Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 129 822
  • 824
# 360
Ако сега се наложи да правиш лъчетерапия, може ли с имплантите?
Виж целия пост
# 361
Не съм питала доктора, но не вярвам някой да подходи толкова безотговорно, че да ми ги сложи, ако след това  е противопоказано каквото и да е лечение. Те са мамологична клиника, поставянето на импланти е странична дейност. Т.е., не са клиника за пластични операции, така че основната им дейност е да лекуват рак. Тук мисля, че основният показател е да заздравее всичко, преди да се прилага последващо лечение, но и с импланти, и без, все ще се изчака първо заздравяване на раните.
Виж целия пост
# 362
Аз съм с осъзнат избор за по-късна реконструкция. Не съм оперирана в Бг. Когато дискотирахме с лекаря вида на операцията ми, се предостави избор дали да е само мастектомия, дали веднага да се направи реконструкция, като вариантите за реконструкция са два - с импланти, или "присадка"/всичко е по т.нар. ЗК/. Първосигнално ми светна да искам веднага реконструкция, но за мен беше по-важно мнението на лекаря. Аз съм с "привилегията" да имам две рачета на една гърда - единия голям, но метастазите не са от него, а другия под 1,5см, но с метастази в 28л.в....Мнението на лекаря беше при този агресивен рак да се направи първо операцията, да минат терапиите и след контролния скенер на първата година да се говори за вида реконструкция. Доволна съм от решението си - операцията ми премина бързо, въпреки големия бр. л.в. нямах дренове, раздвижването започна веднага след операцията. Доволна съм от протезата - не ме притеснява. Скенера на 6-я месец беше супер, надявам се и на годината да е такъв и живот и здраве да стигна до реконструкция.
Всичко това го написах, защото всяка от нас е с различна степен заболяване, а и с различна психика - няма универсално добро решение. Ако една "осакатяваща" операция би превърнала живота в ад - по-добре да се направи реконструкция веднага, иначе живота ще се скаси не от рака... Психическото здраве не е за подценяване.
Виж целия пост
# 363
Според мен раздвижващите упражнения се почват почти веднага след операцията, при нас във ВМА минаха още на 2 ден рехабилитатори да ги покажат и казаха поне по няколко пъти на ден да ги правим.
Виж целия пост
# 364
Olive упражнения веднага може би да, но не и при двустранна мастектомия + импланти както е detelistna.4etirilinka. Тя е още с дреновете и има сто шева, какви упражнения.

detelistna.4etirilinka тепърва ще се втвърдява и омеква и ще се подува и ще наболява и какво ли не. То не може след операция веднага да търчиш. До няколко седмици всичко ще се оправи, споко  Simple Smile
Виж целия пост
# 365
Да, може би без импланти, не съм сигурна, иначе мацката до мен беше с едностранн мастектомия и дрен и веднага започна с упражненията.
Виж целия пост
# 366
Здравейте. Искам да питам нещо, някой може и да знае.
На съпругът ми туморния маркер малко е нараснал, възможно ли е да е от нещо друго повлиян?
Махната простата, PSA беше 0.002, сега е 0.009 newsm78, по принцип не трябва да има никакъв, или много минимален? За няколко месеца се увеличи.....
Влияят ли се и от други неща тези маркери?
Виж целия пост
# 367
PSA e надежден маркер. Направете скенер или каквото там проследяване правите. Сигурно може и друго да е, но този маркер, доколкото аз съм запозната, не се повишава фалшиво как да е.
Виж целия пост
# 368
Всички лекари, с които се консултирахме казват, че е доста нисък, но той просто за два месеца нарасна...преди това сме правили скенер през февруари и сцинтиграфия през април, всичко беше наред, нямаше отклонения.....
Сега не е ли рано за друг скенер?
Виж целия пост
# 369
Olive упражнения веднага може би да, но не и при двустранна мастектомия + импланти както е detelistna.4etirilinka. Тя е още с дреновете и има сто шева, какви упражнения.

detelistna.4etirilinka тепърва ще се втвърдява и омеква и ще се подува и ще наболява и какво ли не. То не може след операция веднага да търчиш. До няколко седмици всичко ще се оправи, споко  Simple Smile

Благодаря! Стига да е в реда на нещата, няма проблем. Както вече писах, търпя на болка и ще стисна зъби, докато трябва.

Както казва  Ladybird_, психическото възприемане на операцията е много важно. Аз, честно казано, повече се уплаших от опцията да остана с една голяма гърда и вместо другата - дупка. Какво да се прави, майка ми, която беше супер кокетна жена, така ме е възпитала, да поставям външния вид преди всичко останало. Когато тя се разболя от рак, й направих дунапренена форма, която си беше като другата й гърда, когато я сложеше в сутиена. Даже в средата бях сложила пясък, да тежи, че иначе се вдигаше по-нависоко  от нейната. После й оперираха и другата гърда...  Пък и нейния съпруг беше вече починал, така че... и въпреки това го изживя кошмарно. Заради нея и заради баба ми, която също почина от рак, се реших наведнъж да махна и двете, за да минимизирам риска, доколкото мога. Дано да съм успяла. Но съм наистина щастлива, че си сложих импланти. А за раздвижването, мисля да поговоря утре с доктора, и без това съм на превръзка при него. Но ми липсват моите две сочни, големи цицки, които си носех с гордост...
Виж целия пост
# 370
Възможно е да е фалшиво покачване. Щом скоро сте правили скенер и няма нищо притеснително опитайте се да не го мислите до следващия. Другият вариант е да следите маркера отблизо и ако продължи да се качва да направите отново скенер.
Виж целия пост
# 371
На 06.02 е бил скенера - никакъв проблем.
През април сцинтиграфия - никакъв проблем.
Маркера го изследваме всеки месец от чудо и от страх - през февруари е бил 0.003, март 0.004, април 0.005, май 0.007 и сега 0.009 Tired, онколожката казва, че е незначителна динамика, но за мен си е растеж, въпреки че е с хилядни. Казват, и че не може да е все на една стойност, да е от лабораторията, да е повлияно от други фактори.....но защо да е все нагоре в такъв случай?
А и не знам при такъв нисък маркер дали самия скенер ще "хване" нещо, покачването е минимално според лекарката.
Виж целия пост
# 372
Покачването е минимално и да, възможно е при такива ниски стойности, дори и да има нещо (Не дай Боже), то да не се види на скенер. Така или иначе освен да чакате нямате друг полезен ход за момента.
Успех!
Виж целия пост
# 373
На 06.02 е бил скенера - никакъв проблем.
През април сцинтиграфия - никакъв проблем.
Маркера го изследваме всеки месец от чудо и от страх - през февруари е бил 0.003, март 0.004, април 0.005, май 0.007 и сега 0.009 Tired, онколожката казва, че е незначителна динамика, но за мен си е растеж, въпреки че е с хилядни. Казват, и че не може да е все на една стойност, да е от лабораторията, да е повлияно от други фактори.....но защо да е все нагоре в такъв случай?
А и не знам при такъв нисък маркер дали самия скенер ще "хване" нещо, покачването е минимално според лекарката.
Ако е отстранена простатата пса не трябва да се качва над 0.2 ,едва тогава има вероятност за рецидив,а вашия резултат е доста далеч от това Hug
Виж целия пост
# 374
Въпросът е ако има нещо как може да се разбере на този етап и какво да се предприеме? Ако изобщо има такъв начин?
Хормонотерапия?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия