Работа, CV-та, HR-и, съвети - 59-та тема

  • 85 566
  • 794
# 360
Здравейте, имам нужда от съвет. Като ходих днес да се подписвам в Бюрото по труда ми казаха , че има обявена длъжност за работа в Агенцията по заетостта и срока за кандидатстване е до утре, аз казах на служителката , че ще си помисля и сега се чудя какво да правя, защото си търся работа с редовно работно време, но в химическата област(но ако продължа да  чакам да ме потърсят ще си остана без работа). Ще се радвам ако някой , който е работил в БТ или е наясно с длъжността ме посъветва. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 361
Ами пробвай нищо не губиш Peace
Аз се учудвам,че са ти казали,понякога ги поприкриват тия длъжности  Whistling
Виж целия пост
# 362
Hint, в заповедта не се пише сума на обезщетението. Пише се само за колко дни се полага обезщетение. А допълнителен документ за това, че не си ползвала отпуск, едно че няма да ти издадат, но и второ, не е нужен. Щом си получила обезщетение за неизползван отпуск, то е ясно, че не си ползвала този отпуск. Т.е. самата заповед се явява такъв документ в твоя случай.
Всъщност в крайна сметка вчера ходих да си взема трудовата книжка и се оказа, че това, че съм подписала заповедта, в която фигурира и частта с обезщетението за тези 7 дни платен годишен отпуск, което мми се дължи, е просто формалност. Няма да ми се изплати, което смятам за нередно и енкоректно от тяхна страна и в такъв случай май нищо не мога да направя.
Виж целия пост
# 363
Можеш да заведеш дело
Но изчакай, може да ти го платят все пак, не вярвам да си го спестят
Виж целия пост
# 364
Пусни жалба в ИТ, ще им назначат проверка и ще ти принудят да ти ги платят. Може първо да ги информираш за намерението за жалба и те да решат веднага да ти ги изплатят.
Виж целия пост
# 365
Здравейте,някои има ли актуална информация за  работа в БАЕЗ,гледам ,че имат обяви,но никъде не откривам мнения за фирмата  като работодател..Някой може ли сподели мнение за тях работна среда,отношение..може и на лично.



Благодаря!
Виж целия пост
# 366
Пусни жалба в ИТ, ще им назначат проверка и ще ти принудят да ти ги платят. Може първо да ги информираш за намерението за жалба и те да решат веднага да ти ги изплатят.
И аз си мислех за този вариант в крайна сметка. Аз подписах, че ми се дължи обезщетение за 7 дни, а реално след това не са ми дали да подпиша, че съм получила такова, като отидох вчера за трудовата книжка.
Виж целия пост
# 367
hintt, взе ли си последната заплата? На мен ми преведох обезщетението заедно с нея, не съм подписвала нищо, че съм ги получила
Виж целия пост
# 368
hintt, взе ли си последната заплата? На мен ми преведох обезщетението заедно с нея, не съм подписвала нищо, че съм ги получила
Не. За май я взех, предпоследната е всъщост, а от този месец имам 3 дни и се надявам да ми преведат паричките следващия месец, а може би с тях и обезщетението.
Виж целия пост
# 369
hintt, взе ли си последната заплата? На мен ми преведох обезщетението заедно с нея, не съм подписвала нищо, че съм ги получила
Не. За май я взех, предпоследната е всъщост, а от този месец имам 3 дни и се надявам да ми преведат паричките следващия месец, а може би с тях и обезщетението.

Винаги е с последната заплата. От поста ти не се разбра, че не си получила последното си възнаграждение. Може би да са коректни, изчакай да получиш парите за последния месец.
Виж целия пост
# 370
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам Simple Smile Приятелят ми е утре на интервю към застрахователна компания NN (бившо ING доколкото прочетох). Имате ли някакви впечатления от компанията? Или да ме насочите към друга тема, където да отправя питането си.
Виж целия пост
# 371
И аз си мислех за този вариант в крайна сметка. Аз подписах, че ми се дължи обезщетение за 7 дни, а реално след това не са ми дали да подпиша, че съм получила такова, като отидох вчера за трудовата книжка.
Имаш някакво грешно очакване по-скоро. Очаквала си да подпишеш нещо, че си получила тези пари и понеже не си получила документ за подпис, си решила, че няма да ти изплатят парите. Или поне аз така разбрах.
Първо, не виждам как ще ти дадат да подпишеш, че си получила нещо, което не ти е изплатено. Второ, всички обезщетения, свързани с прекратяването се изплащат с последното дължимо възнаграждение. И трето, не се изготвя отделен документ, че си получила подобно плащане. Фишът за заплата е документа за справка. Според мен прибързваш със заключенията.
Виж целия пост
# 372
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам Simple Smile Приятелят ми е утре на интервю към застрахователна компания NN (бившо ING доколкото прочетох). Имате ли някакви впечатления от компанията? Или да ме насочите към друга тема, където да отправя питането си.
А какъв точно е въпросът?  newsm78
Виж целия пост
# 373
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам Simple Smile Приятелят ми е утре на интервю към застрахователна компания NN (бившо ING доколкото прочетох). Имате ли някакви впечатления от компанията? Или да ме насочите към друга тема, където да отправя питането си.
Подготви се да тормозиш всички познати и да им предлагаш застраховка. Не е за всеки. И не разчитай на доходи през първата година.

П.П. Сега видях, че не става дума за теб. Blush
Виж целия пост
# 374
Ееее, ти изби рибата. Разбира се, че една година ще работи, но няма да има доходи. Как ли не. Освен това изобщо не е ясно дали интервюто е в застраховането. И дали е за агент. Едно, че може да е в пенсионното осигуряване, друго че може изобщо да не е в продажбите. Чакай поне да си зададе въпроса момичето преди да и чертаеш катаклизми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия