Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да създам безопасно пространство за моя домашен любимец у дома?
Как мога да управлявам енергията на кученцето си?
Как да накарам кучето и котката да се разбират?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да създам безопасно пространство за моя домашен любимец у дома?
За да осигурите безопасно пространство за вашия домашен любимец у дома, можете да използвате метални кошари или подобни ограждения. Тези приспособления се използват за ограничаване на движението на кучето в определена зона. Важно е да изберете подходящо ограждение въз основа на породата и активността на кучето. Някои собственици намират тези ограждения за особено полезни за малки и активни кученца, като препоръчват консултация с други собственици на същата порода за по-добри резултати.
-
Как мога да управлявам енергията на кученцето си?
За да управлявате енергията на вашето кученце, можете да използвате играчки, които стимулират както физическата активност, така и умствената ангажираност. Редовните разходки и обучението също могат да помогнат за насочване на енергията му. Някои собственици намират за полезно използването на играчки като Конг по време на отсъствието си у дома. Препоръчително е да се консултирате с ветеринарен лекар или треньор за подходящи техники за справяне с енергията на вашето кученце.
-
Как да накарам кучето и котката да се разбират?
-
Какво да правя, ако кучето ми има обратна кихавица?
-
Какво да правя, ако кучето ми се задушава или има проблеми с уринирането и дефекацията?

Както си спим щастливо всички в стаята, в 4 часа изведнъж се събуждам от някакви страшни звуци. Осъзнавам, че Страхо се дави страшно и бях убедена, че са му последните глътки въздух
Много, много се уплаших... Скочих, гушнах го, започнах да му говоря и той спря. Аз цялата треперех, направо не знаех къде съм. Гушнах си го при мен в леглото, той заспа, аз не, само се ослушвам дали диша... Мислех да вдигам детето и да потеглям към ЦВК. Ама той си спеше спокойно и се разколебах. До сутринта още веднъж го направи, но по-леко и в 7 не издържах и извиках майка ми да стои при детето. Заведох го в клиниката, оказа се, че най-вероятно е "обратно кихане" и не е нещо фатално, освен за психиката на стопанките, както каза доктора...
най- добрите са!
За пръв път чувам за нещо подобно. Тобрадекса за какво са ви го предписали? Това не са ли капки за очи и какво общо имат очите с алергията. 

ето го малкия звяр:
Не можело да се слагат лесно капки в носа на кучето, защото веднага ги издухвали, затова се ползват тези капки, които се стичат по каналите и отиват в носоглътката. Аз така на малкия, като беше мнооого малко бебе му лекувах някаква задна хрема си спомням, пак през очите за носоглътката, явно има връзка и при кучетата. А ги даде капките, за да лекува инфекция ако има. Малко позатихнаха пристъпите и се чудя сега колко време да капя, доки каза "няколко" дни, ама колко е "няколко"....
