ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatan sensin/

  • 56 288
  • 736
# 315
Варна, благодаря за превода! Нямах възможност да гледам от началото, сега вървят реклами.
Приятна киновечер и от мен! bouquet
Виж целия пост
# 316
ЗАВИНАГИ




И в автобуса гледат сериала  Joy









Виж целия пост
# 317
Варна,  Hug благодаря ти!



Виж целия пост
# 318
АК пита Як защо не правят нищо, за да спасят майка му.
Як- командирът никога няма да позволи нещо да се случи на сестра Азизе

Добре го прасна Аз Тефик.  Joy
Преструваше се, че има родилни болки.

Оффффф откъде изскочи пак, бе

Теф- още ли си играеш с мен, ти си причината на всичко лошо, което ми се случи, никаква полза нямаше от теб, но сега вече ще има.

Съобщават на дружината на Хил, че ще бъдат екзекутирани.

Ле- трябва да говоря с теб
Хил- няма за какво да говорим
Ле- права си, гръцката армия е опажарила селото, бях длъжен да прие да сътруднича, щяха да те убият
Кажи, че ми прощаваш, ако и ти ми обърнеш гръб, нищо няма повече смисъл за мен
Хил- вече го направих, обърнах ти гръб, приключих с теб
Ле- аз не знаех за случилото се в селото
Хил- отиди и  потърси сметка от баща си
Хил- а ти можеш ли да спреш баща си
Ле- не забравяй как ситгнах дотук, Ако си сляпа да видиш това, значи изобщо не си разбрала какъв човек съм, извикаей брат си и ми отмъстете, правете какво искате, нямам къде да бягам, извикай брат си и ми отмъстете за окупацията, за войната, избитите хора, за всичко

АК- шпионинът бил тук

АК почва да налага Леон, Хил ги разтървава

Вас съобщава на Дж, че той ще командва операцията, която ще започне скоро. Утре ще научи подробности.

Вер- съпруга съм на генерала на гръцката армия в Измир, синът ми е беглец, съпругът ми е отговорен за касапницата в онова село.

Хам ще праща Люси в Лондон, той имал още работа.


Бележка от Теф до Вас- ако искате да научите кой е предателят в гръцката армия, елате ....

Вас- никога не изоставям хората, с които работим, които ни сътрудничат
Теф- знаете какво се случи с мен, знаят истината за мен, ако ми осигурите прехвърлянето в Лондон, ще ви кажа кой е предателят
Вас- искам името на предателя и доказателства, без мен не може да избягате, вие зависите от мен, не аз от вас
Теф- искам да ми осигурите кораб, заедно със съпругата ми трябва да напуснем града и да стигнем до Лондон
Теф- на тази бележка пише името на предателя, лично написана от Ешреф паша.
        Казва всичко за Джевдет. Предава като доказателство и пръстена на Ешреф

Теф- казах да си послушна, но пак не ме слушаш, приготвяй се, утре тръгваме и ще бъдем далеееч от Измир. Сюрприииз!  Joy

Вер се разтревожила за Аз
Баба- няма я, сякаш потънаха вдън земя.
Люси- ще се прибере жива и здрава

Вер предлага за помогне за детето. Лю щяла да моли Хам за помощ.
Салих не искал помощ от враговете.

Вер- знаете че и аз загубих дете, когато масово избиха хората в селото, в което живеехме
АК- затова ли го направихте, да си отмъстите

АК- и да сте майка, вие сте на страната на окупаторите,  и вашите ръце са покрити в кръв.

Сал говори с неприязън за Хам
Лю- защо мразиш англичаните

Сал разказва за отровната ябълка която му е дал Хам

Лю- не е възможно.

Вас- колко години станаха Дж, от първата ни среща в лагера
Аз- осем
Вас- разбра, че семейството ти е убито, беше прострелян от своите, но ти спечели доверието ми много по-късно, когато се отказа и от соб си семейство, когато уби Еш паша, когато не трепна м момнета когато щеше да бъде обесена дъщеря ти

Аз- изпълнявах задълженията си

Вас- но сега сме изправени пред съвсем различна ситуация, прочети тази бележка ,на висок глас

Дж- чете написаното от Еш, че Дж поема ръководството на хората на Ешреф
    Кой ви го даде
Вас- лично Тефик
Дж- така си и мислих, явно няма друг начин по който да се сапси
Вас- може би  е така, но има нещо, което Теф не знае.  Това ,че аз ти имам безкрайно доверие.  Ти лично ще заловиш Теф от името на гръцката армия, заедно с Азизе ще се качат от пристанището      
Дж- благодаря за доверието.


Вас към Дж- семейството ти ще бъде изселено. Това е заповед. Утре напускат града. Ако се противопоставиш, ще възложа ковандването на операцията на друг.

Дж се съгласява да заминат.

Теф иска среща с мистър Хамилтън.  Laughing Laughing Laughing

Люси решила да остане в Измир.  Отказва да си тръгне.
Лю- има ли неща, които не си ми казал? Имаш ли нещо общо с нападението над селото?
Хам- как можеш да го помислиш, кой ти ги втълпява тези неща?

Дж казва на Аз че трябва да напуснат града. Вас не иска да са до него.

Аз трябва да пренесе разузнавателната информация до Афион. Як и Дж не са имали възможност да предупредят източните части за готвеното мащабно настъпление. Много важна е мисията на Азизе. Аз приема.

Децата не искат да тръгват. Бабата казва да слушат майка си. Азизе и тя се сопна, утре тръгват.

Вас към Леон - сбогувай се с любимата си, няма да я видиш повече, напускат града.

Аз- само ти ме разбираш, мамо, изобщо не ме попита защо тръгвамче
Баба- понякога няма нужда от въпроси
Аз- каква е тази съдба
Баба- как се промени Теф
Аз- не се е променил, той винаги е бил такъв, ние бяхве слепи за истинския Теф
Баба- и той е станал предател
Аз- тази страна има такива герои, такива командири...страната ни ще има прекрасно бъдеще.

Баба- аз няма да доживея да видя свободата, но молитвите ми са за вас.

Леон и той щял да тръгва с Хил.

Хил- не може, разбери вече, между нас не може да има нищо повече.
Ле- няма да те оставя, не мога.

Хам щял да спаси Теф за последен път, защото имал важна мисия за него.

Аз- утре тръгваме, сутринта, трудно убедих децата
Дж- там ще бъдете в безопасност
Аз- а ти ще бъдеш ли в безопасност?
Аз- добре, че ти си до нас, добре, че тази страна има мъже като теб. Аз съм твоята съпруга, Джевдет, ще те обичам винаги.
Дж: Добре, че родината ни има и жените като теб.

Дж иска от Вас да посети Теф. Дж иска лично да екзекутира Тефик.

Вас- няма проблем, изправянето му пред съд само ще проточи нещата.

Олееее в килията е не Тефо, а цялото семейство.

Открили са в Азизе координати на готвената атака от гърците.

Вас- очаквайте часа на екзекуцията си. Цялото семейство!

Дж се опитва да продължи с театъра. Казва, че ще накара Аз на всяка цена да признае кой й е дал информацията.

Вас- играта свърши, Джевдет! Явно съм вярвал в това, което съм искал да вярвам. Лъгал си ме години наред, гледайки ме в очите. Ще си платиш! Не само ти, цялото ти семейство ще плати цената, Джевдет!


Виж целия пост
# 319
Варна,благодаря за превода!
 https://www.instagram.com/p/BUhkzC8B24j/?taken-by=berguzarhalitf … ulgaria&hl=en
https://www.instagram.com/p/BUhljbEhFwA/?taken-by=berguzarhalitf … ulgaria&hl=en
https://www.instagram.com/p/BUhn3xRh6-x/?taken-by=berguzarhalitf … ulgaria&hl=en
Виж целия пост
# 320
Варна  Hug благодаря за превода!  bouquet

Дали и Азизе ще протърка въжето? newsm78 Grinning
Виж целия пост
# 321
Много ми харесва как  представяха отношенията между Азизе и бабето.

Тя беше винаги да нея, беше и майчица, опора във всичко.
Виж целия пост
# 322
Варна, и аз ти благодаря много за преводите. Peace
Явно Василий надигра Джевдет тоя път. Май единственият изход, който остана, е името на спасения син, в замяна на семейството му.
Виж целия пост
# 323
Много хубава беше серията. Като светкавица мина. Или на мен така ми се стори, защото превеждах, но определено имаше по-голяма динамика.

Финалът е инфарктен.

Умът ми не го побира как ще се измъкнат от тази ситуация.

Да, Кате, забравих за АК. Явно дойде време за този коз.

Много беше красива Берг, когато тръгваха





Виж целия пост
# 324
Сега ще свърши и нищо...Сценаристите пак успяха да ни изненадат...
То беше ясно, че Тефик няма да е в килията. Но семейството напъхано до един?!
Наистина по-силен коз от този няма. В противен случай Васили трябва да убие собствения си син...
Само едно не можах да разбера, това план ли беше на Васили, да изпрати семейството, за да види дали пренасят информация под ръководството на Джевдет или  случайно намериха съобщението в Азизе?
Според мен Васили го измайстори така. Някак си много лесно се съгласи да повярва отново на Джевдет.
Беше прекалено лесно Джевдет да се отърве след разказаното от Тефик, писмото на Ешреф паша и пръстена.
Варна, благодаря за превода! bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 325


Така са запрепускали сценаристите. Явно са решили до края на сезона да изчистят всички теми, заложени в началото.

Но дори и Джевдет да спаси всички благодарение на истината на АК, не знам как би могъл да остане на служба при Васко.

Виж целия пост
# 326
И аз така смятам. Дори и да извадят като коз - Али Кемал, останалите пак са в батака. А и Тефик е навън, Хамилтън няма да спи. Изобщо крайно време е да се направи нещо крайно, рязко и т.н, няма да си играят на котка и мишка още един сезон.
Виж целия пост
# 327
Да, план е на Васко.

Той обясни на Джевдет къде и как ще бъде настъплението.

Но накрая, след залавянето на семейството,  му каза, че координатите са били измислени, фалшиви. Щом като в Азизе са намерени измислените координати, няма кой друг да ги е дал освен Джевдет, защото само той знаеше за тях.

Така че практически Джевдет е разконспириран. Затова не знам какъв ще го играе оттук нататък. Те че ще се спасят е ясно.

--------------------------

Нямам тренинг и не успявам бързо да пиша при превода.

Най-важното е отразено, но серията си струва да се гледа и с руския превод. Имаше много хубаво направени сцени.

...........................

Джевдет в тази вихрушка от събития и необходимостта спешно да бъдат предупредени хората в Анадола за готвеното настъпление, просто не намери време да спре за малко и да помисли добре. Как може да не му мине през ум, че Тефик ще използва информацията за него, за да  отърве кожата. Всичко се развиваше на страшно бързи обороти, Джевдет вече не знае кого по-напред да спасява и за какво първо да мисли.
Виж целия пост
# 328
Благодаря за превода!
Само Якуп и Мехмет са свободни - засега. И Леон.





Виж целия пост
# 329
Васко изреди всички събития - от взривяването на боеприпасите в склада, за Хилял, за Али Кемал, Ешреф паша - разбрах, че той  обвини Джевдет за всичко. Да, Джевдет няма какво да добави, супер измислено ще стане, ако съчини нещо нереално, по-добре да се преминава в друга посока. Или Джевдет, или Васко. Трети вариант няма. Погледнато от друга страна, Васили знае истината. Да приемем, че заради Али Кемал семейството бъде освободено. После? Тефик е още жив, кой какъв ще го играе?Вместо 20 минути реклами да бяха дали едно следващо действие...Ясно е, че Джевдет няма да умре, семейството му също.
------
Хахахах! Остава сега Леон на свой ред да ги спасява и ще стане бактън повтарящо се!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия