Пролет вече стана, а ОКТОМВРИйче все повече издува коремчето на мама!-Тема 5

  • 35 792
  • 732
# 180
PeacockLove около самото раждане изобщо няма да ти пука, кой къде бърка. Аз имам проблем с мъже гинеколози, много ми е некомфортно да се разчекна пред тях, но с първото ми дете, който не мина на преглед той не провери състоянието. В един момент детенце е най-важно. Е и сега все още се дърпам от гинеколози Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Стефи и аз съм мокра постоянно, но засиленото течение без дискомфорт по време на бременност е нормално. Така бях и първия път.
От моята последна цитонамазка и микробиология е минала година, със сигурност няма да ми се размине.Аз не изпитвам страх и дискомфорт от взимането им, но по-скоро ме е страх, че имах кървене и отлепване и да не се отрази взимането на пробата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 182
Хммм момичета ,кога е в реда на нещата да се вземе микробиология и цитонамазка ? 18+3 съм и още не е ставало дума за различен преглед от 4D който в същност е утре и нямам търпение . Та идеята ми е ,че лекарката сама ще каже кое кога се прави или аз трябва да поискам да си направя тези изследвания ? Тъп въпрос Ама малко чак се притесних ,че не знам нищо по тази тема
Виж целия пост
# 183
На мен в 12г.с като се записах на ЖК искаха да ми вземат,но отказах.
Последно ми е вземана МБ през януари,а цитонамазка септември.
Сега правя 19 и другата седмица съм на ЖК и се чудя дали да не си направя устата.
Виж целия пост
# 184
Не е ли рано за 4Д в 18+, аз съм в 21+ седмица чак??док ми каза 22, даже и двамата от ЖК и този, който ми прави ин витрото
Виж целия пост
# 185
Моето 4D, например,  е назначено за 25 май и тогава ще съм в 20 г.с. и няколко дни.
Виж целия пост
# 186
Аз имах едно 4д преди 1 месец ( в 14 г.с), но то тогава беше колкото да го видим, не сме го разглеждали подробно. Сега по-подробното ми е след 3 седмици.
Виж целия пост
# 187
На всеки преглед от самото начало ми пускат 4Д и доплер.Ходя при лекаря ми от инвитрото.Просто ги има като опции на ехографа и ми пуска всичко. Simple Smile
Виж целия пост
# 188
Стефи, вижда ли се личицето вече в тези седмици? В смисъл в началото бебета са малко като извънземни, а към тези седмици ми е интересно вече дали може да се придобие представа за чертите на лицето? Аз с първата бременност не съм ходила на 4D и сега ще ми е много интересно.

Между другото утре съм на ФМ и от сега се вълнувам и притеснявам. След толкова тревоги силно се надявам вече да започва хубавия период. Praynig
Виж целия пост
# 189
Вижда се Лизи,малчо си има личице.Всяко пръстче му се вижда,очичките,устичката.Но не мога да преценя още на кого прилича, с малко сладко носленце е. Heart Eyes
Виж целия пост
# 190
Може ли някой да ми каже в какво точно се състои втората ФМ? При първата си спомням, че ни гледаха с 2Д и съвсем за малко на 3Д, казаха, че за целите на прегледа е по-добре с 2Д. Сега вече задължително ли се гледа на 4Д? Питам, защото за моя изненада в Щерев, въпреки хубавата им техника, си ме гледат само на 2Д засега, та ако и на втората ФМ е така да знам да попитам защо... И освен прегледа с 4Д какво друго правят? Мисля този път да не пускам БХС, струва ми се вече съвсем излишно.
Сега говорих с моя приятелка, която също е бременна, на антибиотик е, защото й открили някаква бактерия в гърлото, която вреди и на бебето, естествено. Каза, че отишла при ЛЛ с оплакване от дискомфорт в гърлото и то не всеки ден, а през ден-два, тя директно я пратила за микробиологично изследване. И аз имам известни оплаквания от гърлото си, та се чудя дали да не навестя моята ЛЛ, да й разкажа за този случай  и директно да я питам какво изследване трябва да си направя  Rolling Eyes Струва ли ви се прекалено откачено?  Blush
Виж целия пост
# 191
Кети за ФМ не е нужен 4D. За целта на прегледа са необходими 2D или 3D прегледи, защото идеята на втората ФМ е да се разгледат органите на бебето и тяхното развитие. А при 4Dвиждаш самото бебе триизмерно Simple Smile
Виж целия пост
# 192
Кети,на 2Д се виждат важните неща-кости и органи.С 4Д-то се добива представа как изглежда човечето и като че ли е повече за нас самите,да си го гледаме.
Виж целия пост
# 193
Ахааа, сега разбирам, благодаря ви, момичета  Hug Предполагам ще ни я покажат, сега би трябвало да се вижда вече по-добре  Heart Eyes Предния път хем беше мъничка още, хем в неблагоприятна позиция за такъв тип разглеждане  Mr. Green Важното е да е здрава и всичко да е наред!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 194
Момичета, а вие имате ли си вече идеи за имена?
Да ви кажа, че сега след резултата на генетичния тест и потвърдения пол си ме хванаха на тясно Mr. Green Не сме мислили изобщо име за момче, имахме си име за момиче. С баткото имахме пък само идея за момчешко име и той си беше планиран и заченат с името. А сега този мъник ни изненада с пола си Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия