Ендометриоза и възпаление в малък таз

  • 1 308
  • 4
Името на темата е малко неточно, по точното е може ли ендометриозата да възникне като имунен отговор на нелекувано бактериално възпаление след години?! Възможна ли е връзката ендометриоза и  бактериално възпаление на малкия таз.
Четох за много жени с диагноза ендометриоза и всички те са с различни нива на естроген, различни хранителни навици,  различно тежки цикли, с две думи няма два еднакви случая. Но много често се коментират случаи с жени с бактериални инфекции.
Възможно ли е стара незасечена и нелекувана отминала инфекция да предизвика нещо като имунен отговор като възникване на ендометриоза, която напоследък коментират точно като автоимунно заболяване
Какво е вашето мнение?!
Дори да нямате активна бактериална инфекция, възможно ли е в миналото да сте имали без да сте разбрали и лекували така да сте активирали ендометриозата?!
Хламидия например често е без симптоми, но става хронична дори и неактивна в момента
Дали самото нелекувано, хронично възпаление на малкия таз от бактерии не предизвиква вид автоимунен отговор при жени с по слаба имунна система в даден момент?
Има ли жени с ендометриоза сред вас и изследвания които показват някаква инфекция в миналото, както се показва при хламидия...
Виж целия пост
# 1
Аз съм изследвала само хламидия. Излиза че в миналото съм имала, но аз никога не съм лекувала хламидия. Сега съм с диагноза ендометриоза.
Виж целия пост
# 2
Не ендометриозата НЕ Е свързана с инфекции.
Механизма на възникване, развитие и лечение са категорични, че няма такава връзка.

Евентуално по-скоро склонноста към ендометриоза /а тя склонноста може да е с начална фаза на такава/ предизвиква хормонален дисбаланс, който пък позволява по-чести инфекции в областта.
Виж целия пост
# 3
Не искам да кажа че е сеързана с възпаление,  по скоро имунен отговор на хронично нелекувано такова, на мястото  в която тя се развива. Може би и при още фактори.
Защото все повече се води автоимунно заболяване.
Виж целия пост
# 4
    Хубави и полезни въпроси.

    Когато имаме рисковани полови контакти и не сме сигурни в партньора си до себе си, е добре да се изследваме за хламидия всяка година. Наистина тя протича без симптоми или има леки симптоми без да обърнем внимание. Хламидията нанася тежки поражения на организма.

   Ендометриозата е сериозно заболяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия