Хламидия - тема 4

  • 95 674
  • 734
# 675

Здравейте,  това са резултатите след 2 антибиотика, може ли да кажете трябва ли да правя днк тест , какво да правя?
Виж целия пост
# 676

Здравейте,  това са резултатите след 2 антибиотика, може ли да кажете трябва ли да правя днк тест , какво да правя?
                                                                                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                                                                       
Задължително ДНК ! Но след тези два антибиотика мисля , че всичко ще е наред! Какво казва вашият доктор? Повечето вече не зачитат кръвните и залагат на секрет!
Виж целия пост
# 677
dobraveshtica7 Изчистете си кутията,защото няма как да отговоря на съобщението ви.
Виж целия пост
# 678
Здравейте, правих кръвни изследвания със следните резултати:



Приятелят ми също си направи и това са неговите.



Възможно ли е при него да няма? Според АГ трябва само аз да пия антибиотик и да проведа лечение.. Не знам дали да не направя още един тест в друга лаборатория.
Виж целия пост
# 679
Здравейте, наскоро ми премахнаха лява тръба заради извънматочна бременност. Лекарят извършил операцията ми каза че съм имала хламидия и тя е засегнала тръбата, вероятно била от много време. Моля да ми споделите от тук нататък как да  процедирам. Правихме опити за бебче. Иска ми се да отстраня проблемите и да продължим с опитите. Предполагам трябва да направим изследвания с моя мъж. Прочетох че при жената е по-добре секрет да се вземе, та въпросът ми е при гинеколог ли да се запътя за това изследване или ? Благодаря за отговорите.. Имамм време да тръгна по изследвания, защото още кървя от прекъснатата пременност, за това искам да проуча как най-оптимално да действам
Виж целия пост
# 680
Според резултатите нямам хламидии, но стойностите са по средата.
Последният път като правих бяха със стойност 0(нула).
Но пък бяха в друга лаборатория , с други референтни стойности...
Да считам ли, че съм абсолютно чиста според последния резултат?
 
Виж целия пост
# 681


Здравейте,

Преди три години имах хламидия, установена с ДНК тест. Тогава я лекувах със Сумамед, следващите тестове бяха отрицателни. Преди две седмици бях на гинеколог и ми откриха ендоцервицит. Имат съмнения за хламидия и помолиха отново да си направя ДНК тест. Тъй като този тест ще ми правят след седмица, реших преди това да пусна кръвни проби. Излиза този резултат. Леко съм притеснена от стойностите на IgM, тъй като не съм имала незащитен контакт от 3 години, т.е. няма как да съм се заразила наскоро.  Моля за тълкуване.
Виж целия пост
# 682


Здравейте,

Преди три години имах хламидия, установена с ДНК тест. Тогава я лекувах със Сумамед, следващите тестове бяха отрицателни. Преди две седмици бях на гинеколог и ми откриха ендоцервицит. Имат съмнения за хламидия и помолиха отново да си направя ДНК тест. Тъй като този тест ще ми правят след седмица, реших преди това да пусна кръвни проби. Излиза този резултат. Леко съм притеснена от стойностите на IgM, тъй като не съм имала незащитен контакт от 3 години, т.е. няма как да съм се заразила наскоро.  Моля за тълкуване.
Изчакай си ДНК теста. Аз преди няколко години пуснах такъв и всичко беше ок. След това няколко пъти съм пускала кръвен, който винаги е бил положителен и на трите показателя. Преди месец си пуснах отново ДНК и си е абсолютно отрицателен. Кръвния не е достоверен и не знам защо въобще го назначават някои лекари.
Виж целия пост
# 683
Кръвния не е достоверен и не знам защо въобще го назначават някои лекари.
Защото кръвните тестове откриват дали има или няма Хламидия в цялото тяло, докато ДНК теста само от мястото откъдето е взета пробата.
ДНК тест - с едни четчици вземат малко материал - клетки от шийката на матката и ако там има ДНК ( това е патоген или част от патоген) на патогена - теста е положителен. Или зависи докъде лекаря е успял да стигне в шийката на матката, за да вземе този материал.
Не разбирам ( всъщност разбирам), защото продължавате да твърдите неверни неща?!
Тази Хламидия не е само в шийката на матката... ако беше само там, как става запушването на тръбите от нея?!
... или напр. ТВБ/Тазова възпалителна болест ... на БГ и по-простичко обяснено

Cervix=Шийка на матката




Виж целия пост
# 684
Аз мога да споделя личен опит с хламидия! За последните две годи ни съм си правил не един тест! Кръвен тест в Рамус - положителен, след 5 дни нов кръвен тест в Цибалаб - отрицателен! На кой да вярвам?  Симптоми си имам - парене при уриниране и не само, болки в тестисите, болки в ставите, таза и тн. Пусках още PCR на урина в Цибалаб - отрицателен, PCR на еякулат в Геника 2 или 3 пъти - всички отрицателни! Имах и други отрицателни тестове за хламидия! Накрая ми излезна положителен на PCR на еякулат в Токуда.

И едно мнение на Проф. Лесева - микробиолог: за хламидия няма силно достоверен тест! Поради тази причина и тя не прави!
Виж целия пост
# 685
Здравейте, при
IgA 0.76 /0.9 - 1.10 сива зона/ и
IgG 2.18 /0.9 - 1.10 сива зона/
какъв би бил вашият прочит и съвет?
Нямам никакви явни симптоми.. О_о
Виж целия пост
# 686
Здравейте, при
IgA 0.76 /0.9 - 1.10 сива зона/ и
IgG 2.18 /0.9 - 1.10 сива зона/
какъв би бил вашият прочит и съвет?
Нямам никакви явни симптоми.. О_о
Здравей!
Имаш стара инфекция и за да не ти уврежда органите е желателно да се лекуваш.
Резултатите не винаги са коректни/верни и проблема е в самите лаборатории. Не всички имат нужните сертификати ( ISO ...EN ... за качество и компетентност  или както там се нарича) и т.н. Доколкото съм запозната Кандиларов притежават този сертификат.
За да избегнеш грешка и да си сигурен в достоверността на резултата, може да го повториш, но с трите Иг.-на ... Иг.А, Иг.М и Иг.Г и ако Иг.Г отново е висок и ако желаеш се консултираш с лекар и прилагаш терапия.
Процентът, на безсимптомно протичане на тази инфекция, е много голям.
Виж целия пост
# 687
Здравейте, при
IgA 0.76 /0.9 - 1.10 сива зона/ и
IgG 2.18 /0.9 - 1.10 сива зона/
какъв би бил вашият прочит и съвет?
Нямам никакви явни симптоми.. О_о
Здравей!
Имаш стара инфекция и за да не ти уврежда органите е желателно да се лекуваш.
Резултатите не винаги са коректни/верни и проблема е в самите лаборатории. Не всички имат нужните сертификати ( ISO ...EN ... за качество и компетентност  или както там се нарича) и т.н. Доколкото съм запозната Кандиларов притежават този сертификат.
За да избегнеш грешка и да си сигурен в достоверността на резултата, може да го повториш, но с трите Иг.-на ... Иг.А, Иг.М и Иг.Г и ако Иг.Г отново е висок и ако желаеш се консултираш с лекар и прилагаш терапия.
Процентът, на безсимптомно протичане на тази инфекция, е много голям.


Денис, вие някога сблъсквала ли сте се с тази инфекция, лекувала ли сте я?
Виж целия пост
# 688
Скрит текст:
Здравейте, при
IgA 0.76 /0.9 - 1.10 сива зона/ и
IgG 2.18 /0.9 - 1.10 сива зона/
какъв би бил вашият прочит и съвет?
Нямам никакви явни симптоми.. О_о
Здравей!
Имаш стара инфекция и за да не ти уврежда органите е желателно да се лекуваш.
Резултатите не винаги са коректни/верни и проблема е в самите лаборатории. Не всички имат нужните сертификати ( ISO ...EN ... за качество и компетентност  или както там се нарича) и т.н. Доколкото съм запозната Кандиларов притежават този сертификат.
За да избегнеш грешка и да си сигурен в достоверността на резултата, може да го повториш, но с трите Иг.-на ... Иг.А, Иг.М и Иг.Г и ако Иг.Г отново е висок и ако желаеш се консултираш с лекар и прилагаш терапия.
Процентът, на безсимптомно протичане на тази инфекция, е много голям.
Денис, вие някога сблъсквала ли сте се с тази инфекция, лекувала ли сте я?
Ако отговаря с Да, това ли ще бъде критерия за познанията ми Simple Smile ?!
Според мен, познанията на човек се придобиват не от личен опит, а с много четене и то постоянно, не епизодично.
Проучвам и чета за Хламидия трахоматис повече от 20 год. - още от времето, когато почти нямаше информация за нея.... никъде. Правя го защото ми е интересна като патоген  ( не съм медицинско лице, но съм учила микробиология, генетика ... които ми помагат да разбирам какво чета и за какво става въпрос, както и да си правя правилни изводи от прочетеното ... защото да се чете и да се разбира какво се чете са доста различни неща)
Преди години влизах в доста ожесточени спорове с различни потребители във форумите (най-вече  бгмама и зачатие), но вече не го правя и не ми се спори с никой ... предварително отговарям, ако това е целта на въпроса.
Виж целия пост
# 689
Здравейте
Включвам се в тази тема с един въпрос.
Последните ми резултати ме объркват доста.
Преди 7 месеца всичко беше отрицателно на секрет.
В момента на венозна ми пуснаха IgG и IgM

Реално нямам никакви течения, оплаквания, на ехографа няма никакви проблеми.
И този път ми пусна за уреаплазма и микоплазма на секрет изследване, което все още няма резултати.
Имам 3 курса на антибиотично лечение.
Може ли някакъв ориентир колки е сериозно положението?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия