Боледуване на децата ни - тема 52

  • 45 799
  • 748
# 540
Barbed, аз съм давала Ериус, но за свиване на сливица. Нито мога да го похваля, нито да се оплача, детето си го пиеше, ефект аз не забелязах. Фенистил капки ни е изписвала педи за алергии.
Виж целия пост
# 541
Адженда, как е детенце?Аз ако няма нужда не бих дала АБ.
Тете,мина ли му на Бобчо?
Барбед, на нас ни е изписван Ериус за продължителна кашлица, но ефект не видях.
Ние сме в Плевен.Утре ни е операцията.Ще помоля да стиснете по едни палчета за нас.
Виж целия пост
# 542
Дани стиснати палци от мен.
Пиши като мине.
Виж целия пост
# 543
Дани стискам палци! Успех! Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 544
В една друга тема майка беше споделила казано от УНГ мнение, че много хора се оплаквали от недействие на ериуса напоследък, не знам развалиха ли го или нещо друго стана, но и аз не съм доволна от него вече. Имало някакъв нов препарат Талерт, който бил хубав. Има и някакъв сироп Зенаро със същата активна съставка като ксизала, но не съм ги пробвала тези двата. Аз давам ксизал вече втори месец, щото след сопола се почна с вечно зачервените надвечер очи, сърбящи, парещи, сърбящ нос и т.н. Преди няколко вечери чак рева щото го сърбяло едното око, това след прекаран цял ден навън в един екопарк. Сутрин е ОК. Да свършва този май месец вече!
Виж целия пост
# 545
Тези дни ми се наложи да ходя до спешното заради силна реакция при ухапване от някакво насекомо. Лекарят искаше да ми изпише Ксизал, но споменах, че имам Ериус вкъщи. Каза, че бил доста по-слаб от Ксизала.
Не знам дали не може да се получи привикване. Вече за всяко кихване и вирус изписват Ериус.

Дани, стискам палци и аз. Всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 546
Ми според нашия опит привикване може да се получи... Въпреки че тук някой мами ме обориха , че не може ама е факт , че миналата година детето пи около месец и половина противоалергични, защото кашляше. Първите 4 седмици беше на ериус и нямаше проблем. Обаче после почна да кашля въпреки него. Сменихме го със зиртек и нямаше проблем.

ММ също на месец сменя. Не че привиква , а като че ли отслабва действието му... Поне той ми твърди така.


Дани, и аз стискам палци всичко да е наред  Hug
Виж целия пост
# 547
аз от тази година бойкотирах антихистаминовите препарати, детето ми изпи литри от тях, айде стига толкова  Mr. Green нито боледува повече, нито по-малко, нито по-тежко, нито по-леко, разлика не виждам. може би при наистина доказана алергия би имало ефект, но при нас няма доказана такава и като чуя вече “алергична компонента“ си го пропускам покрай ушите. четох, питах, и за себе си реших, че това си е заигравка с имунната система, която не е добре да се случва безразборно.

Дани, успех на малчо и кураж на теб!  Hug
Виж целия пост
# 548
Благодаря момичета.Приеха ни и сега чакаме да ни извикат за операция.Пак има неуредици,няма свободна стая,настаниха ни в някакъв кабинет ЕКЛТ,детето е гладно,не дават да яде и пие и е крив.
Виж целия пост
# 549
Дани... Hug
Виж целия пост
# 550
Danaeka, не можах да дам АБ. Толкова се е наплашил от предната горчилка, че не иска да опита нищо друго, и не съм го и насилвала. Изопринозина успях да набутам с киселото мляко без да ме усети, тантум пръсках иначе е добре, няма Т, но преревава на сън и предъвква, мисля че го болят венците. Днес ще го заведа на зъболекар и ще пусна едни изследвания
Стилкам палци, успех и бързо възстановяване
Виж целия пост
# 551
Благодаря,Тете.
Взеха го в операционната,а аз чакам отвън.Милия влезе усмихнат,но го чух после как плаче.Дано мине леко и бързо и всичко да е ОК.
Адженда,не се притеснявай,че не си дала АБ.
Виж целия пост
# 552
Ох...милинкото. Дани,дръж се...сега ще го гушнеш.
Виж целия пост
# 553
Ох, душицата мила... Ще се гушкате скоро, стискаме палци  Praynig
Виж целия пост
# 554
Кураж, Дани! И стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно! На малкия юнак бързо възстановяване  bouquet

Fervor, изобщо даже не съм склонна да чакам, не знам защо реши така.
Не ми е за 5 те лева за изследванията просто до сега не се е налагало на своя глава да правя такива и не знам какво да искам и какво да гледам.
За следното чакане говоря - че хем не можеш да се пребориш с две годишно, за да дадеш предписаното лекарство, хем се чудиш дали изобщо има нужда от него, че и накрая въобще си се предала и не си го дала. Щеше да си спестиш доста терзания и чуденки с едно леко бодване и след няколко часа щеше да разполагаш с резултатите. Тук не 1 или 2 от нас могат да ти кажат от опит как нередовното даване на лекарство може да доведе до усложнение, сигурна съм, че и ти го знаеш! Но за мен не е оправдание, че детето не искало да приема АБ, винаги има начин, ако щеш и не особено щадящия с инжекции. Стига бе, на 2г. ти е детето, на 5 какво ще правите?  ooooh! И дори и да ми се струва, че в случая не е бил изобщо за АБ, има още куп лекарства като придружаващо лечение, които също може в един момент да ти откаже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия