Пролет слънчева е вече, все по-силно рита Августинското човече

  • 57 126
  • 740
# 375
Blue_tanya  може и да съм се объркала с изказването положителни антитела  ooooh! В изследването ми пише: "Установяват се клиничнозначими алоеритроантитела активни на 37оС
по ензимен метод и индиректен тест на Кумбс със специфичност анти- Е.
Титър анти- Е по индиректен тест на Кумбс = 32."
Иначе в предишното изкледване пишеше резултат (+) positive при изследване на еритроантитела: 1) индиректен тест на Coombs и 2) ензимен тест.
А доколкото разбрах за инжекцията в 28 г.с. се бие превантивно когато майката е с отрицателен резус фактор, а таткото положителен. И трябва майката да не е образувала антитела. Но по-подробно ще ми обясни АГ като се видим следващия път.
M_i_G ще напишеш ли някоя рецепта за смути, че аз от скоро имам такава машинка и нещо не ми се получават Simple Smile Чета някакви рецепти, но ми се иска нещо изпитано и полезно за бременни.
Виж целия пост
# 376
На мен ми пише това: Еритроантитела - авто - ало   - отрицателен   
Виж целия пост
# 377
Вие къде ги пускате тези антитела. Аз си ходя в кръвната банка в Токуда. Хората там даже ми се смеят, че вече съм ги пускала 4 пъти. Там пускат на всички бременни, независимо от резус фактор в 10-16 г.с. и в 28-32 г.с. Аз пусках и в 24 и в 18. Все са отрицателни. Хубаво е да си ги пускате тези изследвания в кръвна банка, там са си специалисти хематолози. За София знам 2 - Токуда и Кръвния център зад хотел Принцес. Аз питах аг за тази в 28 седмица да си я слагам ли, тя каза, ако искам. Така или иначе ще я слагат след раждането ако беба е с отрицателен.
Виж целия пост
# 378
Здравейте, аз от снощи съм с такива адски киселини, че чак имам болезнени спазми под слънчевия сплит, та чак до гърба. Shocked И преди да забременея ми се е случвало, но продължаваха не повече от 15-20 мин. Моят АГ не иска да взимам лекарства и за това, но ако така продължава направо не знам как ще издържа. Rolling Eyes Идеи с какво мога да облекча положението? Пробвах с чай от джоджен, пробвах с чаша студено мляко, разтворена във вода сода + лимон, но само временно облекчиха положението. ooooh!
Виж целия пост
# 379
Есенция Лимонова аз бях с такива киселини в 9 месец с първото и сега съм под стрес кога ще се започнат пак Sad. За сега са леки, но тепърва предстой . Дадоха ми тогава някакви уж за бременни,но бяха ужасни и повръах от тях. Само за временно успявах с газирана вода, ябълки, газирана вода с лимон. Няма спасение определено Sad, както казваше една приятелка - ще ти минат като родиш, за туй пий газирана вода за да облекчиш поне временно и търпи, нищо не действа Sad.
Все пак консултирай се, сега има повече лекарства, хомеопатия  и тн, знам ли може да има нещо което да действа вече. Ако намериш непременно сподели с нас моля те  Hug
Виж целия пост
# 380
Лимонче, аз гледам че в юлската тема направо са пощръклели вече от тези киселини. При нас тепърва предстоят. Аз имах много гадни миналата бременност и накрая спях седнала, за да не се задавя докато спя ( както ми се случи на няколко пъти). Кошмарно е. Сега нося бебето високо и това е предпоставка за киселини, затова взех превантивни мерки и гледам вечер да не ям. Вечерям към 17-18ч. и дотам. Лягам към 23ч. и спя спокойно по цяла нощ. В началото е кофти, но се свиква и откакто не вечерям се чувствам перфектно.
Виж целия пост
# 381
punkerchick мойте изследвания съм ги правила в Цибалаб Плевен. Радвам се, че при вас нещата са наред Simple Smile
Виж целия пост
# 382
моите също са в Цибалаб
Виж целия пост
# 383
В Плевен няма ли кръвна банка?
Виж целия пост
# 384
Лимонче, Гавискон е позволен и действа добре. Изрично е отбелязано, че е подходящ за бременни. Моят гастроентеролог ми даде и фамотидин, но само за 10 дена (след това не е добре).  
Виж целия пост
# 385
Ей, изчетох ви най-накрая. От понеделник се мъча да наваксам, но много работа ми се е натрупала след двуседмична почивка, та не мога да стигна до вас. Като не съм на работа, съм по-активна във фейсбук.
Ама и вие много пишете - оставих ви в началото на темата, а сте я пресполовили.
Заглавията за следващите теми с животинските мотиви много ми допадат, бройте и мен ЗА.
Нищо все още не съм купила за бебето. Много ми харесаха дрешките в Лидл, но се въздържах. Купих за себе си само една рокля. Търся си панталон около коляното, но да не е за бременни, и не мога да си намеря.
Ние сме в процес на поръчване на нова кухня, та ми предстои обикаляне да харесваме вратички, плотове, мивки и т.н. Трябва до август да сме приключили с това.
Иначе баткото вече започна с номерата (макар това да не е точната дума). Явно в главичката му се вихрят разни сценарии за бебето, сега само иска да е с нас. Сутрин преди градина постоянно повтаря, че ще му липсвам. Като го вземе баба му на обяд, ми се обажда по 10 пъти по телефона, за да ме пита дали баща му ще го прибере вечерта, кога ще се прибера аз (тъй като работя до късно), колко щяла съм да му липсвам и т.н. Той като цяло е много емоционален и чувствителен и от сега преживява бъдещата поява на бебето. А на мен така ми се иска да му спестя тези терзания ...
Момичета, мисля скоро да спирам едната работа. Не ми е много тежко, но ранното ставане ме съсипва, като не спя добре нощем, а това е все по-често.
В понеделник съм на лекар, да видим малчо колко е пораснал.
Надух ви главите с моите терзания ... и ви оставям.
Желая ви спокойни почивни дни!
Виж целия пост
# 386
Добро утро,  мамчета Simple Smile
Аз пия кафе, правя палачинки и реших да ви нагледам Simple Smile
Bubani,  нямам рецепта за смути, импровизирам Simple Smile Вчера сложих спанак, банан,малко магданоз,  а днес ще в спанак,  ябълка и може малко кисело мляко Simple Smile Иначе любимо ми е ягоди, банан и високомалсено кисело мляко  Heart Eyes
Днес трябваше да правя обременяването, отпадна. Вчера се опитах да посетя хематолог, пак не се получи  #2gunfire
И другата седмица ще е натоварена  Sick
И сега ме поканиха да се стреля  Joy Joy Joy
Хубав ден от мен засега  bouquet
Виж целия пост
# 387
punkerchick и bubani на мен като ми предложи докторката да ми я бие каза, че трябва да се следят тези антитеала и ако са отрицателни тогава ще я бием. Не коментирахме въпроса ако са положителни какво се прави. Но аз също мисля да си я бия ако има нужда при раждането. Не са ми много ясни нещата де... И се чудех как на Skeeter и я бият без да са и взимали кръв за изследване. Аз до колкото четох и разбрах, решаваш биеш си я  в 28 седмица, но после ако прокървиш, правят ти амниоцинтеза, аборт или раждане (при раждане виждат резус фактора на бебето и решават дали да ти я бият) пак се бие. Така че не видях много смисъл да се бие и в 28. Нещо не пропускам ама...

Инжекцията не вреди дори и да се окаже бебето с отрицателен резус фактор също, от там си се презастраховат. Иначе се бие 2 пъти така или иначе та ако прокървиш или родиш ще си я получиш така или иначе пак. Амниото обикновено е по-рано от 28-ма седмица, и тогава ако я бият явно няма да я бият в 28-ма отново.В някои държави са даже 28,34 седмица и след раждането, тоест три приема общо.
Виж целия пост
# 388
Здравейте и от мен. Вчера бях на преглед минавам да се отчета. Бебо в 26 г.с. е 890гр. Едричко ми се струва, ама и аз вече съм доста закръглена. Щерката в 29г.с. беше 850гр. ама се роди 2670 кг. 47см. Сега ще минем 3кг.
Искам да ви питам на коя марка шилета сте се спрели, че аз се колебая още. С първото всичко ми беше на avent и бях доволна и като нищо май и сега ще е така. Хубав ден на всички от мен.
Виж целия пост
# 389
Здравейте, аз от снощи съм с такива адски киселини, че чак имам болезнени спазми под слънчевия сплит, та чак до гърба. Shocked И преди да забременея ми се е случвало, но продължаваха не повече от 15-20 мин. Моят АГ не иска да взимам лекарства и за това, но ако така продължава направо не знам как ще издържа. Rolling Eyes Идеи с какво мога да облекча положението? Пробвах с чай от джоджен, пробвах с чаша студено мляко, разтворена във вода сода + лимон, но само временно облекчиха положението. ooooh!
И аз съм така от 2 седмици. Лекувам се с домашна лимонада. Изцеждам лимон, захарен сироп или мед и газирана вода. Отразява ми се много добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия