Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 78 937
  • 888
# 585
От стара ясла/градина, на нас са ни връщали само мед. картон - никакви други документи не са ни давали като копия от каквото и да било.
Вие си избирате дата, която Ви е удобна в рамките на тези 90 дни.
Ако вече сте се уговорили, поговорете с директорката дали може да тръгне преди тази дата и ако няма много нови деца тръгващи в седмицата, която Ви интересува, не би трябвало да има проблем.
Виж целия пост
# 586
Здравейте. Удостоверението за настоящ адрес има ли значение с каква дата е?
Виж целия пост
# 587
Здравейте. Удостоверението за настоящ адрес има ли значение с каква дата е?
От Ръководството:
При записване трябва да представите лична карта (за постоянен адрес) или удостоверение от съответната общинска администрация (за настоящ адрес), издадено преди датата на класиране на детето.
Виж целия пост
# 588
Здравейте пак. Само още нещо да попитам...понеже искам да отложа тръгването на ясла 90 дни, директорката ми иска документ за това от педиатърката, която не знае какво представлява точно....някой има ли го или се купува или е молба....нямам идея.
Виж целия пост
# 589
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
Виж целия пост
# 590
Здравейте пак. Само още нещо да попитам...понеже искам да отложа тръгването на ясла 90 дни, директорката ми иска документ за това от педиатърката, която не знае какво представлява точно....някой има ли го или се купува или е молба....нямам идея.

Посочете й чл.8, ал. 9 от НАРЕДБА ЗА ПРИЕМ НА ДЕЦА В ОБЩИНСКИТЕ ДЕТСКИ ГРАДИНИ
НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА
Виж целия пост
# 591
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
И аз се учудих, но защо тогава ми иска и какво очаква да й дам- медицинска бележка от личния ли? Ще й кажа, че ще й занеса, ако ми покаже какъв точно да е документът?!
Виж целия пост
# 592
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
И аз се учудих, но защо тогава ми иска и какво очаква да й дам- медицинска бележка от личния ли? Ще й кажа, че ще й занеса, ако ми покаже какъв точно да е документът?!
Голяма част от директорките не са запознати с това отлагане. И искат бележки от ЛЛ. Пишете си едно уведомление свободен текст, като цитирате въпросният член от наредбата и й го връчвате.
Виж целия пост
# 593
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
И аз се учудих, но защо тогава ми иска и какво очаква да й дам- медицинска бележка от личния ли? Ще й кажа, че ще й занеса, ако ми покаже какъв точно да е документът?!
Ето какво пише в ИСОДЗ:
http://kg.sofia.bg/isodz/faq;jsessionid=D9E016FD7852AA48B8A26987BF1F0530
"1.9. Детето ми е родено 2016 г. през декември. Ще мога ли да кандидатствам за прием от септември, въпреки че няма да имаме навършени 10 месеца?
Да, ще можете. Всички деца, родени 2016 г. ще могат да кандидатстват с набора си, независимо от датата на раждане. Ако детето бъде класирано, съгласно т. 2.3.9. от Правилата за приемане в СДЯ и чл. 8, ал. 9 от Наредбата за прием в ДГ директорът на детското заведение може да запази мястото до 90 дни..."
Вече ако не може да тръгне след изтичането на тези 90 дни, чак тогава ще трябва да представите мед. бележка, но не и преди това.

Наредбата за прием в детските градини е първият линк:
http://kg.sofia.bg/isodz/normdocs;jsessionid=178CAAF73A1805E05D89CCDA2FC6BC5D
може да си я свалите
Виж целия пост
# 594
Ами личната не знам дали ще иска да ми даде каквото и да е, дано не се заядат...ще пробвам с уведомление. Благодаря!
Виж целия пост
# 595
Здравейте. Удостоверението за настоящ адрес има ли значение с каква дата е?
От Ръководството:
При записване трябва да представите лична карта (за постоянен адрес) или удостоверение от съответната общинска администрация (за настоящ адрес), издадено преди датата на класиране на детето.
Има значение на коя дата сте регистрирани на адреса и тя трябва да е преди датата на приема. Иначе може и след приема да отидете до общината за да го извадите. Написамо е тъпо и объркващо, та и аз се бях притеснила, че не съм го извадила предварително, но после всичко мина добре.
Виж целия пост
# 596
За намалена такса за родител студент,редовна форма на обучение,какви документи трябва да представя? Само молба по образец и уверение от ВУЗ,или има още нещо?
Виж целия пост
# 597
И копие от акта за раждане на детето.
Виж целия пост
# 598
и искат ново уверение всеки семестър.
Виж целия пост
# 599
Благодаря!Аз сега разбрах за това намаление,та ще го хвана от Декември,но все е помощ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия