Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер 2

  • 104 085
  • 783
# 690
Зависи какви симптоми има баба ви. Аз лично за майка ми се консултирах първоначално с психиатър геронтолог. Майка ми също е на 85 години, само преди година без терапия беше много по-зле отколкото сега. Но тя е с деменция и съответно терапията и е за тази болест.
Виж целия пост
# 691
Мексията подобрява ли състоянието? Майка ми е след инфаркт и казаха да я започнем 6 месеца след инцидента, което е този февруари.
Виж целия пост
# 692
Здравейте и честита нова година на всички! По отношение на домове за възрастни в и около София - през миналото лято обиколихме няколко с идеята да настаним единия ми дядо ( за жалост почина точно преди да го настаним в харесания от нас дом) . Та по този повод мога са ви кажа ,че имаше както такива , които миришеха на ...лошо още от двора , така и такива в които да ти се прииска чак и ти да идеш да си починеш. Цените бяха разнообразни , зависи и колко би могъл да отделя човек и какво очаква от съответното място , но за да е прилично място обикновенно цените започват от 800-900лв нагоре .... И така , спряхме се на дом за възрастни "Буона Вита" в Горна Баня. Отидохме без предупреждение , беше изключително чисто , имат голям заграден двор с райграс ,висока ограда и порта с чип, асансьори , чисти стаи, светла и приятна атмосфера , 3ма дядовци си говореха в общото помещение и така куп други добре звучащи облаги . Цената която обявиха за стая с още 2ма души беше 800лв. Което нас ни устрои ,тъй като изискването на дядо беше само да не е сам в стая , да има с кого да си приказва. Реално това не са малко пари , но с общи усилия някак щяхме да ги събираме всеки месец ,защото той не умееше вече да се грижи за себе си , всички работят и нямаше как да стане по друг начин (той нямаше ментални проблеми , просто му се насъбраха много физически такива). Вече как е в самия дом и колко внимание им се обръща ,дали се грижат добре за тях -не знам , така и не стигнахме да го настаним... Причината да съм в тази група е другият ми дядо , който е с алцхаймер ...за сега са добре нещата, освен губенето на ориентация от време на време - купихме му часовник за възрастни (казахме му че мери пулс и му показва часа само , че ако беше разбрал за GPS-a нямаше да го носи) , живее с леля ми , сами са откакто баба внезапно почина.  Обслужва се и се справя сам добре все още,за щастие , и още не сме стигнали до момент в който да се чудим дали домашна помощница или дом ,но разбирам всички ви с този проблем...деликатна е темата .Исках да попитам дали ви е направило впечатление промяната от една фаза в друга да става рязко или постепенно...или може би е строго индивидуално ? Ще се радвам да споделите... Но мой съвет за домовете - просто отидете и ги разглеждайте на място , говорете със служителите , подгответе предварително въпросите си към тях, така ще добиете поне малка представа за какво иде реч. Извинете ме за дългия пост!
Виж целия пост
# 693
Има ли такива ваши близки, които да правят и паник атаки и ако да, моля да споделите колко често, от какво се провокират и лечение? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 694
Simba su, бихте ли споделили за часовника, който избрахте? В момента съм пред такова решение и се чудя между различните варианти.
Виж целия пост
# 695
Simba su, бихте ли споделили за часовника, който избрахте? В момента съм пред такова решение и се чудя между различните варианти.

Това ,което взехме не е известна марка , намерих човек в олх ,който продаваше детски такива и измежду тях беше и моделът за възрастни. Ще прикача снимка да добиете представа как изглежда , работи с приложение "Se Traker" , мисля че и името на марката беше такова.  На него му хареса , понеже часовника е с големи цифри и го вижда добре. Бързо схвана че трябва да натисне едно копченце за да светне. Неприятното при тези часовници е че трябва да се зареждат на около 3-4 дни(то си се води смарт... ) . Като функции има следене на сърдечната честота , крачкомер, gps , SOS бутон , може да получава и изпраща кратки съобщения.  Работи със сим карта , която трябва има връзка с интернет , реално това е начина на функциониране. Приложението може да се инсталира от няколко души , които да имат достъп до пулса и локацията на човека... и така , като цяло е това... за наша изненада той си го носи с гордост ( беше му подарък за рождения ден, разбира се, както споменах не знае ,че има опция проследяване Wink )
Виж целия пост
# 696
Здравейте и Честита Нова Година на всички. Искам да ви попитам вие давате ли някакви успокоителни на вашите близки . Ние ходихме май месец при психиатър и той изписа сперидан . Пихме го и имаше ефект, но на листовката пише ,че се дава до 6 седмици и е противопоказно за хора прекарали инсулт.А майка ми има прекаран един лек , който и увеличи още повече деменцията. Та съм в чуденка дали да го давам. Дайте съвет.
Виж целия пост
# 697
И при мен питането е подобно, но относно Ксанакс, пие ли някой от близките Ви? Баща ми прави панически атаки от вр на вр и му изписаха при криза по 1/2 от 25 мг. Давала съм при болка, /има проблем със ставите/, трамадол, който не му се отрази добре хич/говореше глупости и халюцинираше/, та се чудя за ксанакса, макар че докторката каза, че едното е опият, другото успокоително и не би трябвало да има проблем с него
Виж целия пост
# 698
По повод последните мнения - недейте да четете листовките чак толкова задълбочено...
При всеки действието на медикамента е различно и индивидуално - това е, което трябва да се гледа.
В общия случай е важно лекарят да знае придружаващи заболявания, съответно ще изпише лекарствена комбинация, която да е преценена към момента.Вие като близки можете да дадете допълнителен поглед върху
ефекта и т.н., още повече е по-обективен.
Пак казвам, при всеки човек реакциите на организма са различни - примерно при майка ми от няколко години не са спирани лекарства, заменяни са с други и т.н и тн. Периодично правим изследвания, засега няма проблем с черния дроб / при това количество, което пие и е изпила/...
Виж целия пост
# 699
Нова терапия за Алцхаймер
Виж целия пост
# 700

Ако някой е на ти с английския и му се чете ето тук би трябвало да има повече информация: https://www.alz.org/aaic/2019_news_releases.asp

И здравейте на всички, за мое нещастие и аз съм за тази група - баща ми е диагностициран с Алцхаймер от 2 г.

Да попитам: вече майка ми има нужда от пълномощно, за да се оправя с финансовите въпроси. Как го уредихте това - има ли някаква особеност или направо нотариус го изготвя. На този етап той е склонен да подпише, в бъдещ - не знам. Добре ли е да се включи и друго вътре освен финансовите аспекти? Евентуално примерен текст?

И като цяло, има ли някъде написани всички практики, съвети накуп? Може и да не е български сайта.
Виж целия пост
# 701
Има ли спасение от странните тоалетни идеи на дементните? Бърка в тоалетната чиния и вади хартийките. Ако е по голяма нужда бърка пак там и размазва всичко. Май ходи и да си плакне ръцете там. Дебне ме докато мия чинии, готвя или съм в служебен разговор. Ако не залостя добре терасата ходи в ъгъла и й върши работа там. Преди известно време умори едно индреше така,махнах всички саксии и като че беше забравила.
Проклинам съдбата, че съм се родила.
Виж целия пост
# 702
Болният взима ли лекарства срещу деменция (за облекчаване на симптомите на деменция)?  Извинете за въпроса, но не сте уточнили. След приемане на правилните лекарства много от пациентите имам подобрение.
Виж целия пост
# 703
Пие Вимпоцетин, Цитизин и Пирацетам. Вече може да премине на Мексия, вместо Цитизина, изчаквахме да мине време след инфаркт.
Виж целия пост
# 704
След като започна да приема аксура(мексията е аналог на аксурата) мой близък се подобри съществено. И до сега го приема и е много по-добре. Дано и вие когато започнете с мексия да има подобрение. Все пак трябва да мине и месец два, за да подейства лекарството. Не губете надежда, за мен 2-3 месеца бяха ад, но след това нещата се стабилизираха (за съжаление пълно оправяне няма).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия