Продажба на идеална част от имот

  • 3 351
  • 20
# 15
Ок Peace
Виж целия пост
# 16
А сега се замислих, ако се наложи да вадя препис, ще искат ли и другите двама съсобственици?
Виж целия пост
# 17
Не, не е нужно. Всеки един собственик има право да си иска дубликат.
Виж целия пост
# 18
Здравейте. Моля за съвет.
Притежавам 1/2 идеална част от къща с дворно място-неподеляеми.
Искам да продам моята част и ще я предложа на другия собственик.
Ако той откаже да я купи аз имам право да я продам на друг кандидат, но не мисля, че ще се намери такъв-къща и двор с общ вход (неподеляеми са) няма да иска никой.
Моля за съвет как да постъпя, за да си взема парите от имота.
Виж целия пост
# 19
Ако не се намери купувач на идеалната част -  водите дело за съдебна делба и евентуално продажба на имота на публична продан
Виж целия пост
# 20
Какво означава съдебна делба?
Мисля, че при съдебна делба другия собственик може да предложи много под пазарната цена и аз да загубя пари.
А аз не съм в съсояние да я изкупя.
Искам да си взема парите от моят дял, а не да изкупя имота.
Имота е неподеляем и затова имаме по 1/2 иделни части.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия