Поликистозни яйчници - Тема 4

  • 72 313
  • 760
# 240
Здравейте мили дами ще ви разкажа много накратко аз съм на 21 години и вече 2години се мъчим за наше мъниче но без резултат пила съм какво ли не оргаметрил,инофлолик,фолиева киселина,дуфастон,ясмина,клостилбегит в момента съм на иногинол и фертил.Менструация има само докато пия хормонални лекарства след това изчезва диагноза овариална поликистоза само на левия яйчник и е уголемен.Моля за вашата помощ във вторник съм на лекар при които ме изпрати моята гинеколожка която каза че доктора ще прецени дали ще се наложи лапароскопия за предизвикване на овулация (др.Филипов от майчин дом спец.по стерилитет и проблемно забременяване).Въпроса ми на какви изследвания би трябвало да ме изпрати за хормоните знам със сигорност но не знам кой хормони точно се изследват.Пиша ви това писмо със сълзи на очите и със голяма съпричастност към вашите проблеми наистина вече се питам ще имам ли този дар да прегърна рожбата си някога много съм объркана одавна чета форуми но сега се престраших да пиша за проблема си.Извинявам се за дългият пост и благодаря предварително за всяка една ваша подкрепа.
Добре дошла сред нас, скъпа Цвети !
Първото, което искам да ти кажа е да не се подаваш на мрачни мисли и да се отчайваш. Радвай се, че проблемът ти е ясен и диагностициран- това е в твой плюс, повярвай ми. Аз съм със СПКЯ от години, в следствие на който развих ИР с Диабет тип 2, освен всичко друго съм и с отстранена дясна фалопиева тръба ..., и въпреки всичко изброено не се предавам, и се боря. Ти си само на 21, не мисли, че щом имаш поликистоза си обречена и нямаш шанс, напротив. Просто трябва да се видят половите и андрогенни хормони в какви нива са, за да е наясно лекуващият те лекар каква точно е степента на поликистозата ти.
Не си вкарвай предварително лоши мисли, нека първо направиш нужните изследвания и после лекарят ще прецени кой е най- добрият подход в твоя случай.
Горе главата ! Hug
Виж целия пост
# 241
Здравейте мили дами ще ви разкажа много накратко аз съм на 21 години и вече 2години се мъчим за наше мъниче но без резултат пила съм какво ли не оргаметрил,инофлолик,фолиева киселина,дуфастон,ясмина,клостилбегит в момента съм на иногинол и фертил.Менструация има само докато пия хормонални лекарства след това изчезва диагноза овариална поликистоза само на левия яйчник и е уголемен.Моля за вашата помощ във вторник съм на лекар при които ме изпрати моята гинеколожка която каза че доктора ще прецени дали ще се наложи лапароскопия за предизвикване на овулация (др.Филипов от майчин дом спец.по стерилитет и проблемно забременяване).Въпроса ми на какви изследвания би трябвало да ме изпрати за хормоните знам със сигорност но не знам кой хормони точно се изследват.Пиша ви това писмо със сълзи на очите и със голяма съпричастност към вашите проблеми наистина вече се питам ще имам ли този дар да прегърна рожбата си някога много съм объркана одавна чета форуми но сега се престраших да пиша за проблема си.Извинявам се за дългият пост и благодаря предварително за всяка една ваша подкрепа.
Добре дошла сред нас, скъпа Цвети !
Първото, което искам да ти кажа е да не се подаваш на мрачни мисли и да се отчайваш. Радвай се, че проблемът ти е ясен и диагностициран- това е в твой плюс, повярвай ми. Аз съм със СПКЯ от години, в следствие на който развих ИР с Диабет тип 2, освен всичко друго съм и с отстранена дясна фалопиева тръба ..., и въпреки всичко изброено не се предавам, и се боря. Ти си само на 21, не мисли, че щом имаш поликистоза си обречена и нямаш шанс, напротив. Просто трябва да се видят половите и андрогенни хормони в какви нива са, за да е наясно лекуващият те лекар каква точно е степента на поликистозата ти.
Не си вкарвай предварително лоши мисли, нека първо направиш нужните изследвания и после лекарят ще прецени кой е най- добрият подход в твоя случай.
Горе главата ! Hug
   Благодаря ти за куража мила Fortuna_85 ще разбера във вторник какво ще ми каже гн доктор и ще пиша.Нека Бог те закриля че въпреки твоят проблем ти даваш кураш и сила на мен желая ти много успех и ти благодаря още веднъж (hug)
Виж целия пост
# 242
Благодаря ти за куража мила Fortuna_85 ще разбера във вторник какво ще ми каже гн доктор и ще пиша.Нека Бог те закриля че въпреки твоят проблем ти даваш кураш и сила на мен желая ти много успех и ти благодаря още веднъж (hug)
Благодаря ти, мила !
Стискам ти палци да се наредят нещата, и с правилният подход/ терапия всичко да си дойде на място. Hug
Виж целия пост
# 243
Evdokia звучиш много мъдро за годините ти, наистина си доста информирана. На твоите години не знаех доста от нещата за които говориш. За съжаление от опита си мога да кажа само едно - няма нищо сигурно и всеки организъм реагира различно. Имам приятелка с поликистоза, която забременя от 2рия месец без особено да се е притеснила, а имаше М 3 пъти в годината, не е чела или ходила на др. А имам и такава която е след 3то инвитро и още не може, а е дори по-млада. Идеята е, че колкото и да се чете предварително, някой друг ги решава нещата. Хубаво е да се информираме наистина. Форума много ми помогна за много неща, нямаше от къде да ги знам, и сега съм по-наясно как да процедирам смоя др, а вече какво ще стане..  Важно е да не се вманиачаваш в идеята(това е най-хард ).
Аз си смених др скоро и мога да кажа, че тук така хвалената докторка ме смаза с черногледството си и предубедеността си за поликистозата. Такива ми ги наговори на 1ва консултация - как яйцеклетките били с лошо качество, как фоликулите не се пукали даже и с прегнил, аборти и т.н Нищо от тези неща не се знаят дали и при мен ще са така, но ми ги каза. За справката - на 29 съм с лека форма на ПКЯ, андрогени на горна граница, но О е рядко след спиране на ОК. Доста е опитна жената, но не е яко да е така черногледа за мен и да ми изброява само най-лошите варианти. Да си гледа работата ще кажа!
Моя съвет е да не се настройваш предварително ти самата или с помощта на някой такъв др, че ще стане мега трудно и мислиш лошите варианти от сега !
Не се подлагай на фенестрацията. Остаряла процедура и се прилага при тежка покистоза. На 27 си и нямаш време за грешки.
Решавате кога ще пробвате и спираш хапчетата, действате по-активно тогава докато хормоните са регулирани и така дано стане по-бързо. А може и направо да си намериш репродуктивен и  да започнеш да следиш О с фоликулометрии, разбира се за да видиш имаш ли изобщо.
И в хода на всичко, което написах- нямам намерение да чета никоя от статиите ти, защо ми е да знам какви проблеми мога да развия по време на бремеността. Това с какво ни помага.


Благодаря за мнението и съветите ти. Осъзнавам плюсовете и минусите на това да си много информиран, както и това,че и полу-професионалист да стана може да ме сполети нещо неочаквано. Както каза това друг го решава. Моята цел с цялото това четене е не толкова да се подготвя за най-лошото, а да избера по-щадящия (по възможност) път за мен и бебето. И след като смятам да отхвърля професионалната препоръка на доктора за фенестрация, искам да съм наясно какви рискове може да крие другия ми избор. Все пак наистина нямам време за грешки. Искам да се подготвя отдалеч именно за да не изпадам в паника, когато дойде момента и нещата не се получат както сме ги планували. В тази връзка искам да питам има ли начини, с които да се подготвиш,  да облагородиш средата си Grinning ? Билки съвместими с хормонална терапия, хранителен режим, добавки, изследвания и др. такива? Ще ми се да направя това, което зависи от мен, а вече другото наистина е божа работа.

Относно статията - тя посочва, някои от проблемите, които могат да се появят при бременност и ПКЯ. Това не значи,че те задължително настъпват, или че ще се случат на някой от вас; представя много базисна информация, тези които имат желание да научат детайлите могат да намерят литература в интернет.  На тези, които им е излишно и им внася неспокойствие такъв тип статия искрено се извинявам, нямах това за цел.
Виж целия пост
# 244
За билки можеш да се позаинтересуваш от вечерна иглика и див ямс. А пиех ВИ от цикъл до овулация, след това от овулация до цикъл див ямс.
Виж целия пост
# 245
Пак ще се повторя, при поликистоза или проблеми при зачеването трябва да се изследва витамин Д и Б12! Ако има нужда трябва да се пият добавки за тях- просто са много важни. Има и статии как недостига на Д увеличава риска от поликистоза, инсулинова резистентност, проблеми със щитовидната....
Същото важи и за мъже, които имат лоши спермограми.
Виж целия пост
# 246
Здравейте момичета.
Реших и аз да споделя своя опит с ПКЯ.
Преди точно една година ме заболя необичайно корема едностранно преди да ми дойде и ми закъснява доста. Преди също ми е закъснявало, ходила съм на прегледи но никой не ми е казвал : Имаш ПКЯ.
Отидох в частна клиника този път и лекарката констатира наличие на кистички, прати ме на ендокринолог и се почнаха кръвни изследвания. Правих ги два пъти даже вторите с много повече неща изследваха. Заключението - ПКЯ и намален витамин Д. Каза ми да пия витамин Д докато дойде лятото и ми написа един куп хапчета за поликистозата.
Попитах я дали имам шанс за бременност, а тя каза че ако има спонтанно ово. ще мога, а също така да спра хапчетата веднага ако разбера че съм бременна.
Аз съм малко анти-лапай-хапчета, та понеже реално бременността елиминира ПКЯ,  а искахме да почнем опити от лятото не пих нито едно хапче от изписаните, опекох се на слънце за витамин Д и така. След 3 месеца от както спряхме контрацепцията успяхме без да ползвам изписаните хапчета. Simple Smile
Успех на всички в борбата с ПКЯ!
Виж целия пост
# 247
Момичета, някоя от вас може ли да препоръча добра добавка витамин Д?
Виж целия пост
# 248
Пак ще се повторя, при поликистоза или проблеми при зачеването трябва да се изследва витамин Д и Б12! Ако има нужда трябва да се пият добавки за тях- просто са много важни. Има и статии как недостига на Д увеличава риска от поликистоза, инсулинова резистентност, проблеми със щитовидната....
Същото важи и за мъже, които имат лоши спермограми.

Да, така е, много са важни и не само заради проблеми със зачеването. Миналата година изследвах и двата витамина, не заради ПКЯ, а заради повтарящи се желязодефицитни анемии (които също са риск при евентуална бременност). Та от повече от година си пия поддържащи дози, благоприятстват цялата имунна система и тонус. Препоръчвам натурален витамин Д на капки на Джеймисън и също назални капки Б12 - METHYLCOBALAMIN. Таблетките Б12 не се усвояват добре и голяма част се губи, а инжекциите са по-неприятен метод. И двата продукта са скъпички, но пък дават много добри и бързи резултати!
Виж целия пост
# 249
Момичета, някоя от вас може ли да препоръча добра добавка витамин Д?
Аз пия вигантол по 5 капки. Евтин и добър.
Джеймсън не съм пила, но трябва да са добри.
Друг отличен вариант е рибено масло от черен дроб, но то НЕ се пие по време на бременност, заради витамин А, който също съдържа. Това е най-естествения източник.
А за б12 наистина назалния спрей е много добър.
Виж целия пост
# 250
Като ви чета, ще взема и аз да изследвам вит. Д и пак ще пусна Б12 и фолиева. Обаче аз приемам Неофолик мета непрекъснато, а в момента пия и витамини за планиращи бременност. Не мога да спра нито едното, нито другото, така че ще се изследвам на фона на приема им. Така или иначе при бременност ще продължа да ги пия.
Виж целия пост
# 251
По принцип се спират за 2-3 седмици, за да е меродавно изследването, но например Сигридов казва на бременните, които проследява, да се изследват без да спират таблетките. Но ако е имало инжекции или назален спрей Б12 почивката е абсолютно задължителна...
Виж целия пост
# 252
Здравейте момичета!Нова съм тук,иначе ви чета редовно.Страхотно е,че го има форума и всички ние може да се подкрепяме в борбата с поликистозните яйчници.Виждам и че повечето от вас са си направо недипломирани медици....разбират,помагат,успокояват...И сега аз имам нужда от малко помощ.
Имам диагноза Поликистозни яйчници поставена на база ехографска находка от няколко гинеколози.
Цикъла ми винаги е бил нередовен...Идва ми до 50-я ден,като напоследък в по-кратък интервал от време до 35-я а от близо 6 месеца на 28 дни,което за мен беше доста странно,имайки предвид диагнозата.
Не пия никакви медикаменти,преди съм пила противозачатъчни в късния пубертет-16-20 години.
Миналата седмица бях на профилактичен преглед за цитонамазка.Лекарката пак ми каза,че вижда доста кисти на яйчниците ми.Интересното е че винаги съм била по-пълничка,като напоследък въпреки спорта и непроменения начин на хранене качвам килограми,което ме озъдачи.
Посъветва ме да си изследвам пак ТСХ-то-резултата ми 1,61-напълно в референтни граници.
Посъветва ме и да си направя Инсулинов глюкозотолерантен тест.Преди малко излязоха резултатите и просто съм доста озъдачена.
Ако може някой да ми разчете резултатите и даде съвет ще бъда благодарна.
Глюкоза 0- 6.19 при рефетентни от 3,3 до 6.00
Глюкоза 60 мин - 5.73 при граници <10
Глюкоза 120 мин - 4.15 при граници <7.80

инсулин 0 мин - 13.41 при граници 3.0-25.0
инсулин 60 мин - 26.12 при граници 18-276
инсулин 120 минута - 15.74 при граници 16-166 ????????
Доста съм учудена,че след глюкозата захарта вместо да се качи тя пада а за сметка на това на гладно е била 6.19????
А и в 120 минута инсулина е под границата???
Какво мислите за това?Става ли въпрос за инсулинова резистентност или за нещо друго ?!
Виж целия пост
# 253
Тази висока глюкоза на гладно ми е малко притеснителна. Говори с ендокринолог.
А ти спази ли изискването да не си яла поне 8 часа преди изследването и да не се движиш много до края на изследването?
Виж целия пост
# 254
Тази висока глюкоза на гладно ми е малко притеснителна. Говори с ендокринолог.
А ти спази ли изискването да не си яла поне 8 часа преди изследването и да не се движиш много до края на изследването?

Да,в условието беше да има поне 12 часов глад,а аз имах дори 15!
По време на изследването не съм се движила,седях си на столчето и чаках да дойде времето за следващото боцкане.
Също ме притеснява и инсулина на 120-тата минута,че е под нормата?!Какво може да значи това?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия