Всеки вече вижда, че сме двама - СЕПТЕМВРИйчето шава в мама /Тема 5/

  • 54 364
  • 766
# 600
Момичета искам да питам нещо.
Вече съм си вкъщи не с контракции, аг ми даде първичен болничен и каза след това да си запиша час за лкк комисия за вторичен (те маи имат право да дават 20 дни) след това трябва ли да се върна на работа за няколко дни или мога да взема още един вторичен от лкк
Помня от първата бременност, че имаше някакви глупости, след някой си болничен трябваше или да се върнеш на работа за ден два(при мен не е опция,защото има човек на моето място) или  да полежа в болница за4дни.
ЛКК дава 2 или 3 пъти вторичен болничен (всеки по 20 календарни дни). След това трябва да има прекъсване 3-4 дни, за да може АГ да ти издаде отново първичен. След което процедурата с ЛКК се повтаря. За тези 3-4 дни или трябва да се върнеш на работа, или да пуснеш отпуск, или да влезеш в болница. (поне това е положението в Шумен, ако не се лъжа и ти беше оттук)
Всичко това е до 45-дневния болничен преди термин. Твоят кога е? Може изобщо да не се наложи прекъсване на болничните.
Аз съм в болничен от началото на м.април и в момента съм точно в платен отпуск (3 дни) поради гореописаната процедура. Предпочетох този вариант, тъй като и на моето място има заместник, а в болница без причина не ми се влизаше.
Виж целия пост
# 601
Момичета, срамно ли е да поискам на прегледа при АГ-то да снимам с телефон видео към екрана за да си имам за спомен? Или е тъпо да искам такова нещо...
Виж целия пост
# 602
anikoleva1 - за таткото аз всеки път си снимам екрана на снимки и на видео, дори веднъж излъчвах на живо от кабинета, но малко, че ми беше бавен нета Hug на моите лекари все чакам с часове и двамата да губим цял ден ми е някакво безсмислено, затова му снимам; иначе от това, което се вижда, 2д - 3д, аз все нищо не различавам от плода кое е глава, кое е дупе, но снимам, да се радва, негово си е baby_neutral
Виж целия пост
# 603
Момичета, срамно ли е да поискам на прегледа при АГ-то да снимам с телефон видео към екрана за да си имам за спомен? Или е тъпо да искам такова нещо...
ММ два пъти е идвал на феталните морфологий с мен и си го вижда, иначе му носех снимки от видеозона ама бебето вече е голямо и не се побира в една снимка и не ми пускат такива...Сега и на последната фетална ще е с мен...Не мисля, че има нещо срамно да снимаш, аз даже понякога се дразня на себе си, че и аз все се питам "това тъпо ли е...сега дали да направя това, дали да попитам за еди какво си" и ако не го направя съжалявам...Действай смело и прави каквото ти иска душата... Peace
Виж целия пост
# 604
И нашия тати идва винаги на прегледите с мен, много му е интересно и пита винаги. С новата АГ са голяма комбина, тя го бъзика, че главата на бебко ще е голяма като на ММ. Той винаги си снима  прегледа и взехме флашка за тези спомени. Никога не бих му отнела тая радост.  Heart Eyes

Аплесито, последната фетална по препоръка или за себе си я правиш?
Виж целия пост
# 605
Добро утро,

по повод болничните, от март съм в дългосрочен такъв, подписван от комисия (2ма лекари) и с трайност 30 дни, всеки месец отвам на преглед и го подновяват. Това е в медицински център, където се следя по каса.
Не се е налагало да пресмятам дни, пускам отпуски и т.н. Вашият гинеколог отлично знае условията.

За спането на бебето, нека да кажа като някой с опит вече един път - в началото имаме романтични очаквания къде ще спи бебето, в легълце в свойта си стая, и, о небеса, по цял нощ, НО действителността се определя единствено от новото човече и как то се адаптира към извънутробния живот. Къде ще спи бебето за мен реално се определя само от това, кое е удобно за майката предвид нощните ставания за хранене. Мненията на други майки, роднини и т.н. е без голямо значение.

А за снимането, мисля, че ако не пречи на лекаря да преглежда, няма никакъв проблем, аз снимах веднъж на 3Д, другите видозони не стават за снимки Wink

ХУбав ден на всички. 😍🍵
Виж целия пост
# 606
Въъх ,явно аз съм най-непукистично настроената бъдеща майка.До сега нито един път не погледнах ехографа за да видя как аджеба изглеждат бебетата,нямам и снимка.Такото влезе един път,ама и той е дърво ...не долових особено вълнение в погледа му  Joy
Днес мисля да ходя на доктор,от няколко дена ме стяга корема ,не мога да определя дали са контракции (нищо, че би трябвало да знам)или просто от разтягането на матката ме боли.
Уж съм с близнаци ,уж съм рискова щот съм със злокачественно заболяване,и уж съм стара ...а консултацията ми е един 1път месечно (платих един джоб пари,не съм по здр.каса)...сега ще ида на друг частен ,да види за.кво.иде реч..
Не знам при вас как е ,но на мен вече ми тежи ,от три дена не съм излизала ,пазя си леглото ...явно ЕГН-то си казва работата
Виж целия пост
# 607
Skabiela, не си само ти... аз съм със същите оплаквания без да са близнаци...  Grinning тежи ми, ръчка ме, а и дишам като парен локомотив... и като се сетя, че тепърва започва да расте се чудя - след 2 месеца сигурно ще ми идва да  #2gunfire #Crazy Laughing
Не знам как е при вас, ама аз и задух получавам и се чудя колко е нормално това.  Crossing Arms Thinking
Виж целия пост
# 608
И нашия тати идва винаги на прегледите с мен, много му е интересно и пита винаги. С новата АГ са голяма комбина, тя го бъзика, че главата на бебко ще е голяма като на ММ. Той винаги си снима  прегледа и взехме флашка за тези спомени. Никога не бих му отнела тая радост.  Heart Eyes

Аплесито, последната фетална по препоръка или за себе си я правиш?
За себе си ще я направя последната фетална, а АГ-то ми няма нищо против...мисля че е добре да се информирам как се развиват нещата, защото АГ-то ми само ме претупва и нищо не ми казва, а и последния път много се ядасах когато каза-"много ти е голямо бебето, ти си много нисичка и малка и ще се наложи сигурно секцио" #Cussing out Искам да чуя и още едно мнение, общо взето за мое спокойствие, но всеки си преценява за себе си... Heart Eyes
Виж целия пост
# 609
Тя и моята АГ не настоява, ама и аз мисля да отида за мое спокойствие. Още една среща не е излишна  Whistling
Виж целия пост
# 610
Тя и моята АГ не настоява, ама и аз мисля да отида за мое спокойствие. Още една среща не е излишна  Whistling
Unknown16, записа ли си час и при кого мислиш да ходиш, че и аз искам да си мина и третата фетална.
Виж целия пост
# 611
Аз съм от последните септемврийки и съм още в 25+3, та ми е рано да записвам  Laughing
Втората я правих при Искилиева. Прегледът ми беше 30мин и от тях тя 25мин мълчеше. Гледаше нещо, мълчеше, мръщеше се, питах я на няколко пъти дали всичко е ок и тя не отговаряше. Не питай какъв стрес изпитах. Като приключи за 5мин си изказа всичко, че му няма нищо на детето и т.н., но тоя път не мисля пак да съм при нея. Чудя се, май ще питам в темата на Щерев. Ти предния път къде си била?
Виж целия пост
# 612
Аз съм от последните септемврийки и съм още в 25+3, та ми е рано да записвам  Laughing
Втората я правих при Искилиева. Прегледът ми беше 30мин и от тях тя 25мин мълчеше. Гледаше нещо, мълчеше, мръщеше се, питах я на няколко пъти дали всичко е ок и тя не отговаряше. Не питай какъв стрес изпитах. Като приключи за 5мин си изказа всичко, че му няма нищо на детето и т.н., но тоя път не мисля пак да съм при нея. Чудя се, май ще питам в темата на Щерев. Ти предния път къде си била?

Искилиева е така. С миналата  бременност последните седмици ходех на доплер през-ден два при нея. МЪкааа...Иди при Чавеева, тя е сладур и си отговаря като питаш поне, има диалог, а е и по-голям специалист от Искилиева.
Виж целия пост
# 613
При Чавеева много трудно се запазват часове, иначе и аз съм чувала много добри отзиви за нея.
Виж целия пост
# 614
Благодаря момичета за отговорите
 Йовигърл да от Шумен съм и точно така беше май, веднъж аг дава и после пъти лкк за по 20 дни и така излиза 14+20+20=54, а аз имам 56 дена до тези 45 преди раждането, дано да мога да пусна 2дни отпуска.
Относно спането, аз моето момиченце го научих да спи отделно в кошарка и до сега така си спи много ни беше страх, че ще я натиснем през нощта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия