Дългото чакане след трансфер - Тема 61

  • 84 014
  • 736
# 390
Момичета, имам доверие на док. и не мисля да се притеснявам излишно. Ще си приемам изписаните медикаменти и ще си чакам в мир и спокойствие следващия тест, пък дано всичко е наред.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 391
Буена, тридневни са.
Освен да увелича л-тироксина, а за прогестерона ще питам док какво да правя.

Може да приемаш и дуфастон като допълнителен прогестерон. Изписвали са ми го при + тест.
Виж целия пост
# 392

Rigina ,сигурна съм ,че след два дни резултатите ща са двойни и ще напиша "Казах ли ти?" Докторите знаят какво казват и след като сме се оставили в техните ръце е редно да ги слушаме - а той казва Спокойно,така че хайде след два дни ще избухнем! Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 393

Rigina ,сигурна съм ,че след два дни резултатите ща са двойни и ще напиша "Казах ли ти?" Докторите знаят какво казват и след като сме се оставили в техните ръце е редно да ги слушаме - а той казва Спокойно,така че хайде след два дни ще избухнем! Grinning Grinning Grinning

 bouquet

INA, пия дуфастон.  Wink
Виж целия пост
# 394
И все пак колко е нормалния прогестерон след трансфер?И някой гледа ли изобщо резултата при трансфера.Аз последния ЗЕТ дадох кръв за прогестерон и ме качиха на трансфера.После никой нищо не спомена.Видях си резултата онлайн който нищо не ми говореше.Прогестерон-21,5
Виж целия пост
# 395
И все пак колко е нормалния прогестерон след трансфер?И някой гледа ли изобщо резултата при трансфера.Аз последния ЗЕТ дадох кръв за прогестерон и ме качиха на трансфера.После никой нищо не спомена.Видях си резултата онлайн който нищо не ми говореше.Прогестерон-21,5

За да има шанс за имплантиране и развитие на бременност, прогестеронът в деня на ЕТ трябва да имитира такъв при бременност, т.е. да е над горна граница или поне близо до горната граница. В случаите, когато стойността е ниска не се получаваха захващане или ако се получи, то е временно и се развива биохимична. Много са редки случаите на успешни Б с нисък начален прогестерон.
Всичко това по-горе важи за ЗЕТ, когато единиственият прогестерон в тялото влиза отвън. Когато трансферът е пресен,т.е. имало е пункция непосредствено преди ЕТ, има жълто тяло/тела, които произвеждат прогестерон и заедно с този, който внасяме отвън, нещата се получават и стойностите са високи. За съжаление дори и при презен ЕТ има жени, които са с ниски ст-ти на прогестерон, поради слаба работа на жълтото тяло.
И в двата случая-пресен или ЗЕТ, едиснтвеният начин за снабдяване с прогестерон и вдигане рязко на стойностите, са инжекциите-ежедневни или депо. Само те спасяват положението.
Виж целия пост
# 396
И все пак колко е нормалния прогестерон след трансфер?И някой гледа ли изобщо резултата при трансфера.Аз последния ЗЕТ дадох кръв за прогестерон и ме качиха на трансфера.После никой нищо не спомена.Видях си резултата онлайн който нищо не ми говореше.Прогестерон-21,5

За да има шанс за имплантиране и развитие на бременност, прогестеронът в деня на ЕТ трябва да имитира такъв при бременност, т.е. да е над горна граница или поне близо до горната граница. В случаите, когато стойността е ниска не се получаваха захващане или ако се получи, то е временно и се развива биохимична. Много са редки случаите на успешни Б с нисък начален прогестерон.
Всичко това по-горе важи за ЗЕТ, когато единиственият прогестерон в тялото влиза отвън. Когато трансферът е пресен,т.е. имало е пункция непосредствено преди ЕТ, има жълто тяло/тела, които произвеждат прогестерон и заедно с този, който внасяме отвън, нещата се получават и стойностите са високи. За съжаление дори и при презен ЕТ има жени, които са с ниски ст-ти на прогестерон, поради слаба работа на жълтото тяло.
И в двата случая-пресен или ЗЕТ, едиснтвеният начин за снабдяване с прогестерон и вдигане рязко на стойностите, са инжекциите-ежедневни или депо. Само те спасяват положението.
Моя как е бил-21.5 в деня на ЗЕТ.Никой нищо не обяснява в клиниката
Виж целия пост
# 397
И все пак колко е нормалния прогестерон след трансфер?И някой гледа ли изобщо резултата при трансфера.Аз последния ЗЕТ дадох кръв за прогестерон и ме качиха на трансфера.После никой нищо не спомена.Видях си резултата онлайн който нищо не ми говореше.Прогестерон-21,5
Тази стойност е напълно ОК. Поне на мен ми казаха,че е притеснително, когато е под 10. Тогава се прилагат по-големи дози утрогестан.
Виж целия пост
# 398
Много зависи и от нивата на естрадиол.
Високите естрогени подтискат производството на прогестерон
Виж целия пост
# 399
Много зависи и от нивата на естрадиол.
Високите естрогени подтискат производството на прогестерон
Нямам естрофем Нандин на естествена овулация ми е ЗЕТ-а.Иначе естрадиола го изследвах преди месец в деня на биопсията.Беше към 117 но явно е относително и различно всеки месец
Виж целия пост
# 400
Аз по принцип го казвам, то и заради високите естрогени след пункция ни изписват прогесеронов препарат
Виж целия пост
# 401
Много зависи и от нивата на естрадиол.
Високите естрогени подтискат производството на прогестерон
Днес ми е 9 ден от ЗЕТ.Имам чувството че всеки момент ще ми дойде цикъла.Много странно усещане.Май и този опит ще ми е неуспешен
Виж целия пост
# 402
То почти всички имат такова чувство, тако че без неготивнш мисли Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Много зависи и от нивата на естрадиол.
Високите естрогени подтискат производството на прогестерон
Днес ми е 9 ден от ЗЕТ.Имам чувството че всеки момент ще ми дойде цикъла.Много странно усещане.Май и този опит ще ми е неуспешен
Това усещане е нормално ,но не защото ще ти идва!Аз и в момента имам такова усещане от време на време при ЧХГ 2000 от тази сутрин...Тривиално е,но мисли положително!Успех!
Виж целия пост
# 404
То почти всички имат такова чувство, тако че без неготивнш мисли Simple Smile
Нандин  Hug bouquet Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия