Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 78 930
  • 888
# 630
здравейте,
мами имам два въпроса и много се надявам тук в темата да получа отговор, за което благодаря предварителни. Интересува ме запознати ли сте  за колко време чрез мед.бележка от ЛЛ бих могла да отложат тръгването на ясла на децата си( изтича 90 дневното отлагане).
 Вторият ми въпрос е ,месечната  таксата която трябва да плащам ще бъде цялата или е половин такса докато не са тръгнали все още.
Виж целия пост
# 631
Здравейте, интересувам се кога системата ще позволи да се добавят кандидатури за яслени групи за новата 2018 година при положение, че детето е родено през месец Юни 2017? Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 632
malinkap,
Свободните места за набор 2017 ще ги обявят около февруари 2018 и тогава ще можеш да си добавиш кандидатурите.
Виж целия пост
# 633
здравейте,
мами имам два въпроса и много се надявам тук в темата да получа отговор, за което благодаря предварителни. Интересува ме запознати ли сте  за колко време чрез мед.бележка от ЛЛ бих могла да отложат тръгването на ясла на децата си( изтича 90 дневното отлагане).
 Вторият ми въпрос е ,месечната  таксата която трябва да плащам ще бъде цялата или е половин такса докато не са тръгнали все още.

За отлагането не знам, сигурно зависи какви причини за отлагане пише в бележката от ЛЛ. А по отношение на таксата, не би трябвало да плащате нищо до фактическото тръгване на децата. Ние се възползвахме от 90 дневното отлагане и за този период не сме плащали такса.
Виж целия пост
# 634
здравейте,
мами имам два въпроса и много се надявам тук в темата да получа отговор, за което благодаря предварителни. Интересува ме запознати ли сте  за колко време чрез мед.бележка от ЛЛ бих могла да отложат тръгването на ясла на децата си( изтича 90 дневното отлагане).
 Вторият ми въпрос е ,месечната  таксата която трябва да плащам ще бъде цялата или е половин такса докато не са тръгнали все още.

Не съм сигурна, че ще може само с бележка от ЛЛ. Може да искат становище от комисия. Питайте в системата. Питайте и директорката. Защото няма много време. След 12.12 (или 13.12, не знам точно коя дата се пада), ако не е отбелязана причина в системата, детето ще бъде отписано автоматично. Може би тази седмица ще разпратят и подсещащи мейли, че срока за тръгване изтича.
Виж целия пост
# 635
отлагането вече не е ли като се запише детето, майката се върне на работа и бележките са че е болно в момента  newsm78
в такъв случай мисля че се плаща половин такса.

в нашата ясла имахме дете, което никога не я посети, но му плащаха таксата 60лв, явно се водеше посещаващо, може би за да ползват точката за градина.
Виж целия пост
# 636
Много благодаря, brin de muguet
Виж целия пост
# 637
здравейте,
мами имам два въпроса и много се надявам тук в темата да получа отговор, за което благодаря предварителни. Интересува ме запознати ли сте  за колко време чрез мед.бележка от ЛЛ бих могла да отложат тръгването на ясла на децата си( изтича 90 дневното отлагане).
 Вторият ми въпрос е ,месечната  таксата която трябва да плащам ще бъде цялата или е половин такса докато не са тръгнали все още.

Не съм много на ясно за отлагането - мисля, че след 90те дни, трябва да ги пуснете  да тръгнат, т.е. да се водят посещаващи, съответно прекратявате си майчинството, и вече може да извинявате отсъствията с бележки, но как и колко дълго нямам представа.
Но за таксите, понеже видях, че сте в София - второто дете плаща 25% от таксата (15 лв.), а 3тото е безплатно. Това е при посещение. Няма как при не посещаване да плащате повече от това.
Виж целия пост
# 638
здравейте,
мами имам два въпроса и много се надявам тук в темата да получа отговор, за което благодаря предварителни. Интересува ме запознати ли сте  за колко време чрез мед.бележка от ЛЛ бих могла да отложат тръгването на ясла на децата си( изтича 90 дневното отлагане).
 Вторият ми въпрос е ,месечната  таксата която трябва да плащам ще бъде цялата или е половин такса докато не са тръгнали все още.

Плаща се минимум половин такса. Другия вариант е отписваш и догодина наново.
Чувала съм за отлагане до 6 месеца, но нямам идея с каква бележка.
Виж целия пост
# 639
Ако се пусне фиктивно детето т.е. дадат се изследвания (кръв, урина) и детето се води посещаващо, тогава - да, носи се бележка от личния и се плаща половин такса. Така може доста време да се кара, не съм чула за някакво ограничение. Но пък майката не може да е в отпуск за гледане на дете, тр да се върне на работа.

Но ако се иска детето изобщо да не тръгва след тези 90 дни и да не се плаща такса, тогава тр. да се провери какви медицински документи се изискват.
Виж целия пост
# 640
Тъй като ние минахме по този ред, с бележки, директорката каза че понеже е приет на текущо не може отлагане  90 дни (дрънки не може, ама беше извън града и трябваше спешно да решим този проблем и не можахме да поспорим) отлагахме около 2 месеца. Детето ако няма нито един присъствен ден се води в системата записано но не и че посещава, не се дължи такса също. Давахме бележки за 1 месец от лл, на тях пишеше имунен дефицит или нещо от сорта
Виж целия пост
# 641
Това тема "Как да прецакаме системата" ли е?
Виж целия пост
# 642
Това тема "Как да прецакаме системата" ли е?

 Тя системата няма да бъде "прецакана" от майка която е решила да отложи тръгването на децата си с няколко месеца.
Виж целия пост
# 643
Моите съм ги спирала за по два месеца от ясла с бележки от лл. Баткото, защото бях бременна и ми беше дошло до гуша да боледувам заради него. Малката сега съм я спряла - целия ноември заради проблеми с храненето, и сега предупредих, че и декември няма да ходи защото брат й е с варицела и я очаквам и тя да се разболее. За ноември представих бележка, за декември предстои. За този период от два месеца не са ми правили проблеми в нито една от двете ясли.
Не забравяйте, че имате право и на 30 работни дни по семейни причини. Ние за големия ги използвахме всичките наведнъж заради новороденото вкъщи.
Както са Ви писали за второто дете от многодетно семейство таксата е 25% (15лв) ако присъства. Ако детето не присъства не можете да платите по-малко от половината - това важи до 31 май (за летните месеци вече плащате на присъствен ден). За третото дете не плащате нищо. Което прави общо 7,50 лв и за двете деца.
Имайте предвид, че някои "касиерки" не са много наясно със ситуацията на многодетните и ще трябва да ги подсетите за намалението, което Ви се полага.
Виж целия пост
# 644
Това тема "Как да прецакаме системата" ли е?
И на мен не ми хареса накъде зави темата... Да, не е много коректно за мен да се отлага тръгването щото така  се губи идеята на записването... Ама пък си давам сметка, че наистина може да е наложително подобно забавяне.

И малко по темата - разследват директорка на дг.
Дано малко да се постреснат и да не крият места за новата кампания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия