Хърватия - Тема 2

  • 67 451
  • 762
# 480
Необходимо ли е по границите да декларирам,  че пътувам със фотоапарат ?

Не се заяждам, но това пък защо? За пръв път чувам за подобно изискване.
Виж целия пост
# 481
Необходимо ли е по границите да декларирам,  че пътувам със фотоапарат ?
Не, разбира се Wink
Виж целия пост
# 482
Здравейте, за втори път плануваме ходене до Хърватия- дано този път имаме късмет, че преди две години заради  Ковид отложихме всичко.  Планувала  съм 2 нощувки в района на Плитчевите езера, 2 в Ровини и разходка в Пула, Пореч, Бале и района, 1 нощувка в Опатия и 1 нощувка в района на Вараждин и замъка Тракошчан. Остава ми още 1 нощувка и се чудя къде да увелича престоя и какво може друго да се види. Ако може някоя идейка? Със сигурност няма са се спускаме на юг към Дубровник, това ще го оставим за друг път.
Виж целия пост
# 483
За Плитвишките езера мога да ти кажа, ако те интересуват подробности, но аз лично ходех от Загреб с автобус. Вие сте с кола ли?
Аз съм бил два пъти... преди години в южната част (обл. Жупа Дубровачка) - Дубровник, Млини, Цавтат, о-в Локрум. И миналата година в Загреб, Самобор и Плитвишките езера.
А сега през пролетта ще пробвам Задар и региона. Да видим...
Виж целия пост
# 484
Здравейте, за втори път плануваме ходене до Хърватия- дано този път имаме късмет, че преди две години заради  Ковид отложихме всичко.  Планувала  съм 2 нощувки в района на Плитчевите езера, 2 в Ровини и разходка в Пула, Пореч, Бале и района, 1 нощувка в Опатия и 1 нощувка в района на Вараждин и замъка Тракошчан. Остава ми още 1 нощувка и се чудя къде да увелича престоя и какво може друго да се види. Ако може някоя идейка? Със сигурност няма са се спускаме на юг към Дубровник, това ще го оставим за друг път.
Tемата е за Хърватия, но ние след Плитвишките езера отидохме към Словения. Видяхме пещерата Постойна и замъкът Предяма. И двете си заслужават. Словенските крайбрежни градчета - Копер и Пиран ни харесаха много. Изола също го биваше. След това се върнахме отново в Хърватия като спахме 1 вечер сред средновековните планински селца, а не на крайбрежието. Посоченото Бале е такова градче, но определено е най-невзрачното от тези, които посетихме. Много ми хареса Грознян. И то е мъничко, но много китно и подредено. Предимството му пред други беше, че колата спира до него. Simple Smile А например Мотовун е с едни огромни паркинги под хълма и после трябва да се катери нагоре. Ровин ми хареса много, но до Пула не стигнахме. Много закъсняхме с времето и след Бале тръгнахме в посока Опатия. След това продължихме на юг по крайбрежието, но разбирам, че натам няма да ходите.
Виж целия пост
# 485
SANI, и аз като Таня бих ти препоръчала да прескочите до Словения, само, че в друга посока. Ние след Трашкочан минахме една мъничка граница съвсем наблизо и продължихме към Птуй. Много симпатично градче с голям замък на върха. Оттам на север наблизо е Марибор - прекрасен град, а на запад по магистралата за Любляна е Целие. Също много красив град с красив стар замък на върха и чудна панорама отгоре.
Ако сте с кола, посочените места са много лесно достъпни и сравнително наблизо един от друг - между 40-100км. разстояние.
Виж целия пост
# 486
Благодаря за предложенията за Словения, били сме два пъти там на път за Италия и Австрия. Много е хубава Словения и има уникални места - били сме в Пещерата Постойна, замъка Предяма и езерото Блед и мисля  следващият път да направим екскурзия само там,че има още много хубави неща които ми се иска да видим. Но сега ще се концентрираме в Хърватия, че в тези времена на тестване не ми се минават много граници - ние сме с ваксини, но за децата е проблем. Може би ще увелича нощувките в района на Ровин, че май там 2 нощувки няма да ни стигнат.Или да предвидя една в Самобор- чела съм хубави неща за там. А в района  на Вараждин има ли други интересни места  освен замъка Тракошчан? Загреб също отпада, че сме били. Също има ли въобще в тези райони някакъв увеселителен парк, че нещо не съм видяла.
Виж целия пост
# 487
Самобор е на половин час с кола/автобус от Загреб. И е супер красиво Wink
А дали сега в Хърватия може да се иде само с антигенен тест?
Виж целия пост
# 488
Благодаря за предложенията за Словения, били сме два пъти там на път за Италия и Австрия. Много е хубава Словения и има уникални места - били сме в Пещерата Постойна, замъка Предяма и езерото Блед и мисля  следващият път да направим екскурзия само там,че има още много хубави неща които ми се иска да видим. Но сега ще се концентрираме в Хърватия, че в тези времена на тестване не ми се минават много граници - ние сме с ваксини, но за децата е проблем. Може би ще увелича нощувките в района на Ровин, че май там 2 нощувки няма да ни стигнат.Или да предвидя една в Самобор- чела съм хубави неща за там. А в района  на Вараждин има ли други интересни места  освен замъка Тракошчан? Загреб също отпада, че сме били. Също има ли въобще в тези райони някакъв увеселителен парк, че нещо не съм видяла.
Във Вараждин също има замък, а самият Вараждин е райско кътче на земята, много добър избор!
Виж целия пост
# 489
Да, но един ден му е напълно достатъчен, защото е сравнително малък град.
Виж целия пост
# 490
Здравейте, ще летим до Загреб за няколко дни. Ще се върна по темите за повече инфо.


Някой с актуална информация за момент как стои въпросът с пътуването? Зеленият сертификат дали ще е достатъчен? QR кодове и т.н. ?
Виж целия пост
# 491
Информацията ми не е актуална, защото са минали месеци от пътуването, но когато ние минавахме границата, не се интересуваха изобщо от формуляра за регистрация, който бях попълнила онлайн, и дори не го погледнаха. Гледаха зелените сертификати. Останах с впечатление, че той е ненужен.
Виж целия пост
# 492
Това лято бяхме в Хърватска, никъде не ни поискаха никакъв сертификат. Сега не знам как е.
Виж целия пост
# 493
Това лято бяхме в Хърватска, никъде не ни поискаха никакъв сертификат. Сега не знам как е.
ще ми пишеш ли на ЛС къде сте почивали?
Виж целия пост
# 494
Благодаря ви! Дано нямаме проблеми с това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия