Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 168 271
  • 847
# 645
здравеите отново мили момичета благодаря ви наи искренно за подкрепата и милите думи само вие можете да разберете мъката ми минаха две седмици а аз все още не мога да повярвам че се е случило всеки ден си поплаквам таиничко за да не разстроивам близките си но ми е много тежко много благодаря че ви има и че можеш да си споделиш тази тъга.дано доидат и по хубави моменти за всички нас и да е само лош спомен това.
Виж целия пост
# 646
milepetrova , на първо място каза , че ще пуснат изследвания за хромозомни аномалии на двама ни и спермограма
Виж целия пост
# 647
Здравейте, и аз преживях спонтанен аборт. Искам да споделя как стана всичко. Юни ходих на лекар и ми откри нескукан фоликул, изписа ми Дуфастон за 10 дена. На втория ден след като го спрях ми дойде М с една седмица по-рано/ на 26.06/Следващия месец трябваше да ми дойде на 29.07, на следващия ден си направих тест беше положителен, след два дена пак и 3.08. отидох на лекар. Установи ми бременност, каза че всичко е ок. Само че на 7.08 прокървих много, имах силни болки и обилно течение, едва отидох до болницата биха ми прегнил 5000 ед. и казаха че трябва да спре. След два дена имах вече само зацапване, пак ходих на лекар, пак ми биха прегнил. Лекарката каза че нищо не можело да се каже още и ме извика след седмица. Една седмица чакане и надежди, днес пак ходих и ми каза че нищо не вижда и че съм го изхвърлила при кръвоизлива. Прави ми и тест  за бременност, отрицателен излезе. Аз се разревах а тя ме успокои че поне не се налага кюретаж. КАза ми да починем един месец и да дойда да направим изследвания дали всичко е ок. Не знам защо не можа да ми каже още предната седмица. Много се ядосах. Мисля да отида и при друг специалист. Дайте съвет!!
Виж целия пост
# 648
Исках само да споделя, че при мен за момента всичко се оказа напразна тревога. Кръвта, която се виждаше преди 3 дена на УЗ е изчезнала и има позитивно развитие на плода. А болките продължават...
Успех на всички, които искат да станат майки!!
Виж целия пост
# 649
Здравей lorelei, сажелявам за това че и ти си преживяла такава мъка.Сега наистина трябва да се възтановиш псехически да си направиш каквито трябва изследвания. И следващият път всичко да бъде нарет.Моят съвет е да чуеш мнението на някои специалист. 
Виж целия пост
# 650
С голяма мька пиша в темата...На 14 Август, бременна в 8 г.с. прокьрвих след двуседмично лежане в кьщи и пиене на Дуфастон и Но шпа, защото имах кафеникаво зацапване. Лекарят беше категоричен:  няма сьрдечна дейност вече, слуцило се е вероятно предния ден... Сьлзите ми се стичаха и не можех да проумея какво ми казва в този момент  Cry Cry Cry Без болки и без обилно кьрвене слава богу вечерта трьгнах да пьтувам от Бургас/кьдето сьм цяло лято/ за Пловдив /кьдето живеем/ На 15 август сутринта ми направиха абразио с вакуум. За преживяването и психическото ми сьстояние е излишно да ви описвам, но още по-болезнено бе за мен всичко, защото на Богородица дьщеря ми имаше имен ден и имахме страхотни планове за празнуване. А вместо това аз лежах в болницата и не исках да повярвам на случилото се - едното ми дете има празник, а другото ми си отиде безвьзвратно ... Докторьт ме успокои, че на втория месец можем да започваме да правим опити да забременея отново и дано да имам шанса това да се случи бьрзо.  Praynig 
Дано всяка от нас получи своя шанс и дано Бог е с нас!  bouquet
Виж целия пост
# 651
soff Hug

Знам, че няма думи, които в тоzи момент да те успокоят.  Cry
Виж целия пост
# 652
soff , съжалявам за това, което ти се е случило. Сигурна съм, че оттук нататък те чакат само хубави неща. Силна прегръдка от мен Hug
Виж целия пост
# 653
Здравей soff и аз съжалявам за теб мила,прегръщам те силно.Знам как се чувстваш моята история е почти като твоята.Пожелавам ти бързо възтановяване и в най скоро време да се сбъдне мечтата ти.
Виж целия пост
# 654
Момичета, толкова сте мили  Hug
Радвам се, че тук ще мога спокойно да говоря за случилото се и че най-вече има кой да ме разбере. Снощи почти не сьм спала, сьнищата ми са отвратителни... Прегльщам всичко в себе си, за да не натоварвам другите около мен, но просто не знам какво да обясня на дьщеря ми, когато пак ме попита дали бебо е добре и целуне корема ми  Cry
Виж целия пост
# 655
Кажи и, че бебо е ангелче и Ще ви паzи всички от небето. Кажи и, че е там горе при другите ангелчета и че там му е добре. Колкото и глупаво да zвучи, това успя дори мен да ме успокой. КаzваШе ми го мъжа ми. И той милия се чудеШе как да ме успокой.  Cry
Виж целия пост
# 656
 Praynig бъдете силни момичета! животът е едно голямо изпитание! а ние сме избрани за да станем по-силни и по борбени! знам че е кошмар, и аз съм една от вас, но трябва да гледаме напред, какво друго ни остава,особено на нас,които чакаме първите си рожби!
Виж целия пост
# 657
Съжелявам soff !!! Бъди силна и горе главата!!!
Моято история е подобна- без болки, без обилно кървене....както казаха докторите "мисед"- случвало се често....Само дето мен това "често" не ме успокоява...
Сега съм в очакване на първи МЦ, който закъснява доста, но и това било нормално....
Умирам от страх...40 дни след  кюретажа все още мисля за него...Но съм силно момиче (или поне трябва да бъда- дължа го на себе си, на съпруга си...)-ще продължа напред (всички ние трябва да го направим!!!)....защото знам, че там някъде в близкото бъдеще всяка от нас я чака една прекрасна дъщеря или син...просто е необходимо малко търпение...
Изпращам целувки на всички ви...наистина ми е добре сред вас....
Виж целия пост
# 658
Софф, искрено ти съчувствам миличка. Зная какво изпитваш в момента. Не подтискай чувствата си. Поплачи си колкото ти се плаче, а когато мине определено време погледни напред. Никога няма да забравиш загубата си, но болката ще намалява с времето и ще дойде момент, когато няма да е толкова изгаряща  Hug
Виж целия пост
# 659
       Здравейте,момичета!за съжаление и аз съм една от вас с подобни на вашите проблеми.На 29.12.2006 г.приживях мисед аборт след година и половина опити за забременяване.Радоста ми беше много голяма когато разбрах че съм бреминна,с голям копнеж започнохме с приятеля ми да правим планове за бъдещето но уви щастието ни продължи точно три дни.На 25.12.2006 г.точно на рожденния си ден разбхах че съм бременна.За нещастие още вечерта прокървих и на 29.12 виче всичко беше свършило-мъртав плод.Пазихме се 6 м.и много се притеснямах дали ще успея отново да забременея.За голомо мое щастие стана още на първия месец след пазенето на 18.06.2007 г.Този път обаче не посмях да се зарадвам напълно и с основание.Всичко вървеше добре но в отново в 6г.с прокървих този път съвсем на бързо-една нощо само кървях.На следващия ден веднага на лекар.Докторкота коза-за сега нещата са добре прибираш се в къщи и освен да се храниш за нищо друго няма да ставаш от леглото.Разбира се изпълнин всичко, пиех и хапчетата които ми предписа.След спирането на кървенето обаче продължих да имам кафеникаво зацапване което ту се усилваше ту спираше.Следяхаме всяка седмица,но за съжаление точно кокото вече трябваше да се виде сърдечна дейност, плодния сак отговаряше на седмиците си-8 г.с, но плода беше спрял да се развива.Разбира се поисках второ мнение,но диагнозата беше същата-мисед аборт за втори път.Последва кюртаж на 03.08.2007г. и до ден днешън продължавам да кървя.Къде по силно,къде по слабо,което ми притеснява защото предния път на десетия дем ми беше вече спряло.
       Пропуснях дя ви кажа че на всичкото отгоре имам и миомо,но докторо ми каза че ако причината е в миомата проблемите щели да настъпят в 5-6 месец.
       И сега мили момечета се чудя кой път да хвана. SadСпоред доктора трябва да направя имунологични изследвания и фосфолипидност.
       Разбире се ще ги направя.Аз съм от Варна и май тук никъде не правят подобни изследвания.Ако някоя от вас има информация дали във Варна някъде правяп подобни моля ви, пишете ми.
      Ако някоя от вас има миома и въпреки проблеми от подобен характер е забременявала моля също да ми пише нуждая се от голяма дозо кураж.
       Съчувствам на всички момичета които преминават по този ад,но се надявам че рано или късно всички ние ще стигнем до заветната цел-нашите деца!
        Бог да ви пази!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия