Искат сградата на бившето иранско посолство

  • 3 708
  • 17
# 15
Ето това е НАРЕДБА за реда и начина за провеждане на обществени обсъждания на Столична община.
Някой от вас попадал ли е на покана/уведомление за такова в квартала, в който живее или работи?
По-голямата част от обсъжданията се провеждат при абсолютно информационно затъмнение и при неспазване изискванията на наредбата, или в присъствието на "клакьори", които директно защитават интересите на конкретен инвеститор или просто "наети" пенсионери, които взимат 5 лв за да подремат половин час в една зала.

За щастие все повече хора започват да се интересуват от правата си, да участват активно в живота на общностите на местно ниво, да търсят информация и да поставят "неудобни" въпроси. Много интересни процеси се случват в "Дружба", "Младост", "Студентски град", "Красна поляна" - наченки на истинско гражданско общество, където хора, привърженици на различни политически сили, се събират в качеството си на съседи и експерти (юристи например), и заедно атакуват решения и актове, приети очевАдно в защита на частен интерес.

Това са похвални процеси, и трябва да се информираме взаимно какво, как и къде се случва, а не да си упражняваме красноречието и "остроумието" за сметка на тези, които все пак се вълнуват къде живеят.
Виж целия пост
# 16
... какъв паметник е това, нито е някакво архитектурно бижу, нито има някаква историческа стойност кой знае каква или пък да кажем, че някаква емблематична сграда за София.
...

Те такъв: Историята на оранжевата къща започва в самото начало на XX век, когато Столичната община я поверява на Йозеф Шмаха - един от най-прогресивните театрали на Австро-Унгарската империя. Шмаха пристига в София, за да поеме първи управлението на чисто новия Народен театър. В нея се жени дъщеря му Йозефина, която заживява с актьора Сава Огнянов. Съдбата на имота след това заглъхва, докато през 1978 г. държавата не я обявява за "единична архитектурно-строителна недвижима културна ценност с категория "местно значение". "За нея е довършена цялата процедура в Държавен вестник още тогава. Голям обем паметници на културата в София са само декларирани като такива, но процедурите не са завършени, но този специално е с изцяло довършена процедура", коментира пред "Капитал" Здравко Здравков. Днес сградата в стил сецесион е част и от групов паметник на културата, т.нар. "жилищна зона - център.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/03/24/2 … ransko_posolstvo/
Виж целия пост
# 17
За много софиянци отскоро не е ли мол или стъклена сграда - все тая, не е достатъчно лъскаво и фешън.
За съжаление сред тях има и немалко родени тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия