Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 220
  • 947
# 285
Хубави и качествени дрехи не означава камъни и пера по тях  Peace Може да си семпло облечен и със скъпи дрехи. Това, че Стив Джобс ходи с поло и джинси не означава, че струват по 5 долара парчето.
Там е работата, че хубави и качествени за мен не означава маркови и скъпи. Това си е мое мнение и не убеждавам никого. Има много хора с образование, добри доходи и от добри среди (каквото и да значи това - поне със сигурност изключвам от определението престъпниците, алкохолиците, клошарите и повечето политици), които не биха си купили една дреха само защото е скъпа или от известна марка и не биха могли да я разпознаят, когато я видят на друг човек.
За теб не означава, но повечето хора с възможности не случайно предпочитат високия клас. И не, не е за да се изтъкват заради цената. Но при стоките, които не са ширпотреба, е чисто залъгване, че марката и цената няма значение. Цукърбърг може и да носи тениски, но силно се съмнявам, че уредите у дома са му нисък клас. И Обама се правеше чат-пат на човек от народа, но уж обикновеното му спортно яке е на марка, която облича алпинисти. Гумените ботуши с чорапите към тях на Кейт Мидълтън са повече от една минимална заплата в България и т.н. Може да изглеждат като тези от 20 лв., но за жалост нямат нищо общо като материя и изработка.
Виж целия пост
# 286

Не мисля, че има графиня във форума, поне в цитирания смисъл. Това е някакъв вид шегичка, да го наречем и май отдавна не се титулува така господинът, защото дори тук не ги ядем с колците. Всички благороднически фамилии в Европа имат публикувано и в интернет родословно дърво и лесно може да се види кой граф, кой лорд  Mr. Green
\

Е, той и самият граф си каза, че си е купил титлата, което не го прави по-малко такъв Peace. Преди си е бил обикновен човек, каквото и както да значи и звучи това.

Хубави и качествени дрехи не означава камъни и пера по тях  Peace Може да си семпло облечен и със скъпи дрехи. Това, че Стив Джобс ходи с поло и джинси не означава, че струват по 5 долара парчето.

Не съм компетентна по модата и перата Stop, и 99% от хората около мен са семпло облечени. Вероятно попадам в семплата класа  Mr. Green


нещо по темата
Виж целия пост
# 287

Не мисля, че има графиня във форума, поне в цитирания смисъл. Това е някакъв вид шегичка, да го наречем и май отдавна не се титулува така господинът, защото дори тук не ги ядем с колците. Всички благороднически фамилии в Европа имат публикувано и в интернет родословно дърво и лесно може да се види кой граф, кой лорд  Mr. Green
\

Е, той и самият граф си каза, че си е купил титлата, което не го прави по-малко такъв Peace. Преди си е бил обикновен човек, каквото и както да значи и звучи това.


Не съм следила темата подробно, по случайност знам това, което казвам и такъв граф има толкова, колкото има такъв лорд като Евгени Минчев. Но това няма никакво значение. Познавам истински граф, който е водопроводчик, титлата носи само доказателство за произход, но не прави животът ти успешен автоматично ако не идва със съответните материални и нематериални активи.


И да, всичко си личи за всички, когато пишеш или разговаряш с тях не много време, но не винаги това има някакво значение. Кой се има за висша класа мен като цяло не ме касае извън частта, в която понякога може да ме развлича, умишлено не казвам забавлява. Peace
Виж целия пост
# 288
Не знаех, че в НБУ вече има и журналистика. 
А, те искат медицина и фармация да правят, ти.... ooooh! ooooh! ooooh!. Ужас.
И в СУ се води все още на ниво журналистиката.
Виж целия пост
# 289
И нищо чудно да направят и да я направят добре. Последния път, когато ходих, видях че трети корпус е в напреднал строеж и ако продължават да се наливат пари, базата ще стане чудесна. Виждала съм уж непретенциозните стаи на дизайнерите, на изкуствата, компютърните зали и всичко си е ок. обикновените зали са си добре, специалните също. Поне за учебната част като нищо ще направят и медицина и фармация, ще си направят лабораториите, но за практическата по болниците не знам. Едва ли ще е по-зле от същите специалности в СУ. Но за мен фаворит си остава държавният медицински университет, той си е точно там, където трябва да бъде - до и част от най-големите държавни болници в София.
Виж целия пост
# 290
Там е работата, че хубави и качествени за мен не означава маркови и скъпи. Това си е мое мнение и не убеждавам никого....
Гумените ботуши с чорапите към тях на Кейт Мидълтън са повече от една минимална заплата в България и т.н. Може да изглеждат като тези от 20 лв., но за жалост нямат нищо общо като материя и изработка.
https://morstoncountrysports.co.uk/shop/le-chameau-vierzonord-we … MQ6xi0aAmll8P8HAQ
Виж целия пост
# 291
Ех, ама и вие, все едно не можете да питате Гугъл коя е графинята, ами работите с хипотези. Не е контеса, нито Богиня, пишете "българка стана графиня" и ще получите моментален и изчерпателен отговор.

Ох, тази статия, на която попаднах, ми звучеше като някаква пародия.  Grinning Иначе графинята не е от тези, които парадират, не се надува и не се опитва да се изкарва нещо повече от останалите потребители, ми е направило впечатление.
Виж целия пост
# 292

Не съм компетентна по модата и перата Stop, и 99% от хората около мен са семпло облечени. Вероятно попадам в семплата класа  Mr. Green


Употребих думичката в позитивен смисъл  Peace Имах предвид, че можеш да носиш джински, тениски и кецове, които да са на висока стойност. Не само роклите с голи гърбове те правят скъпо облечен.
Както и да е, важното е да си облечен адекватно за повода - на разходка в парка с 15 см. ток и на театър с дрехи като за парка прави впечатление.
Виж целия пост
# 293
Хубави и качествени дрехи не означава камъни и пера по тях  Peace Може да си семпло облечен и със скъпи дрехи. Това, че Стив Джобс ходи с поло и джинси не означава, че струват по 5 долара парчето.
Там е работата, че хубави и качествени за мен не означава маркови и скъпи. Това си е мое мнение и не убеждавам никого. Има много хора с образование, добри доходи и от добри среди (каквото и да значи това - поне със сигурност изключвам от определението престъпниците, алкохолиците, клошарите и повечето политици), които не биха си купили една дреха само защото е скъпа или от известна марка и не биха могли да я разпознаят, когато я видят на друг човек.
За теб не означава, но повечето хора с възможности не случайно предпочитат високия клас. И не, не е за да се изтъкват заради цената. Но при стоките, които не са ширпотреба, е чисто залъгване, че марката и цената няма значение. Цукърбърг може и да носи тениски, но силно се съмнявам, че уредите у дома са му нисък клас. И Обама се правеше чат-пат на човек от народа, но уж обикновеното му спортно яке е на марка, която облича алпинисти. Гумените ботуши с чорапите към тях на Кейт Мидълтън са повече от една минимална заплата в България и т.н. Може да изглеждат като тези от 20 лв., но за жалост нямат нищо общо като материя и изработка.

Това мнение не ми звучи особено стойностно. От къде знаеш, че са повечето - някаква статистика ли водиш? Laughing А и преди написах, че това ми мнение се отнася за дрехите (до голяма степен и за козметиката, както и за всички безполезни предмети, които служат за демонстриране на престиж пред непознати). По външния вид и облеклото не може да се познае кой е с възможности и кой само се преструва, че ги има.
Има маркови стоки (сред които са много уреди, обувки, екипировка за спорт и т.н.), при които качеството е много по-добро и съответно си заслужават по-високата цена. Но дори и сред тях има такива, които не си струват (тоест марката не е гаранция). Освен това те са за лична употреба, не за парадиране.
Виж целия пост
# 294
Обаче, признала съм я Ша!

Метна едно полуизречение, ей така, между  другото за среда и доходи и хайдее, даде " тон за Песен" на няколко страници дискусия.
Виж целия пост
# 295
И преди съм го казвала - много повече си личи колко можеш да си позволиш по почивките и екскурзиите.
Виж целия пост
# 296
И преди съм го казвала - много повече си личи колко можеш да си позволиш по почивките и екскурзиите.
Толкова хора живеят на кредит, който не смятат да изплащат, че нищо не си личи по харчове.

Иначе винаги си личи кога някой държи да бие на очи с имане, и кога не. Много рядко сред първите някой има нещо съществено или от много време. Затова го наричат парвенющина, все пак.
Виж целия пост
# 297
Обаче, признала съм я Ша!

Метна едно полуизречение, ей така, между  другото за среда и доходи и хайдее, даде " тон за Песен" на няколко страници дискусия.

какво точно й признаваш, че полуизреченията й звучат еснафски? А и кого вече го интересува какво е написала, дискусията си върви без нея и извън нея.
Виж целия пост
# 298
Определено ме впечатлява и талант, като този на Free Agent  Peace Много е полезно да имаш око да се облечеш евтино и да изглеждаш класно  Peace


А масово дамите с обсесивната идеята да изглеждат с по-висок стандарт отколкото са, а нямат възможност , отварят сайта на "Мегз" и профила на Н. Лозанова и черпят идеи  Laughing И това ми е направило впечатление Simple Smile
Виж целия пост
# 299
И нищо чудно да направят и да я направят добре. Последния път, когато ходих, видях че трети корпус е в напреднал строеж и ако продължават да се наливат пари, базата ще стане чудесна. Виждала съм уж непретенциозните стаи на дизайнерите, на изкуствата, компютърните зали и всичко си е ок. обикновените зали са си добре, специалните също. Поне за учебната част като нищо ще направят и медицина и фармация, ще си направят лабораториите, но за практическата по болниците не знам. Едва ли ще е по-зле от същите специалности в СУ. Но за мен фаворит си остава държавният медицински университет, той си е точно там, където трябва да бъде - до и част от най-големите държавни болници в София.
Какво ще направят - нищо. Медицина с база не се учи. Практическите упражнения са основни. А и преподаватели? То няма вече за медицинските университети, та за НБУ. Абе надявам се да не се случи тая глупост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия