Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 129 819
  • 824
# 255
А яйчниците чисти ли са ? Аз правих ЯМР на тазобедрените стави . След време и скенер .
Ти все пак си имала и някакви оплаквания ,за да снимате точно гръбначния стълб.  newsm78
За сега са категорични ,че има проблем ,но само гинекологичен ..
А мен продължава да ме боли ,от сън ставам ,за да пия обезболяващо и не заспивам ,докато не ме успокои .
Много странно до скоро се облекчавах само с един диклак и то не всеки ден ,а сега пия по 2-3 аулина , 2 флексистад-а/ Ибупрофен е 600мг ,реших да сменя диклака с него/,справя се очудващо добре ,чувствам се човек Simple Smile , 2-3 напроксена , инжекции кортикостероид ,изпила съм една аптека вече. Rolling Eyes
Ортопеда,който ми гледа диска от ЯМР-то ми каза да се обезболявам с 2 аналгина . Joy Пробвах . Tired След това си изпих и двата аулина .
Не знам що за болка е това ,не отшумява вече 2г. #Cussing out Когато гинеколога опипа през вагината ставата почувствах ужасна болка . Започвам да си мисля ,че ме боли левия яйчник,но аз чувствам болката в ставата .
Ох ,не знам ,както мисли моя доктор ,нещо не се връзва...
Виж целия пост
# 256
Здравейте,
Влизам в тази тема за съвет, свекърва ми е в 4- ти стадий карцином на белия дроб с множество разсейки. Проведохме лечение в Турция и тук, но уви не даде резултат  Sad
В момента е около 30 кг, отказва да се храни, и я подържаме на системи. Проблема ни е, че от няколко дена започна да буйнства и да се хвърля от леглото на земята, цялата е с синини и не можем да я обуздаем. Притесняваме се, че ще си счупи някоя кост, които са доста крехки.
Сблъсквали ли сте се с такъв проблем? Не знаем, какво да направим, а тя търси постоянно внимание ден и нощ. Не ни оставя за секунда, ако не направим, каквото желае, започва да крещи и да се търкаля, за да падне от леглото.
Виж целия пост
# 257
.....а лъчето не знам нищо. Колко време е - повече от месец ли? Аз си го представям като нагревки, но така ли е?
"лъчето" е облъчване с един апарат. Всеки работен ден в определен час като ти дойде реда влизаш и лягаш на една маса, насочват прецизно апарата да облъчва точното място и след 4-5 мин ставаш, обличаш се и утре пак. Това в продължение на 25- 28 дни. Не боли, само е досадно всеки ден да ходиш до там, да чакаш ако апарата се счупи  Laughing и да се връщаш... доста време отнема.
Виж целия пост
# 258
Зависи от апарата, който ти е назначен. Първото ми лъче беше едно, другите друго. И трите пъти беше по три минути
Виж целия пост
# 259
Малката Ида, добре е да си вземеш крем за мазане за лъчетерапията, най-добре питай лекарите какъв. Но ако събираш още лимфа, не вярвам толкова скоро да почнат лъче... Хормоналните са различни, на теб какво ти назначиха?
Виж целия пост
# 260
Здравейте, предполагам, че повечето от вас са търсили второ и трето мнение при диагностициране и преди стартиране на лечение.
В крайна сметка, с тези няколко мнения е добре да се отиде при някой доктор, който да ги разчете и сравни. (може би онколог или...не знам как се казва)
Можете ли да ми препоръчате такъв лекар? Става въпрос за напреднал стадий рак на гърдата.
Виж целия пост
# 261
Не мисля, че има лекар, който разчита и сравнява, по-скоро да търсите поредно мнение от лекар, който да ви обясни по-подробно ако се разминават другите защо е така. Всеки специалист си казва неговото мнение, принципно рядко си позволяват да коментират това на колега.
Виж целия пост
# 262
Не мисля, че има лекар, който разчита и сравнява, по-скоро да търсите поредно мнение от лекар, който да ви обясни по-подробно ако се разминават другите защо е така. Всеки специалист си казва неговото мнение, принципно рядко си позволяват да коментират това на колега.
Благодаря ти!
Но има лекар, който следи лечението, нали? И координира кое кога да се прави-лъче, химио, Херсептин...Как се казва този специалист?Можете ли да дадете препоръки за някого?
Горещи препоръки за някого
Виж целия пост
# 263
Не мисля, че има лекар, който разчита и сравнява, по-скоро да търсите поредно мнение от лекар, който да ви обясни по-подробно ако се разминават другите защо е така. Всеки специалист си казва неговото мнение, принципно рядко си позволяват да коментират това на колега.
Благодаря ти!
Но има лекар, който следи лечението, нали? И координира кое кога да се прави-лъче, химио, Херсептин...Как се казва този специалист?Можете ли да дадете препоръки за някого?
Горещи препоръки за някого
В болницата, в която решиш да се лекуваш ще следят за тези неща. Поне аз самата съм нямала лекуващ лекар, но всички в отделението по химиотерапия са били наясно със случая ми.
Специалистът се казва онколог /химиотерапевт/
Виж целия пост
# 264
Аз имам лекуващ лекар онколог в Сити Клиник и го препоръчвам - д-р Арабаджиев. Доколкото знам, там д-р Дудов е доста известен, може да попиташ за консултация с него.
В момента чакам за сцинтиграфия на кости - стискайте палци.
Виж целия пост
# 265
Малката Ида, добре е да си вземеш крем за мазане за лъчетерапията, най-добре питай лекарите какъв. Но ако събираш още лимфа, не вярвам толкова скоро да почнат лъче... Хормоналните са различни, на теб какво ти назначиха?
В сряда ще ми кажат подробностите по лечението. Видях се само с патолога и той ми каза какви терапии предстоят. Къде ми препоръчвате за лъчелечение? Оперираха ме в онкологията.
Виж целия пост
# 266
Ситиклиник
Виж целия пост
# 267
Благодаря!
Виж целия пост
# 268
Аз към правила в Сити и също ги препоръчвам.
Виж целия пост
# 269
                                                                                   Какви ли не диагнози минаха през  нашето семейство, няма спокойствие  и това е. След като се  оперираха и двете дъщери /добре, че беше  доброкачествено всичко/ сега  сестра ми е на ред. Това е изследването от мамографа, което не мога да осмисля, някой да помогне....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия