .
Може да свие нещо, да ползва нещо общо ... но пак е по-добре. Според мен  .
Виж целия пост
# 458
Асансьорните техници ни казаха ние да си го сложим. Направихме го, защото сме с малко дете и не искахме да рискуваме вратата да затисне някое краче или пръстче. Преди това бяхме повдигнали многократно въпроса пред домоуправителката, но тя не си мръдна пръста. На нейния етаж сложихме за сметка на ЕС. Според мен щом се прави нещо на единия етаж, то би трябвало да се направи и за удобството и на останалите етажи, а не така избирателно на нея да не й тропат и да не й вдигат шум. Всички плащаме еднаква такса за фонд ремонти по 6лв.на месец и всички на етажа сме съгласни с този автомат (защото има бабички, които не искат на техните етажи, защото им става тежка вратата)
Виж целия пост
# 459
Въпроса го повдигнете на общо събрание, пред всички, а не на четири очи пред домоуправителката само. Според мен. На събранието изтъкнете този довод, който написахте и тук - че за едни етажи се плаща от общите пари, за други-от личните. Да я видим въпросната ....
И без това ви е нужно решение на ОС за разходване на средствата от фонд ремонт.
Интересно ми е, в нейният случай имало ли е решение на ОС за автомата на нейният етаж, или как точно са отпуснати тогава парите?
Виж целия пост
# 460
... На нейния етаж сложихме за сметка на ЕС. Според мен щом се прави нещо на единия етаж, то би трябвало да се направи и за удобството и на останалите етажи, а не така избирателно на нея да не й тропат и да не й вдигат шум. ...

това се говори на събранието и преди гласуването.
Виж целия пост
# 461
Аз също сложих автомат на асансьорната врата, обадих се на сервиза, който поддържа, казаха, че амортисьорите са изпуснали и може рециклиране или нов, разлика в цената 15 лв, платих да монтират нов, от години се оплаквам на домоуправителя, на него нали не му хлопа на главата и само ми вика - да, да добре.
Още колко години да го чакам, сега си прихващам парите от входните такси.
Една съседка нещо се размрънка че самоуправствам,:smile: обаче някой гледа и на нейния етаж асансьорната врата се откачи от пантите, според сервиза- причина неработещите апарати на вратите,  и от спестяване от апарат, двойно по-голямо плащане, обаче аз съм пас този път.
Това с размятането на закона и друг път съм го писала, не винаги работи и да се разправя имал ли нямал ли право, това няма да и сложи апарат на нейния етаж, а се оказва че не е глезотия, а необходимост.
На мен асансьорните техници и ми го купиха и монтираха, това не влиза в поддръжката, дойдоха даже на крака до работата да им го платя, с фактура, протокол за необходимост от смяна.
Прецених, че по-добре те да го направят, отколкото други да търся.
Виж целия пост
# 462
Естествено, че настоях за общо събрание. Аз нямам нищо против това. Само че ги помолих да го направим като свършат летните отпуски и хората се приберат от почивка. Естествено свикаха ОС Август месец, събрахме се 5 човека и нищо не стана. И досега няма развитие по въпроса. Както и да е, за мен въпроса беше принципен. Не съм за 40лв., колкото струва автомата.
Виж целия пост
# 463
Много евтин този апарат, платих 95 лв немски дорма с подарък монтажа, проверих ги онлайн толкова си струват тези.
Виж целия пост
# 464
Вземаш един лист и тръгваш по вратите - който е съгласен от общите пари да се заделят за автомат, се подписва.
И после при домоуправител с листа да даде паричките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия