Февруарки 2018

  • 50 192
  • 736
# 90
Привет и от мен.

В сряда (7-ми) ми прилоша от работа към вкъщи и съвсем на шега си направих теста (цял живот съм с нередовен цикъл и откакто искаме да имаме детенце много пъти съм правила без резултат) и както беше на шега, се появиха две чертички Simple Smile) Няма такава радост, наистина. Най-хубавата новина на света! Simple Smile

На следващия ден повторих, пак положителен тест, и от тогава свиквам с мисълта. Не съм ходила на лекар, защото ми се струва рано още, но така като ви чета, може би е време.

Веднага почнах с фолиева киселина и се чудя дали да взимам и витамин Д (понеже ми е малко под нормата). Освен борбара с WC-то Grinning, ми се появи запушен нос и май само това от стандартния комплект. Нямам гадене (още).

Много се вълнувам и се радвам, че ще споделяме заедно това приключение, понеже около мен няма много бременни или раждали Simple Smile) Първа бременност ще ми е, както се разбира.

Та така, хубав следобед Simple Smile
Виж целия пост
# 91
Еха още една новина на две чертички. Множим се 😛. Хубав следобед и лека бременност с пухкаво бебоче на финал..или няколко 😉.
Виж целия пост
# 92
Привет и от мен.

В сряда (7-ми) ми прилоша от работа към вкъщи и съвсем на шега си направих теста (цял живот съм с нередовен цикъл и откакто искаме да имаме детенце много пъти съм правила без резултат) и както беше на шега, се появиха две чертички Simple Smile) Няма такава радост, наистина. Най-хубавата новина на света! Simple Smile

На следващия ден повторих, пак положителен тест, и от тогава свиквам с мисълта. Не съм ходила на лекар, защото ми се струва рано още, но така като ви чета, може би е време.

Веднага почнах с фолиева киселина и се чудя дали да взимам и витамин Д (понеже ми е малко под нормата). Освен борбара с WC-то Grinning, ми се появи запушен нос и май само това от стандартния комплект. Нямам гадене (още).

Много се вълнувам и се радвам, че ще споделяме заедно това приключение, понеже около мен няма много бременни или раждали Simple Smile) Първа бременност ще ми е, както се разбира.

Та така, хубав следобед Simple Smile
Добре дошла и пухкав финал:bouquet:
Виж целия пост
# 93
Добро утро момичета.
Станах тази сутрин и се чудя какво ще обличам за работа. Миналата седмица в петъка дънките така ми стягаха, че се наложи да си тръгна по-рано.
Та въпроса ми е: Как да прикриваме,  новите промени на работното място?
Виж целия пост
# 94
Аз днес ще казвам в работата. Иначе дънки за бременни и по-дълга блуза да покрие областта на колана и си готова. Но то не е само панталона☺. Успиването, разсеяност, гадене, непоносимост към кафе в моят случай. Та ще си им кажа. Фирмата е свястна и няма да имам проблеми надявам се.
Виж целия пост
# 95
И на мен започва да ми се гради, старая се с повече вода и хапване по малко и често, но много ми се спи, разсеяна съм и т.н.
Аз не искам да им казвам, живот и  здраве поне до 4 месец, много гадни и зависи ви хора има и ме е страх.
А иначе започвам с роклички широки в областта на талията и корема, също и туники, но ще са ми проблем панталоните.
Виж целия пост
# 96
И на мен са ми проблем панталоните. Цял ден седнала и в краят на работният ден вече ме дразнят. Трябва да поровя в гардероба тези дни.
Виж целия пост
# 97
Добро утро и от мен.
Колкото повече наближава прегледа толкова повече се притеснявам.
Аз се надявам шефката ми да реагира толерантно, тъй като съм вече 7 месеца в болнични, защото си счупих зимата крака. Сега ходя по рехабилитации, но снощи го натоварих и ме болеше.
Аз също съм с тромбофилия и съм на фракси, но изследвания тепърва ще правим.
Лек ден на всички.
Виж целия пост
# 98
Аз разкарах дънките отдавна,нося си поли и рокли и широки туники и блузи,потниците и късите гащи ще са мираж това лято.При мен също няма да се зарадват и мисля,чак след отпуската края на юли да им кажа в началото на август и до средата на септември да изкарам и почвам с болничните.Работата ми не е тежка физически,свързана е с много клиенти и динамична,винаги сме по двама и е възможно да си почивам достатъчно.Никой от колегите не е забелязал за сега нищо,но и на мен не ми се гади и не ми е лошо.Само се уморявам повече и си почивам повече,избягвам натоварванията,но си върша работата.Иначе съм от 9 месеца там,като дойдох на мястото на бременно момиче,така че със сигурност няма да ми се зарадват.При мен проблем ще са майчинството и болничните,защото преди тази работа,последните две години назад се гледат нали така (  newsm78) не съм работила,а живях в чужбина и става доста сложно със стажа и обещетенията,но след време сме решили да се консултирам с адвокат.
Добре дошли на новите мамчета  bouquet
Нямам търпение за другия понеделник вече,последните дни нищо не ме боли и притеснява,казах на някой близки и съм малко по добре и спокойна,всички много се радват  Praynig
Виж целия пост
# 99
Здравейте, скъпи бъдещи мами!  Heart Eyes Искам да се запиша и аз тук, въпреки, че още е раничко, по изчисления съм в 6г.с.,  термин за 11.02.2018г. записала съм си час чак за 01.07.2017г. Не съм ви чела назад, че сега съм на работа, пък в нас се занимавам с бъдещата кака, която е януарче 2014г. Чудя се дали да започвам да пия фолиева киселина, че при предната бременност чак в края разбрах, че зверското повръщане първите 4 месеца е от нея, дразнело ми е  Sad . Иначе за сега съм повръщала 2 пъти само и то май от по-мазничката домашна пилешка супа  Blush Хайде момичета, ще пиша пак, когато имам време, стискам палци всичко да е наред и да имаме хубав пухкав финал Heart Eyes
Виж целия пост
# 100
Здравейте, скъпи бъдещи мами!  Heart Eyes Искам да се запиша и аз тук, въпреки, че още е раничко, по изчисления съм в 6г.с.,  термин за 11.02.2018г. записала съм си час чак за 01.07.2017г. Не съм ви чела назад, че сега съм на работа, пък в нас се занимавам с бъдещата кака, която е януарче 2014г. Чудя се дали да започвам да пия фолиева киселина, че при предната бременност чак в края разбрах, че зверското повръщане първите 4 месеца е от нея, дразнело ми е  Sad . Иначе за сега съм повръщала 2 пъти само и то май от по-мазничката домашна пилешка супа  Blush Хайде момичета, ще пиша пак, когато имам време, стискам палци всичко да е наред и да имаме хубав пухкав финал Heart Eyes
Хм, как така си в 6 г.с. пък термина е 11.02.2018. Или аз нищо не разбирам. Моля да ми обясните.
Всички калкулатори, които ползвах ми показват че съм в 4.г.с. с термин 17.02.2018.
Т.е. или аз или Синя пеперуда е в грешка в коя седмица сме. Моля за помощ!
И добре дошла при нас  Hug Hug Най важното да забравя Grinning
Виж целия пост
# 101
Хм, как така си в 6 г.с. пък термина е 11.02.2018. Или аз нищо не разбирам. Моля да ми обясните.
Всички калкулатори, които ползвах ми показват че съм в 4.г.с. с термин 17.02.2018.
Т.е. или аз или Синя пеперуда е в грешка в коя седмица сме. Моля за помощ!
И добре дошла при нас  Hug Hug Най важното да забравя Grinning

Синя пеперуда е бременна от 36 дни, което е 5 г.с.+ 1 ден, т.е. в 6-та г.с.
Ти си бременна от 30 дни, което е 4 г.с.+ 2 дни, т.е. в 5-та г.с.
Виж целия пост
# 102
Здравейте, скъпи бъдещи мами!  Heart Eyes Искам да се запиша и аз тук, въпреки, че още е раничко, по изчисления съм в 6г.с.,  термин за 11.02.2018г. записала съм си час чак за 01.07.2017г. Не съм ви чела назад, че сега съм на работа, пък в нас се занимавам с бъдещата кака, която е януарче 2014г. Чудя се дали да започвам да пия фолиева киселина, че при предната бременност чак в края разбрах, че зверското повръщане първите 4 месеца е от нея, дразнело ми е  Sad . Иначе за сега съм повръщала 2 пъти само и то май от по-мазничката домашна пилешка супа  Blush Хайде момичета, ще пиша пак, когато имам време, стискам палци всичко да е наред и да имаме хубав пухкав финал Heart Eyes
Хм, как така си в 6 г.с. пък термина е 11.02.2018. Или аз нищо не разбирам. Моля да ми обясните.
Всички калкулатори, които ползвах ми показват че съм в 4.г.с. с термин 17.02.2018.
Т.е. или аз или Синя пеперуда е в грешка в коя седмица сме. Моля за помощ!
И добре дошла при нас  Hug Hug Най важното да забравя Grinning

Объркала съм  Blush 5г.с.
Виж целия пост
# 103
Здрявейте, реших се и аз да пиша тук, не е зле чавек да обмени информация с други на неговия хал Simple Smile
При мен нещата стоят така: термин 02.02.18 г, 6-та г.с., втара бременност, имам момиче на 4 г родено 24.02.13 г, която множо иска да стане кака Simple Smile
Още не съм ходила на преглед
Всъщност, още не мога даже да проумея, че съм бременна, тъй като е непредвидено и неачаквано. Чета темата и се надявам това да ми помогне да свикна с мисълта
Диди-ту, ти в коя седмица си, четох, че пулс се чува към 8 седмица, сега ако отида на преглед дали е възможно да се чуе? Намерих един калкулятор, според който трябва да чакам до 24 юни за пулс
Виж целия пост
# 104
Важно !
Мисля, че всяка бъдеща майка трябва да е наясно с правата си съгласно Кодекса на труда.

Кодекса на труда

Чл. 313а. Бременната работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.

Чл. 140.
(4) Нощният труд е забранен за:
1. работници и служители, които не са навършили 18-годишна възраст;
2. бременни работнички и служителки, както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро;

Чл. 147. (1) Не се разрешава полагане на извънреден труд от:
2. бременни работнички или служителки, както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро;
Работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка, както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177.

Чл. 307. Работодателят не може да възлага, както и да задължава бременни жени и кърмачки, както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро, да извършват работа, която излага на опасност или застрашава сигурността и здравето им.
(2) Бременната жена или кърмачката, както и работничката и служителката в напреднал етап на лечение ин-витро, може да откаже изпълнението на работа, която е определена като вредна за здравето на майката или детето или за която след оценка на риска е определено, че представлява съществен риск за здравето на майката или на нейното дете.
(3) Списъкът на работите и условията на труд по ал. 1 се определя с наредба на министъра на труда и социалната политика и министъра на здравеопазването.
 
Трудоустрояване на бременни жени или кърмачки

Чл. 309. Когато бременна жена или кърмачка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, изпълнява неподходяща за състоянието й работа, по предписание на здравните органи работодателят предприема необходимите мерки за временно приспособяване на условията на труд на работното място и/или работното време с оглед премахване на риска за безопасността и здравето им. Ако приспособяването на условията на труд на работното място и/или на работното време е технически и/или обективно неосъществимо или не е оправдано да се изисква поради основателни причини, работодателят предприема необходимите мерки за преместване на работничката или служителката на друга подходяща работа.
(2) Предписанието на здравните органи е задължително за изпълнение от бременната, кърмачката, работничката и служителката в напреднал етап на лечение ин-витро, както и от работодателя. До изпълнението на предписанието за преместване тя се освобождава от задължението да изпълнява неподходящата за състоянието й работа, а работодателят й изплаща обезщетение в размер на получаваното брутно трудово възнаграждение за месеца, предхождащ деня на издаването на предписанието.
(3) В случаите по ал. 1 работничката или служителката получава трудово възнаграждение за изпълняваната работа. Когато то е по-ниско от трудовото възнаграждение за предишната работа, има право на парично обезщетение за разликата в трудовите възнаграждения съгласно отделен закон.
(4) Работодателят съвместно със здравните органи определя ежегодно длъжности и работни места, подходящи за заемане от бременни жени и кърмачки, както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро.
 
Командироване на бременни жени и майки с деца

Чл. 310. Работодателят не може да командирова бременна жена, работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро и майка на дете до 3-годишна възраст без нейното писмено съгласие.

Чл.333(5) Бременна работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, може да бъде уволнена с предизвестие само на основание чл. 328, ал. 1, т. 1, 7, 8 и 12, както и без предизвестие на основание чл. 330, ал. 1 и ал. 2, т. 6. В случаите на чл. 330, ал. 2, т. 6 уволнението може да стане само чрез предварително разрешение на инспекцията по труда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия