Голямата тема за малките масла - 17

  • 78 627
  • 745
# 135
Момичета, бихте ли споделили рецепта за направа на кремче за защита от слънцето, а също така и крем за след дълго излагане на слънце!
Мислех си за след слънце, за вариант на смес от кокосово масло+масло от ший+бадемово масло+ампула вит.Е
Очаквам да споделите ваши рецептички, че вече е време да се подготвим за морето  Laughing Hug
Скрит текст:
РЕЦЕПТА ЗА СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН КРЕМ
Смесвам 9 с.л.масло+1с.л. емулгатор на водна баня да се разтвори емулгатора,защото е на прах до температура да понася кутрето.Слагам и малко восък (отчупвам парченце ок 1 с.л.) за да стане водоустойчив.После в отделна чашка загрявам 6 с.л. алое(купувам си за пиене 1л) до температура да понася кутрето и така махам двете чашки леко да се охладят.Отделно загрявам  повече пак алое -1-2 с.л.+ 2с.л. цинков оксид и бъркам с капучинатор(уредче за правене на фрапе) докато се разтвори.Цинк оксид се разтваря по-трудно и най-накрая остава на леки бели точици,което се вижда като се нанесе на кожата и което предпазва от слънч.лъчи.След като се охлади и тази смес първо смесвам маслената фаза+алоето с капучинатора после добавям и алоето + цинк,оксид.Най-накрая слагам консервант на капки -20капки,лавандула етерично маско-20капки и пожелание масло от жълт смил,защото действа успокояващо.
Маслата в маслената база може да са смес от няколко,но според мен най-гол дял тр да е маслото малинови семки или от семената на морков защото са с най-висок естествен слънц.фактор.Може да се добавят и какаово,сусамово,шея,кокосово и т.н.
Виж целия пост
# 136
От къде може да се вземе  емулгатор? Интересуват ме и рецепти за крем за лице за суха кожа за ежедневно ползване  и лосион за след слънце
Виж целия пост
# 137
От къде може да се вземе  емулгатор? Интересуват ме и рецепти за крем за лице за суха кожа за ежедневно ползване  и лосион за след слънце

биофетиш  Mr. Green

https://biofetish.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8 … B5%D0%BB%D0%B8-34
Виж целия пост
# 138
Нишесте тапиока  Thinking. Това го продават в супера до нас и го ползваме за сосове. Едно и също ли е?
Виж целия пост
# 139
предполагам, че да

рецепти има в блога
аз правя от време на време по нещо - с изключение на рецептите, за които трябва миксер, защото нямам  Crazy
разбира се, тези, които изискват миксер са по-интересни ... някой ден по-натам ..   Joy
Виж целия пост
# 140
Благодаря ти. Ще забъркам нещо за проба.
Виж целия пост
# 141
Още рецепти:
http://lovejoy-bg.blogspot.bg/search/label/%D0%9A%D1%80%D0%B5%D0 … D0%B8%D1%86%D0%B5
и още:
http://giza-perfumes.eu/index.php?cPath=221_155
Виж целия пост
# 142
Благодаря ти! А някакъв специален ли е този миксер?
Виж целия пост
# 143
обикновен, Дивиана беше обяснявала, че се бърка само с едната бъркалка, защото става дума за малки количества
имам кухненски робот, който вероятно би бил подходящ, ако имам цех за козметика, но не и ако искам да забъркам 20-30 мл. крем  Laughing
Виж целия пост
# 144
обикновен, Дивиана беше обяснявала, че се бърка само с едната бъркалка, защото става дума за малки количества
имам кухненски робот, който вероятно би бил подходящ, ако имам цех за козметика, но не и ако искам да забъркам 20-30 мл. крем  Laughing

Бубе, с тези малките за фрапетата дали не става? Laughing
Виж целия пост
# 145
сетих се и аз за тях, но не били достатъчно мощни за целта   Crossing Arms
Виж целия пост
# 146
Аз си смесвам кремчетата точно с такъв миксер за фрапета и става великолепно! Peace
Виж целия пост
# 147
в такъв случай ще пробвам, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 148
Благодаря за новата тема! Heart Eyes bouquet

обикновен, Дивиана беше обяснявала, че се бърка само с едната бъркалка, защото става дума за малки количества
имам кухненски робот, който вероятно би бил подходящ, ако имам цех за козметика, но не и ако искам да забъркам 20-30 мл. крем  Laughing

Бубе, с тези малките за фрапетата дали не става? Laughing

Ако миксерчето за фрапе е електрическо - да, с такова на батерии - не става, ако консистенцията е гъста. Ако кремът е като мус или лосион може и с такова на батерии.
За обикновените миксери - най-лесно и удобно е да се ползва водна чаша (или съд с подобна вместимост) и да се сложи само едната бъркалка на миксера. Пасва идеално.
Виж целия пост
# 149
Момичета моето миксерче за фрапе е на ток и много бързо вибрира,ползвам го в стъклена каша на кафе, в която предварително съм затоплила маслата.Слагам чашата директно на котлона на 4 степен (на ниски градуси) и след 2-3 мин зависи пробвам с кутре дали сместа се е загряла,същото правя и с водната база( в случая с алоето) и после махам ги от огъня и смесвам с миксера за фрапе и става уникално гладка смес. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия