Пети клас - 2017/18 година - тема 1

  • 65 407
  • 730
# 495
"два учебни предмета, изучавани в раздел А от учебния план в VII клас"
Но не пише, че оценките са само от 7 клас
И аз по този начин го изтълкувах. Не могат да ползват оценката по Човек и природа, например.
Виж целия пост
# 496
"изучаван във втория гимназиален етап "
Дипломи за средно.
Виж целия пост
# 497
Да, грешен член цитирах, извинявам се:
Чл. 28. (1) Оценките по всеки учебен предмет при завършване на прогимназиалния етап на основното образование са годишните оценки по учебния предмет, изучаван във всеки от класовете - V, VI и VII, от прогимназиалния етап в задължителните и в избираемите учебни часове, а в спортните училища - и във факултативните учебни часове по учебен предмет от специализираната подготовка.  
3) Оценките по ал. 1 се записват в свидетелството за основно образование.
Това е по наредба 11. Но кандидатстването си е по наредба 10 само с оценките от 7-ми клас.
Виж целия пост
# 498
Да де, уж имам висше образование, ама на...четенето с разбиране си ми куца. Благодаря ви
maria77bg, значи в свидетелството са оценките от 3 години, а кандидатстването е по другата наредба и си е само от 7 клас?
Виж целия пост
# 499
Да де, уж имам висше образование, ама на...четенето с разбиране си ми куца. Благодаря ви
maria77bg, значи в свидетелството са оценките от 3 години, а кандидатстването е по другата наредба и си е само от 7 клас?

Да, доста объркващо, но поне аз така го разбирам. Дидева е спец, да ме поправи ако се заблуждавам.
Виж целия пост
# 500
Аз както го чета химия, физия и биология също могат да бъдат балообразуващи в училища и паралелки. В НПМГ например ги ползват и трите: https://npmg.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2017/

Те обаче се учат само в 7ми клас, така че няма как да имат средна оценка. И би било крайно нечестно за тези да е оценка за 1 година, а за история и география например да е за 3 години. Това, че ще са вписани всички оценки в дипломата, не значи, че ще се смятат всички.
Виж целия пост
# 501
То си е нечестно поначало това ползване на оценки от дипломи и бележници, ама това е друга тема.
Виж целия пост
# 502
Аз както го чета химия, физия и биология също могат да бъдат балообразуващи в училища и паралелки. В НПМГ например ги ползват и трите: https://npmg.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2017/

Те обаче се учат само в 7ми клас, така че няма как да имат средна оценка. И би било крайно нечестно за тези да е оценка за 1 година, а за история и география например да е за 3 години. Това, че ще са вписани всички оценки в дипломата, не значи, че ще се смятат всички.
Няма да е нечестно защото децата, които се състезават с оценка по биология не се състезават с деца с оценки по история. Т.е. състезателите са равнопоставени.
Виж целия пост
# 503
Aз пак не разбрах .. Ще се взимат ли оценките от 3-те години, или можем да дадем глътка въздух на децата .. При нас математичката каза следното - Тази година ще видите всичко - от 2, та до 6, но не се притеснявайте за кандидатстването след 7 клас!!!  ????? Което също ме навежда на мисълта, че ще се гледа само 7 клас
Виж целия пост
# 504
Да де, уж имам висше образование, ама на...четенето с разбиране си ми куца. Благодаря ви
maria77bg, значи в свидетелството са оценките от 3 години, а кандидатстването е по другата наредба и си е само от 7 клас?

Да, доста объркващо, но поне аз така го разбирам. Дидева е спец, да ме поправи ако се заблуждавам.
Не мога да те поправя, защото същото твърдя,откакто излязоха наредбите. Smiley
Виж целия пост
# 505
Дидева, благодаря за включването!  bouquet
Това е чудесно!
Ама явно и в нашето училище имат проблем с четенето с разбиране. Или умишлено стряскат родителите.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 506
Явно и на учителите им се губи четенето с разбиране, но онези от министерството са за бой, защото е тяхна работа да обяснят човешки процедурите, а не всеки да се пробва да чете и пресъздава по собствени разбирания нормативни документи.
Виж целия пост
# 507
Объркването може би идва оттам, че в първоначалния проект на Наредбата за оценяването беше предвидено в свидетелството за основно образование да има окончателни оценки, които се формират с точност до 0, 01 като средноаритметични от годишните оценки по учебния предмет в прогимназиален етап. В окончателния вариант този текст отпадна, като окончателните оценки останаха само за гимназиален етап.
Виж целия пост
# 508
Аз както го чета химия, физия и биология също могат да бъдат балообразуващи в училища и паралелки. В НПМГ например ги ползват и трите: https://npmg.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2017/

Те обаче се учат само в 7ми клас, така че няма как да имат средна оценка. И би било крайно нечестно за тези да е оценка за 1 година, а за история и география например да е за 3 години. Това, че ще са вписани всички оценки в дипломата, не значи, че ще се смятат всички.
Няма да е нечестно защото децата, които се състезават с оценка по биология не се състезават с деца с оценки по история. Т.е. състезателите са равнопоставени.
Нечестно ще е по отношение на натоварване. Аз лично не бих искала да се фокусирам върху абсолютната 6ца от 5ти клас, засега по-скоро искам детето да се адаптира, дори и да изкара някоя и друга 4ка или 5ца. Пък в 7ми клас вече да се бори за успех.
Виж целия пост
# 509
Аз лично не бих искала да се фокусирам върху абсолютната 6ца от 5ти клас, засега по-скоро искам детето да се адаптира, дори и да изкара някоя и друга 4ка или 5ца. Пък в 7ми клас вече да се бори за успех.

И аз съм на това мнение.
То и за това всички настръхнахме след родителската среща вчера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия