КГБ = Клуб на Готините Баби - 179.

  • 59 951
  • 734
# 300
Здравейте!
Много харесвам диалектите, различните обичаи и традиции от всички краища на родината. Разбрах смисъла на това, което сте написали, но някои думи не успях да си преведа. В нашия край сме близо до книжовния говор и нямаме такъв интересен диалект, с изключение на някои интересни  изрази или думи.

За съжаление, не мога да дойда на срещата!
Скрит текст:
Всички планове за екскурзия и летуване за сега отпадат. Трябва да помагам за свекърва ми. Тя  вече изобщо не може да става сама. Слагаме я на тоалетен стол и на памперси. Цялата е в рани, а краката й са като кюнци с тъмнолилав цвят и от тях непрекъснато тече вода.
Племенникът ми тази сутрин едва издържа седнал да го подстрижа. Останал е под 50 кг. Три пъти в седмицата е на хемодиализа. Не че ще им помогна кой знае колко, като никъде не ходя, но поне  да съм на разположение.  
Виж целия пост
# 301

 Аз съм учила диалектология на времето и разбирам всичко, но много ми е интересен този диалект! Макар, че съм специалист по БЕЛ, всъщност съм си българист и винаги ми е било по-интересно да знам езиковата страна на различни региони. Не, че не познавам развитието на л-рата в Б-я, но силата ми е в езика.
Грети, задълженията са си задължения, но помисли и за себе си! Поне един ден можеш да отделиш! Ела и ще се почувстваш много по-добре!
Виж целия пост
# 302
Много е далече и няма как да стане за 1 ден. Пък и когато човек е на тръни, не му е весело и не може да се отпусне, по-добре да си стои  у дома.
Съжалявам!
Виж целия пост
# 303
Привет момичета.

ГРЕТИ, за декубитусите на свекърва ти да ти изпратя моя патентован крем. Много помага. Така казват всички, които са го ползвали.

КРЕМЧЕ, току що прочетох във ФБ за някакъв крем Остеорен. Източна медицина. Някакъв професор гарантира, че разни ставни болежки изчезват за няколко седмици. Кремът струва 69 лева. Чудя се дали да му се доверя на този доФтур newsm78. Къде не отишли 69 лева. Ама после като ми минат болките и като тръгна с оная ми ти походка на газела...Мани, бЕгай Wink

СВЕТЪЛЧО, ще те включим в групата. Знам, че на теб езиците ти вървят. Днес си говорим с моята унуквица за твоя унук Лъчко. Тя реши, че името му произлиза от слънчев лъч и сигурно е много слънчев. Ами позна девоечето. Голям интерес проявява към него ( както и към Влади ). Казвам ѝ, че това са годениците на братовчедките ѝ, но тя отговори: Те двете са далече, аз съм тук. Ти да видиш...

ЯЖКЕ мила, ти ще водиш курса по чужди езици. Четох те и се смях.  hahaha Joy

БОРЯНЧИЦЕ, като гледам, Плевен е изметен, измит, готов да ни посрещне. Hug

На ЯНКА сега къщата ѝ е шумна и весела. Хайде, докато унучетията са ти у куйкью, нема да слагаш кафето. Освободена си от наряд. Та ето ви още нашенски приказки: Не е кукья тесна, а е челяд бесна. Куде видиш село с девет кукье и десет крЪчме, далеко да бегаш.

ГЪБКЕ, миличка, малко е да кажа, че съжалявам. Даже много съжалявам. К'ви са тия хора бе, толкова години са чакали ( 25 - 35 години ), та точно сега уцелиха дата за бракуване. Кажи им да си поживеят още една седмица, че после нЕма. Ритуалчичката няма да избяга. Попът - също. Роднините толкова много са чакали, ще почакат още седмица. Ами тъй де! Така им кажи от мен!

АЙША, как си съседке? Когато ти се доспи, закачи на вратата на спалнята табела, като в хотелите, да не те безпокоят и лягай да спиш.  Simple Smile

А сега да ви се ожаля. Онзи ден на сеЙо ставам, в оглидалуту са дзверя, но не казвам " бря чи красУта" ами гледам-станала съм асиметрична. Зъбен проблем Wink МъжО минава покрай мен с недоспал вид. И ньега зуб га изел начъскьа. По закона на гадостите, още не съм заредила аптечката. Търкалят се две ампули Аналгин и това е всичко. Отидох до Брезник, та си взех Аулин и Аугментин. Сега съм на антибиотик. Знам какво ме очаква, ама все ми се искаше да ми се размине до срещата. Ще видим. Е те това е покрай мен. Ако имате познати, добри зъболекари, дайте координати tooth




Виж целия пост
# 304
Ако имате познати, добри зъболекари, дайте координати tooth


Черен хумор  hahaha Да дойда ли да те оправя  Hug или да ти пратя моя доФтор
Виж целия пост
# 305
Фло, какво ви се случи на зъбите? Или е нещо на венците?
Дано да мине и да забравите.
Иначе и аз имам нужда от зъболекар тия дни. Ама докато се наканя да звънна - то работното ти време свършило.
Наспах се добре тази нощ - до 8.30 ч. Хотелската табелка не ми е нужна - Пл. трудно ще я фокусира в събота вечер. Ще вземе да ме събуди и да пита какво е това.  hahaha
Виж целия пост
# 306
Ще вземе да ме събуди и да пита какво е това.  hahaha

 #2gunfire Joy Joy hahaha

Фло ,ветеринарен зъболекар мога да ти препоръчам...да хване ред. Joy
Виж целия пост
# 307
Здравейте дружки,теменужки!
Влизам само да ви кажа,че съм на легло- дископатия. С много болка и сълзи ставам само до тоалетна.Добре,че днес Иван не е на работа,но утре как ще я карам не зная.И детето си иска своето- играе му се навън с децата. До срещата в Плевен има време,дано се оправя и не се отказвам.Иска ми се много да дойда,да ви видя ,да ви прегърна,да се запозная с повечето от вас.Казвайте илачи и мазила,ММ утре да ходи да купи.
Трябва да се оправя.
Айша,разсмя ме.
Виж целия пост
# 308
Мими, инжекции Дипрофос, три ампули  са - не помня обаче през ден или всеки ден се поставят, ще ти кажат в аптеката.
Помага също и тилкотил таблетки или волтарен на таблетки и за мазане, обаче ако е много силна болката, най-добре инжекциите.
Мъжът ми се беше докарал преди години до степен да не може да стане от леглото, след първата инжекция се почувства доста добре, а след втората се оправи, но доколкото си спомням, трябва да се сложи и третата.
Виж целия пост
# 309
Мими, инжекции Дипрофос,

+1
Виж целия пост
# 310
Мими, аз като закъсах ми предписаха физиотерапия, мазилата не ги помня.
Но много ми помогна Ани - беше на 5 г. Лягах на килима по корем и тя боса ми ходеше по гърба. Гледаше си филмче на ТВ и се разхождаше спокойно. Май това ме вдигна бързо.
Виж целия пост
# 311
Мими, съчувствам ти Hug Преди време слагах Дипрофос инжекции на ММ. Мускулно.В комбинация с Мовалис. И той се слага инжекционно. Сложих му 3-те инж.-всеки ден и взе, че се оправи. Може и инж. Диклак. Има го и в таблетна форма. Мисля, че комбинацията Дипрофос и Мовалис е по-добра.Вземи си Милгама. Това е предишното вит. В комплекс. Волтарен таблетки, но ако не ти е здрав стомаха, можеш да си вземеш свещички. От мазилата най ми е помагало някакво мазило от ветеринарната аптека. Мисля, че се използва при конете. Даде ми го моя пациентка. Да питаме БОРЯНА. Нейното момче със сигурност го знае. Гадна работа е това дископатията. Като ме сецне, веднага премятам една хавлиена кърпа през вратата, сключвам ръце, сгъвам си леко краката и с всичките си килограми увисвам на ръцете си. Това се прави с цел разтягане на гръбначния стълб и да се откачи прищипнатото. Друга хватка е да легнеш по гръб, хващаш ръцете си под коленете, свиваш главата към коленете и се получава нещо като попивателна. Пак с цел да се разтегне тази най-несъвършенна част от нашето тяло. Ама Господ когато е създал животините, не е мислил, че ще се изправим и ще тръфнем на два крака. Казват, че котките нямат дископатия  JoyУспех, миличка! hug Хей, да не вземеш всичко изброено. Милгамата и мазилата може, но от другите илачи-Дипрофос и Мовалис, или Диклак, или Волтарен ( освен таблетки, свещички, има и мазило). Ще се оправиш, но няколко дни е ад под небето. Сетих се и за една комбинация-смесват се тубичка Индометацин с тубичка Лидокаин, в някаква кутийка и се мажеш. При толкова много илачи все от нещо ще ти мине Simple Smile Пиши след няколко дни как си. Ние ще стискаме палци fingerscrossed
И да добавя. Физиотерапията много помага, Павел баня - също.

РИМАРЧЕ, имаш ми зъб, имаш да ми връщаш, може да дойдеш и да ги дръпнеш тези изедници hahaha tooth
АЙША, зъби са, не са венци. Абе каквото и да е все боли... А ти се обади. Нали знаеш, че през юли ще гледам четирите чавета на село, а през август с двете госпожици и деди ще ходим на море. За съжаление селския кабинет вече го закрих, така че не можеш да дойдеш на медицински туризъм.
БОРЯНЧИЦЕ, пускай тежката артилерия-навита съм и на ветеринарен зъболекар. Joy

Май утре като оправя пациентите ще си прасна една упойка и ще ги дръпна. Няма да ми е сефте. Имам само една чуденка. Аз понеже взимам много скъпо, та да отида при младите колеги. Лелееее, снахата как ще ми се зарадва. Не два, ами сигурно 4 ще ми извади, под предлог, че няма дребни да ми върне. А не. Ще отида при сина. Като малък никак не съм го била, та се надявам, да е благосклонен към мен и зъбните ми проблеми.После ще ви разкажа как са се развили събитията. Wink

Виж целия пост
# 312

 Добро утроооо!
Аз колкото и да спя най-късно в 7,30 съм будна. Та сега съм с чашата кафе при вас. Да предложа и на вас:

                 

 Фло, е те това не можах да го разбера: веднага премятам една хавлиена кърпа през вратата, сключвам ръце... Къде през вратата - отгоре ли?  newsm78 Това нагледно да ми го покажеш в Плевен!
Виж целия пост
# 313
Добро утро и приятна седмица!



Мими, всички тези неща дето са ти ги казали са хубави, даже някои помагат, но аз ти препоръчвам лекар и снимка. Свободните съчинения после много болят, от опит го знам.
Виж целия пост
# 314

Добро утро!


Три „малко" и три „много" погубват човека:
малко знае – много говори;
малко струва – за много се има;
малко има – много харчи.


Mимито, пожелавам скорошно оправяне. Hug  Преди месец и аз бях така /Да не те отчайвам,но мен ме държа 2седмици. Аз пия Тилкотил и Мидокалм/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия