Всеки вече вижда, че сме двама - СЕПТЕМВРИйчето шава в мама /Тема 5/

  • 54 361
  • 766
# 30
ralito89, защо чак сега в толкова късна седмица ги правиш изследванията за тромбофилия и какво те подтикна да ги направиш...не си спомням като си споменала, а и аз с моя бременен мозък не помня... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 31
То преди Великден седмицата ги пуснах...Ами защото на ФМ ми отчетоха висока резистентност на дясна артерия  newsm78
Виж целия пост
# 32
Привет и от мен

Трябва да направя консултация с хематолог, защото хемоглобина е нисък, а желязото е на горна граница...Не съм запозната с този проблем, но ще видим какво ще каже лекаря.



Адел, да не би да си като мен с таласемия, задължително си изследвай хгб, най-добре при добър хематолог, аз съм доволна от доц. хаджиев, александровска.

Мога ли да попитам колко ти е?
Виж целия пост
# 33
Момичета препоръчайте ми нещо което мога да взимам за този мъдрец, ноправо ще полудея...някакво спрейче ли да питам в аптеката...направо незнам вече, дали ще мине от самосебе си...звънях на зъболекарката ми, но тя днес почива и не ми вдигна...незнам какво да правя... Cry
Виж целия пост
# 34
Хемоглобинът е 108 , а желязото било 18. И тъй като желязото било почти на горна граница моята лекарка смята, че трябва консултация. Но аз винаги съм била така и никой лекар не е отразявал проблема. Мен ме насочиха към д-р Георги Тончев в Св. София.

aplesito, не рискувай сама да взимаш нещо за мъдреца. Звъни на друг спешен стоматолог и той да ти каже. Ако си в района на Младост, Дружба, Гео Милев мога да ти препоръчам клиника.

Виж целия пост
# 35
Хемоглобинът е 108 , а желязото било 18. И тъй като желязото било почти на горна граница моята лекарка смята, че трябва консултация. Но аз винаги съм била така и никой лекар не е отразявал проблема. Мен ме насочиха към д-р Георги Тончев в Св. София.

aplesito, не рискувай сама да взимаш нещо за мъдреца. Звъни на друг спешен стоматолог и той да ти каже. Ако си в района на Младост, Дружба, Гео Милев мога да ти препоръчам клиника.


Не съм от София, но все пак благодаря...
Виж целия пост
# 36
Аплесито, пробвай с безвредните неща - карамфил, чесън. На мен ми се счупи част от зъба и ме боля една вечер много - помогна ми Белладона 9-ка. Не съм ходила на хомеопат, но и аз не вярвам много на хомеопатията като цяло, въпреки че само с това се лекувам, откакто съм бременна.
Виж целия пост
# 37
Обмислям да пия един Парацета макс (Парацетамол) гледам на листовката пише, че помага и за зъбобол... мога да пийна един нали... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 38
Aplesito, звънни на АГ или стоматолог. При положение, че има безвредни антибиотици 100% има какво да ти кажат да вземеш за зъбобол
Виж целия пост
# 39
Aplesito, звънни на АГ или стоматолог. При положение, че има безвредни антибиотици 100% има какво да ти кажат да вземеш за зъбобол
Утре сутринта съм при зъболекарката, ще се опитам да издържа до тогава...пих парацетамол, но не ми помогна...ще го избутам някакси до утре... Sad
Виж целия пост
# 40
Добро утро момичета, отдавна не съм писала,но пък ви чета редовно. Днес съм на преглед и ще видя бебка, тя е много активна и постоянно си подритва Simple Smile. Последно време не се спирам, все тичам и бягам и в резултат на това имам контракции явно трябва да . Намаля темпото. Вече приличам на кит и качвам със страшна скорост вече съм +8 кг. И корема ми е като на бременна 6 месец. Вчера върнах щерката от ясли, има болни дечица от варицела, а аз нямам идея дали съм боледувала и док. Каза да почвам да пия биозин мама. Отчетох ви се Simple Smile хубав ден на всиички.
Виж целия пост
# 41
Привет и от мен
Трябва да направя консултация с хематолог, защото хемоглобина е нисък, а желязото е на горна граница...Не съм запозната с този проблем, но ще видим какво ще каже лекаря.

Адел, да не би да си като мен с таласемия, задължително си изследвай хгб, най-добре при добър хематолог, аз съм доволна от доц. хаджиев, александровска.
Мога ли да попитам колко ти е?
Показателите за желязото как са упоменати в резултатите от изследването? И моят хемоглобин продължава да е нисък (105). Миналия път беше още по-нисък (99) и пих 1 месец Феро фолгамма, но за желязото нищо не са ми казвали. Или то се изследва отделно?
Виж целия пост
# 42
Нямам представа къде е упоменато желязото. Просто лекарката ми го каза като ме приеха в болницата и ми пуснаха пълна кръвна картина. Аз  винаги съм била с този хемоглобин. Имам изследвания вкъщи от 2006 г. Но никой не ми е говорил за желязото отделно от хемоглобина. А и аз не съм смятала,че е важно. Но тъй като сега ми обърнаха внимание, се наложи да почета малко, а другата седмица ще си организирам консултация с хематолог и ще споделя.
Виж целия пост
# 43
Сладурки с нисък ХГб, да, желяЗото се иследва отделно от ХГБ, има и феритин, друг железен компонент. Има б12... сложно е, но хематолог назначава изследването. После става самото диагностициране. Има различни анемии, просто желязодефицитна е най-широка сред бременните
Успех на всички! 💕
Виж целия пост
# 44
Как сте момичета?
ММ записа час уж за Коновалова в Щерев, ама се оказа д-р Кръшкова. Много съм доволна - обърна ми внимание, вземи ми микробиология, че май завъдих някакви гадове и мисля да се следя при нея докрая. Дечко е 440гр, в 18+6 отговаря на 20г.с., та имам час за втора ФМ един ден преди рождения ми ден и се надявам на добри резултати. Утре ще пускам контролно ПКК и разни други гадове и дано няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия