Адресна Регистрация

  • 15 953
  • 107
# 75
Явно имаш някакъв генерален проблем с наемодателите. То не бяха съвети за полиция, община, жалби при кварталния, проверки от данъчните, съдебни процеси едва ли не.... newsm78
Сега си се развълнувала за точките за градина, свързани с наемателите.

Когато си собственик /съответно с постоянен адрес/, вероятността да се преместиш е много по-малка, отколкото, ако си на квартира. Затова точките са с 1 повече за постоянен адрес. Жалко, че при нашето кандидатстване не бяха разграничени по този начин.
Виж целия пост
# 76
Данък наем отива в държавния бюджет, не в местните, а повечето ясли и градини се финансират от общинския (където по постоянен адрес отива и данък автомобили  Wink)
Виж целия пост
# 77
Купете си някъф мизерен гараж в някой краен квартал, който се продава от частен съдебен изпълнител и се регистрирайте с този адрес Crazy
Това не става!
Адресна регистрация може да се направи само, където обекта е със статут на жилище.
(Ателие, студио, офис, кабинет, гараж... не са със статут жилище!)
Тази тема я обсъждахме. Приложих съдебно решение.
Скрит текст:
Производството е по реда на §8 от ПЗР на АПК във вр. с чл.92, ал.12 от ЗГР, вр. с чл.145, ал.1 от АПК.
Образувано е по жалба на Е.Д.Д., ЕГН **********,***, офис 2 срещу отказ за извършване на административна услуга, обективиран в писмо рег. № АУ006305ВН_003ВН/05.02.2016г. на Директора на Дирекция „Информационно и административно обслужване“ при Община Варна, във връзка с подадена от жалбоподателката адресна карта с вх. № АУ006305ВН/21.01.2016г. с искане за промяна на данните досежно нейния настоящ адрес.
...
Сочи, че посоченият от нея адрес е разположен на първия етаж в жилищна сграда, има самостоятелен вход, поради което неговото предназначение за офис, не е основание да ú бъде отказано извършването на исканата административна услуга.
В подкрепа на горното е и Наредба № 3/28.04.2005г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, съгласно която според начина им на ползване различните кадастрални обекти получават и различен код, като жилищата са с код 500, а офисите със код 660. Следователно след като имота е въведен в експлоатация като офис, то същият не би могъл да бъде вписан като настоящ адрес.

ОТХВЪРЛЯ жалбата на Е.Д.Д., ЕГН **********,***, офис 2 срещу отказ за извършване на административна услуга, обективиран в писмо рег. № АУ006305ВН_003ВН/05.02.2016г. на Директора на Дирекция „Информационно и административно обслужване“ при Община Варна.
http://www.admcourt-varna.com/site/files/Postanoveni-zakonni-akt … d816/57750416.htm
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=934951.690

Деница Г. Георгиева,
Проведете разговор с кварталния полицай.
Той може да извика бабето.
Да и обясни, че по закон наемателите са длъжни до един месец да си направят адресна регистрация.
(Ще започне да прилага закона, санкционирайки Ви, с административни наказания, пишейкики АУАН.
Санкционираният е в правото си на защита и не се знае до къде ще се "стигне".
Данъчна ревизия на физическо лице пет години назад...)



Няма такова нещо Длъжни са да се регистрират като пребиваващи на този адрес - не да им стане постоянен адрес.



Хазяинът е длъжен да декларира приходи (НАП).
Наемателят е задължен да се регистрира на адрес.
(нишката се "губи')
Но, наемателят може да заведе дело за пропуснати ползи,
поради отказ на хазаина да даде съгласието си за такава.
(Кандидатстване за общинско жилище, БТ (програми за заетост), детски ясли/градини/, училища,
паркиране на МПС
Скрит текст:
На улици, булеварди и площади - общинска собственост, с въведен режим на почасово платено паркиране, кметът на Столична община със заповед въвежда режим на локално платено паркиране на ППС, чийто ползуватели са собственици или наематели на обособени жилищни имоти, попадащи в зоните за почасово платено паркиране, и са с постоянен адрес, идентичен с адреса на жилищния имот
)


Глупости говориш.
Хазяинът е длъжен да плаща данък - както за недвижимата собственост, така и ДОД от наем. Толкоз. Наемателят е длъжен да се регистрира в домовата книга. Толкоз. Наемодателят е длъжен да се грижи за жилището, в случай, че възникне общ проблем - примерно се спука тръба. НЕ е длъжен да дундурка наемателите, да им гледа децата, да им прави чай или да им лъска обувките.


Имат жилище, плащат повече данъци, искат техните деца да бъдат финансирани с тези пари. Наемодателите не са се надигнали да плачат, че искат от техните да отиват за децата на наемателите.
Общината има "сметка" да "влизат" повече пари,
като в случая +данък наем.
/ Защо ли не са се усетили да "дават" +1т, за наемателите?/
Данък имот е основа.  Wink


Това може би ще те учуди, но ДОД НЕ е местен данък. Генерира приход за ДБ, НЕ за общината, в която се намира имотът, който е давапод наем.

Това не е "скрита дискриминация", а напълно логично решение.
1. Очевидно за наемател,който не е обвързан със собственост, е по-лесно да си смени местоживеенето с такова в район / община с по-малко кандидати за ДЯ от семейство, което живее в собствено жилище.
2. Очевидно е, че когато става дума за исбор - едно или друго дете, няма място за двете - по-логично е да бъде прието дете, чиито ридители изплащат ипотечен заем, примерно, понеже имат този допълнителен разход - постоянен и неотменим разход - от семейство, което няма такъв ангажимент. Т.е. по-фатално е да няма приход от двамата родители.

Проблемът тук е в липсата на достатъчно места - затова са и тези точки... понеже няма как да се приемат всички и трябва да се направи някаква система за предпочитане. Или, ако предпочитате, за дискриминация. Някой трябва да е по-малко диксриминиран. Как да изберем кой?
Виж целия пост
# 78
Законът дава основание да се направи адресна регистрация и чрез наем. Моралът е дали да е постоянна или временна според нуждата.
Още една смехория е това Stop
Иначе казано - ако хазяйката им откаже адресна регистрация като постоянно живеещи, значи е аморална жена, защото отказва да влезе в положението на взели се много насериозно наематели, с претенции за постоянен адрес в чуждо жилище,което не им принадлежи...
Виж целия пост
# 79
Още една смехория е това Stop
Иначе казано - ако хазяйката им откаже адресна регистрация като постоянно живеещи, значи е аморална жена, защото отказва да влезе в положението на взели се много насериозно наематели, с претенции за постоянен адрес в чуждо жилище,което не им принадлежи...
Ама разбира се,сега ще ти приложи няколко съдебни решения от варненския съд hahaha
Виж целия пост
# 80
PAV1, ти действащ юрист ли си? Ако е така, направо се ужасих от съветите, които даваш, след като авторката няма никакво морално и законно право на това.
Dincho, с основно образование съм, едвам "изкласих", понеже е задължително.  Mr. Green
Законът дава основание да се направи адресна регистрация и чрез наем.
Моралът е дали да е постоянна или временна според нуждата.
Била съм на квартира (1993г-2000г), докато придобия собствен имот.
Хазяйката ми бе информиран човек, работеща в Община Варна.
Тя ми спомогна за детска градина на детето ми.
Въз основа на адресната регистрация се заведох на отчет в КАТ Варна.

За конкретният случай - ясла (точки), адресна регистрация.
Тук се поддържа скрита дискриминация.
Не можеш да си купиш собствено жилище в София,
то в класирането не може да се повиши бала с една точка
Точно ти след всичките нелепици, които написа, да говориш за морал е смехотворно. И ако си действащ юрист е много тъжно и страшно. Даваш на авторката съвети за заплахи и изнудване, не се ли срамуваш. И пак да те попитам бабата-наемодател има ли право да откаже
 
Виж целия пост
# 81
И пак да те попитам бабата-наемодател има ли право да откаже
Извинявам се,че се намесвам,но според мен бабата има право единствено да покаже на наемателите няколко съдебни решения от варненския съд hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 82
Извинявам се,че се намесвам,но според мен бабата има право единствено да покаже на наемателите няколко съдебни решения от варненския съд hahaha hahaha hahaha
И най вече, вратата има право да им покаже. И да се оправят по-нататък... Какво ще правят, къде ще ходят, си е тяхна грижа...
Виж целия пост
# 83
И пак да те попитам бабата-наемодател има ли право да откаже
Извинявам се,че се намесвам,но според мен бабата има право единствено да покаже на наемателите няколко съдебни решения от варненския съд hahaha hahaha hahaha
То това се разбира по дифолт.
Но ако оставим шегата настрана е доста страшно какви съвети дава въпросната госпожа. Чакай да си трая, че да не ми прати и на мен я квартален, я проверка от НАП, я някакви яки господа.
Виж целия пост
# 84
Вие се смеете тук с отговорите на PAV.
Едва ли си представяте какви изисквания и поведение  започват да имат някои наематели като снесат златното яйце.
От доверен брокер знам - да не вземам такива в моите имоти.

Виж целия пост
# 85
Здравейте, чувствам се длъжна да ви информирам по случая с адресната регистрация  Grinning Хазяйката не иска нито временна, нито постоянна регистрация да направи. Нашето решение е съответно да се iизнесем на квартира, от която ще изискваме временна регистрация. Да губят се точки...за яслата, може и да не успеем , може и да имаме късмет Simple Smile
Виж целия пост
# 86
Деница, като търсите квартира винаги питайте собственика дали е склонен поне временна регистрация.
За постоянна - малко са балъците като мене, които я правят на сериозни наематели.
Виж целия пост
# 87
По закон не е ли длъжен всеки човек, който си смени местожителството да се регистрира в 30 дневен срок?
Ако хазяйката откаже да съдейства Деница да се регистрира на адреса, като на настоящ, то тогава тя не я ли принуждава да нарушава закона?
За постоянна регистрация съм съгласна, че може да откаже, защото договорът за наем винаги е с определен срок, обаче за настоящ адрес, според мен не би трябвало да може. Все пак наемателите по закон са длъжни да се регистрират на новото място.
Виж целия пост
# 88
Не може насила да накара хазяйката й да ги регистрира щом тя не иска. Правилно са решили да си търсят нова квартира. Евентуално може да се уговорят предварително за адресната регистрация, а срещу малко по-висок наем може и постоянно да ги регистрират. Peace
Виж целия пост
# 89
Само да кажа, че моя позната, която работи в Германия е трябвало да съдейства /служебно/ на нов колега/чужденец със семейство/ за намиране на апартамент под наем и договорът за наем е бил от 18 страници, отделно опис на имуществото Mr. Green И ако и при нас стане така / колкото и досадно да е на пръв поглед/ , много проблеми биха решени още в зародиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия