Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 78 933
  • 888
# 600
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
[/quote
Ами директорката е запънала, че й трябва документ и всички модели. И сега ще искам от личната медицинска бележка...какво трябва да има на нея? Изходящ номер, дата на издаването на бележката и че детето не може да се яви поради здравословни причини. Трябва ли да упоменавам в какъв срок?  Предполагам, че личната ще знае какво да напише
Виж целия пост
# 601
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
Ами директорката е запънала, че й трябва документ и всички модели. И сега ще искам от личната медицинска бележка...какво трябва да има на нея? Изходящ номер, дата на издаването на бележката и че детето не може да се яви поради здравословни причини. Трябва ли да упоменавам в какъв срок?  Предполагам, че личната ще знае какво да напише

 Shocked
Показахте ли и наредбата и чл. 8, ал. 9 от нея, който Ви цитираха. Никъде в наредбата не е упоменато, че трябва да се представи мед.бележка. Пише, че директорката може да запази мястото.
Но щом продължава да упорства, предложете на педиатърката да напише на някоя нейна бланка, че детето все още не е готово да посещава ДЗ. Не го изкарвайте болно, защото дефакто то не е и директорката е наясно с това.
Виж целия пост
# 602
Ами той така или иначе в момента е леко настинал , та ми дадоха бележка и тя я прие. Благодаря! Не знам защо така усложняват нещата....
Сега пък ми звъннаха да ми кажат, че не могат да го запишат, защото не е отписан от старата ясла, получавало се някакво дублиране...а аз съм го отписала и получих имейл от исодз , че е отписан. А сега получих втори, че е записан в новата ясла... Кое не е наред, на исодз ли да пиша да проверят или на старата ясла?
Виж целия пост
# 603
щом сте получили мейл, че е отписан, значи директорката на старото ДЗ си е подала информацията в системата, няма защо да звъните. Исодз също са си свършили работата. От написаното до тук по всичко личи, че директорката на новото ДЗ е много неориентирана. По-скоро говорете с нея по-късно да провери отново в системата, дали вече е отразено.
Виж целия пост
# 604
нашата директорка също се направи на ощипана и носехме бележки за отлагането, педиатърката беше написала отслабнал имунитет на тях до колко си спомням.
Виж целия пост
# 605
нашата директорка също се направи на ощипана и носехме бележки за отлагането, педиатърката беше написала отслабнал имунитет на тях до колко си спомням.
Aaa доколкото разбрах една бележка е достатъчна, не мога да притеснявам личната всеки път, при положение, че не съм длъжна да предоставя такава Simple Smile
Виж целия пост
# 606
нашата директорка също се направи на ощипана и носехме бележки за отлагането, педиатърката беше написала отслабнал имунитет на тях до колко си спомням.
Aaa доколкото разбрах една бележка е достатъчна, не мога да притеснявам личната всеки път, при положение, че не съм длъжна да предоставя такава Simple Smile

Нашата каза че не може да издава бележка за повече от 30 дни, т.е 1 месец, та носихме 2,че отложихме с 2 месеца тръгването. Ако няма бележка се води автоматично че посещава
Виж целия пост
# 607
нашата директорка също се направи на ощипана и носехме бележки за отлагането, педиатърката беше написала отслабнал имунитет на тях до колко си спомням.
Aaa доколкото разбрах една бележка е достатъчна, не мога да притеснявам личната всеки път, при положение, че не съм длъжна да предоставя такава Simple Smile

Нашата каза че не може да издава бележка за повече от 30 дни, т.е 1 месец, та носихме 2,че отложихме с 2 месеца тръгването. Ако няма бележка се води автоматично че посещава
Правили ли сте изследвания за постъпване?
Виж целия пост
# 608
не, излседванията после ги дадохме когато постъпи. Директорката обаче каза че ако няма на 1во число нищо отбелязано от ИСОДЗ отбелязвали че посещава... колко е вярно не знам, споделям за някой да не изпадне в беда
Виж целия пост
# 609
не, излседванията после ги дадохме когато постъпи. Директорката обаче каза че ако няма на 1во число нищо отбелязано от ИСОДЗ отбелязвали че посещава... колко е вярно не знам, споделям за някой да не изпадне в беда
Тази директорка е била силно незапозната с правилата, трябвало е да се обърнете към ИСОДЗ или направо към Общината, но вече е приключило при вас.
Виж целия пост
# 610
Ако има запознати или минали по пътя на отлагане с ЛК ще помоля да разясни. Ситуацията е следната - децата бяха предвидени да тръгнат на 06.11 (в рамките на 90-те дни без бележка). Но се разболяха и като се обадихме на директорката, за да отменим датата 06.11 тя много любезно ни препоръча да отложим децата поне до Март 2018 с ЛК. Та:
1. Може ли ЛК да се произнесе с един документ за двете деца-близнаци?
2. Може ли протокол от ЛК да се издаде от частна клиника или само от лекари, работещи с НЗОК?
3. Дължим ли някакви такси при отсъствие с протокол от ЛК?
4. Каква е цената на изваждането на протокол от ЛК за деца?
Виж целия пост
# 611
не, излседванията после ги дадохме когато постъпи. Директорката обаче каза че ако няма на 1во число нищо отбелязано от ИСОДЗ отбелязвали че посещава... колко е вярно не знам, споделям за някой да не изпадне в беда
Тази директорка е била силно незапозната с правилата, трябвало е да се обърнете към ИСОДЗ или направо към Общината, но вече е приключило при вас.
Хмм...е след като нищо не ми е казала на мен за другия месец, значи няма да нося? Иначе на въпросната бележка дори не пишеше срок ( седмица, месец)...а само, че поради еди какви си причини няма да посещава. Всъщност беше важен изходящият номер и датата . Явно това стига , за да отбележи в системата, че ще отложа 90 дни. Тоест надявам се, че стига, защото ще се разправям вече Simple Smile
Виж целия пост
# 612
    За 90-те дни отлагане не ви трябва бележка от педиатър. Полагат ви се по право
И аз се учудих, но защо тогава ми иска и какво очаква да й дам- медицинска бележка от личния ли? Ще й кажа, че ще й занеса, ако ми покаже какъв точно да е документът?!
Голяма част от директорките не са запознати с това отлагане. И искат бележки от ЛЛ. Пишете си едно уведомление свободен текст, като цитирате въпросният член от наредбата и й го връчвате.

И аз се сблъсках с големи трудности с отлагането ( 90 дневното) за децата си в нашата ДГ. Направо ми искаха мед.бележка от ЛЛ с изходящ номер newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 613
Хубава работа, аз само отидох и казах, че ще се възползвам от 90 дни. Не са ми искали никаква бележка. Просто ми казаха, да отида две седмици преди това, за да ми кажат какви изследвания да пускам.
Виж целия пост
# 614
Момичета,знам че е коментирано,но тогава не ме интересуваше а сега нямам време да търся.Как стои въпроса със смяната на групи-от втора яслена в първа градинска по-точно.Възможно ли е?
Синът ми ходи на ясла от есента,набор 2015г.,но беше приет в СДЯ,която ни е доста далече.В градина до нас има свободно място за първа градинска,набор 2014г.,което стои свободно вече две седмици и няма нито едно чакащо дете.
Дали има вариант да бъде приет там,с горният набор?Да говоря с директорката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия