Голямата тема за малките масла - 17

  • 78 627
  • 745
# 150
А от къде може да се купи такова миксерче за фрапе, на ток? Hug
Виж целия пост
# 151
А от къде може да се купи такова миксерче за фрапе, на ток? Hug
миксер за фрапе:
http://spestete.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D … %D0%BF%D0%B5.html
https://mikser-za-frape.pazaruvaj.com/
http://www.ikea.bg/eating-and-drinking/Coffee-and-tea/Coffee-mak … t-56264/50301166/
Виж целия пост
# 152
Здравейте! Сигурна съм, че преди време беше коментирано, но не мога да го намеря. Става въпрос за масаж на главата всяка вечер с кокосово масло с цел бърз растеж на косата. Имаше някакви впечатляващи резултати. Ако някой го е прилагал може ли да ми каже какво точно се правеше и какви резултати е получил.

Относно емулгатора - можете да ползвате пчелен восък. Има го в магазините за пчелни продукти и по разни коледни и фермерски базари, където те участват.
Виж целия пост
# 153
Пчелния восък не запечатва ли кожата? С него си направих балсам за устни и си е супер, но за крем примерно няма ли да се запушат порите на лицето, и доколко другите съставки в крема ще се усвоят от кожата? Макар че, като четох вчера съставките на кремовете в магазин Зоя почти всички го имат . Днес си взех от там околоочен крем за през деня...няма как да  си ползвам маслата, с тях само вечер! Също така и наливно бадемово...по-добро е от това, което съм ползвала!
Виж целия пост
# 154
Здравейте! Сигурна съм, че преди време беше коментирано, но не мога да го намеря. Става въпрос за масаж на главата всяка вечер с кокосово масло с цел бърз растеж на косата. Имаше някакви впечатляващи резултати. Ако някой го е прилагал може ли да ми каже какво точно се правеше и какви резултати е получил.

Относно емулгатора - можете да ползвате пчелен восък. Има го в магазините за пчелни продукти и по разни коледни и фермерски базари, където те участват.

 Кокоса се отразява много добре на дължините на косата особено смесен с глицерин,но чудеса за по-бърз растеж ...леко съм скептична. Правя си една универсална хидратираща смес от глицерин,рицин,зехтин и понякога слагам и кокос в нея,но я ползвам с цел подобряване общото състояние на косата и разреждане на нуждата от подстригване.
Виж целия пост
# 155
Вчера ми попадна в реален магазин и си купих долния комплект много изгодно по мое мнение (да кажем за български пари около 13 лева), в интернет магазините са два пъти по-скъпи:





Виждала съм продукти на тази фирма да се продават в най-голямата верига английски магазини за здравословни продукти, та се надявам качеството, което фирмата предлага, да е достатъчно добро.

Почистващият гел нежно почиства кожата. Маслото (то е комбинация от масла всъщост) попива бързо, става кожата много мека. Не знам обаче (но това се случва, когато се намажа и с други масла) на сутринта кожата ми беше бая мазна. Лосионът не съм го ползвала още.

Това са съставките на всеки от продуктитте:

Скрит текст:
Active Ingredients:
Balancing Gel Cleanser

Aqua (Water), Disodium cocoyl glutamate, Lauryl glucoside, Coco-glucoside (and) glyceryl oleate, Xanthan Gum, Hamamelis virginiana water, Salix alba bark extract, Chamomilla recutita flower extract, Sambucus nigra fruit extract, Echinacea pururea extract, Honey (mel), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Cucumis sativa fruit extract, Rosa Canina (rosehip) seed oil, Parfum, Citric Acid, Dehydroacetic Acid (and) Benzyl Alcohol, Citral, geraniol, citronellol, linalool.


Rosehip Oil Antioxidant+

Rosa Canina (rosehip) seed oil, Solanum lycopersicum (tomato) seed oil, caprylic/capric triglyceride, vaccinium macrocarpon (cranberry) seed oil, helianthus annuus seed oil, tocopherol, Lycopene, Euterpe Oleracea fruit oil (and) Tocopherol, Avena sativa kernel extract.


Balancing Face Lotion

Aqua (Water), Glycerin (vegetable), Aloe barbadenis leaf juice, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl stearate, Cetearyl wheat straw glycosides, cetearyl alcohol, Persea gratissima, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Rosa Canina (Rosehip) Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol  Lycopene, Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Oil, Tocopherol  Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Camellia sinensis leaf extract, Tocopheryl acetate, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hamamelis virginiana water, Sodium stearoyl glutamate, Xanthan Gum, Citric Acid, Dehydroacetic Acid (and) Benzyl Alcohol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Parfum, Coumarin, eugenol, linalool.

Мисля днес да отида да купя още един комплект, дори и да не го използваме ние (аз и дъщерите ми) ще го подаря на някоя приятелка.

Виж целия пост
# 156
Аз съм си харесала един измиващ крем на марката, но не съм сколасала до него още. Като цяло са си скъпички. За без пари си го взела направо.
Виж целия пост
# 157
Някой има ли впечатления от пшенично масло?
Виж целия пост
# 158
Някой има ли впечатления от пшенично масло?

Маслото от пшеничeн зародиш е с много висок комедогенен индекс, и не всяка кожа го понася. Аз засега нямам проблеми, не го ползвам редовно (че насъбрах няколко масла и ги редувам), но го харесвам. С висока концентрация на Витамин Е e, което (както четох в интернет) обаче допринасяло за високия комедогенен индекс. Има висок процент на линоленова киселина (Omega 3).

Виж целия пост
# 159
Ползвала съм пшеничено масло за връхчетата на косата. Мого добре се отразяваше. Мазала съм и лицето с него, но не бях доволна, много ми омазни кожата.
Честно казано миризмата му не ми допадна много и затова след първата опаковка не повторих.
Виж целия пост
# 160
Аз май по-скоро за косата смятам да го ползвам. Не знам какво да очаквам. Смесвам го с други масла за момента, но така няма как да разбера дали изобщо ми е необходимо или не. Ще пробвам и аз при следващото къпане да го намажа по дължините   Thinking
Виж целия пост
# 161
Наминавам да ви кажа, че съм изключителна благодарна и доволна от масленото измиване на лице!
Кожата ми изглежда страхотно след едноседмично почистване. Искам да попитам някой има ли впечатления от козметиката на Алтея Органикс?
Виж целия пост
# 162
Наминавам да ви кажа, че съм изключителна благодарна и доволна от масленото измиване на лице!
Кожата ми изглежда страхотно след едноседмично почистване. Искам да попитам някой има ли впечатления от козметиката на Алтея Органикс?
Имам на някои от продуктите.
Виж целия пост
# 163
Какво ще рече маслено измиване на лице? Да си мия лицето с масла, без друга козметика? Embarassed
Виж целия пост
# 164
Какво ще рече маслено измиване на лице? Да си мия лицето с масла, без друга козметика? Embarassed

Почистваш лицето, мажеш с избрано масло и върху лицето слагаш топъл компрес /кърпа натопена в гореща вода и добре изстискана/. Когато кърпата изстине повтаряш процедурата /1-3 пъти/. Накрая маслото трябва да е попило в кожата, ако не е, можеш да обереш остатъка от лицето, а може и да го оставиш. По желание след това може да сложиш серум или крем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия