Искам да кажа ... (126)_12.06-18.06

  • 80 368
  • 865
# 510
Добро утро!
Прочетох те в петокласната тема, Светкавичке. Обаче Гого върна учебниците още в началото на седмицата, а аз не съм преснимала нищо.
Виж целия пост
# 511
 ЕлиТ, благодаря, че писа!  Hug И аз така, приготвих ги завръщане, а не съобразих, че има пропуски в наученото.

Една потребителка вече се зае да ми ги изпрати, така че не се притеснявайте!

Още малко да ви занимая със себе си и отлитам "на тръстиката" Simple Smile

Моето дете е спортна натура, не тренира състезателно по ред причини, но се е занимавал с доста спортове.
Заради боледувания в ранното детство започнахме късно с плуването. Мин. година ходи почти цяло лято, имаше страхотна треньорка.Дори като беше на лагер с прибиране у дома, след цял ден спортни занимания- ориентиране, катерене, конна езда, гребане и др.,бързаше да ходи на тренировки.

Тези дни категорично отказа да ходи на плуване.Изчаках ден-два и пак го попитах- не и не.
А за него този спорт е добър, ще му оправи дишането/ имахме проблеми/, освен това водата успокоява

Като го питам за причината- получавал сърбежи и не му харесвала водата.А мин. година цяло лято нямаше оплаквания. Вярно е, че е с много светла кожа и много податлив на обриви .

Какво да правя, никога не съм настоявала за нищо, не съм се инатила да е на моето.Но сега мисля, че допуска голяма грешка, все пак плуването е много полезно.Басейнът е един от най-добрите, а дете от Варна да не умее да плува добре е просто немислимо за мен.

Моля, за съвет!
Виж целия пост
# 512

Днес с мъжът ми карахме колела, той какво се загледа, на камък ли стъпи, падна много лошо и то по средата на шосето, сърцето ми спря, ако идваше кола, не ми се мисли. Той пътят не беше от оживените, но все пак... Удари се лошо в ребрата, боли го, дано е само натъртено. То и да е пукнато, освен покой няма какво друго да прави.

Да взема и хомеопатично арника или да се маже с някакъв подходящ крем.
Иначе ще ти надуе главата с охкане и мрънкане Wink
Виж целия пост
# 513
Светкавица, обикновено учебниците по английски, по коя да е система, ги има сканирани и могат да се намерят по торентите. Аз така съм си вадила много. Видях, че си решила проблема, но да знаеш за другия път Simple Smile

Моята дъщеря вчера така бесня на площадката пред блока с още няколко деца, къде е паднала не знам, не съм видяла, а и тя не гъкна. Но се прибрахме с цицна на челото, която беше буквално лилава. Ноще с е спаднал отока, но лилавее още мястото. Малко ме притесни, че е на главата, но явно е дебела. И за пореден път ме изненада това дете - не плака, не се цупи, радва се.
Виж целия пост
# 514
Тези дни категорично отказа да ходи на плуване.Изчаках ден-два и пак го попитах- не и не.
А за него този спорт е добър, ще му оправи дишането/ имахме проблеми/, освен това водата успокоява

Като го питам за причината- получавал сърбежи и не му харесвала водата.А мин. година цяло лято нямаше оплаквания. Вярно е, че е с много светла кожа и много податлив на обриви .

Светкавица, да не е започнал да се окосмява вече по краката и по интимните места, и да го е срам от другите? При едно близко момче това беше проблема. Много бяла кожа, и видими черни косми. Почти цяла година се дърпа, едно цяло лято не искаше да носи 3/4 и къси панталони, като излизахме заедно на плажове и пикници, на 30 градуса се потеше в дълги панталони и дълги ръкави, как не прегря това дете не знам. Родителите му в началото се бяха видели в чудо какво му става. Накрая се нормализираха нещата, с много разговори, с таткото най-вече.
Може при вас да е друг случая, просто обръщам внимание че някои момчета трудно приемат промените, които се случват в пубертета и може да е една възможна причина.
Виж целия пост
# 515
Добро утро!
Светкавица, никога не съм се сетила да снимам учебник...., то няма и какво, де! Но от любопитство ще попитам щерката как е процедирала. Аз винаги настоявам речника да се преписва в тетрадка и тази тетрадка да се продължава, и следващите години.
Що се отнася до космите- преди 2-3 дни ги махнахме с епилатор. Не я болеше. Не се дърпа. Предложих на няколко пъти, че когато е готова, и когато поиска ще й помогна. Първо не искаше и дума да чие, но видя, че нейните съученички са без косми(по техните думи не им растели  Mr. Green)  и седна кротко.
Виж целия пост
# 516
Добро утро от мен,

вчера децата имаха натоварена програма. Simple Smile Ходиха с баба и дядо на екскурзия с влак. Вечерта пък едно съседче се оказа че има рожден ден, и децата си направиха парти пред блока. Голяма игра до 22ч почти.

Правих пица по бърза рецепта, само с брашно, вода, бакпулвер, олио и сол. Добре стана като за бърза пица. Simple Smile

Светкавица, проблем както казаха може да е започнало окосмяване.
Или наистина да го сърби кожата, което е отвратително и напълно го разбирам.
По тази причина аз в басейни не влизам, твърде много препарати хвърлят.
Виж целия пост
# 517
Що се отнася до космите- преди 2-3 дни ги махнахме с епилатор. 

При момичетата е различно.
Момчетата според мен е редно да си походят с космите няколко години, и сами да вземат осъзнато решение дали, къде и колко да махат. Не бих подгонила 12-14 годишно момче с епилатор, ако ще да е с окосмяване на млад йети. Не знам кога точно космите станаха враг номер едно на хората, но ме е яд, че вкарваме (родителите и обществото имам предвид) децата в този филм твърде рано...
Виж целия пост
# 518
Добро утро!
Бъни, ще се оправиш, вярваме в теб и стискаме палци да минеш успешно през това, което ти предстои.
Алечка, и в теб сме сигурни, следващият път.
Виж целия пост
# 519
Ох, на моя приятелка дъщеря й се занимава сериозно с плуване, говоря за състезания и т.н. Като ми разправи за нивото на хигиена в единия басейн се хванах за главата.
Виж целия пост
# 520
Що се отнася до космите- преди 2-3 дни ги махнахме с епилатор. 

При момичетата е различно.
Момчетата според мен е редно да си походят с космите няколко години, и сами да вземат осъзнато решение дали, къде и колко да махат. Не бих подгонила 12-14 годишно момче с епилатор, ако ще да е с окосмяване на млад йети. Не знам кога точно космите станаха враг номер едно на хората, но ме е яд, че вкарваме (родителите и обществото имам предвид) децата в този филм твърде рано...
Напълно подкрепям! +1
Виж целия пост
# 521
   За окосмяване не се бях сетила.
По краката определено няма много, той е с много светла кожа и руси косъмчета.

Сега за интимното окосмяване, наистина не зная, а ми е неудобно да питам. Сега се замислям, че отдавна не съм го виждала съблечен. Но възможно ли е, едва през октомври ще навърши 12 newsm78

Ако не е това, вероятно наистина е водата в басейна, но той е толкова хубав басейн и обикновено са само деца в тези часове. А в събота сутрин е направо празен!

Да, има проблеми с кожата, изрива се от най-малкото- от изпотяване дори, но другите деца как ходят.

Допускала съм да се отказва от много неща, този път не ми се иска. До понед. има време, ще видим.
Виж целия пост
# 522
Що се отнася до космите- преди 2-3 дни ги махнахме с епилатор. 

При момичетата е различно.
Момчетата според мен е редно да си походят с космите няколко години, и сами да вземат осъзнато решение дали, къде и колко да махат. Не бих подгонила 12-14 годишно момче с епилатор, ако ще да е с окосмяване на млад йети. Не знам кога точно космите станаха враг номер едно на хората, но ме е яд, че вкарваме (родителите и обществото имам предвид) децата в този филм твърде рано...
Напълно подкрепям! +1

И аз се присъединявам при това с личен опит.
На 15-16 години синът ми беше залетял да се обезкосмява. Той е светъл, със светли косми, като за момче беше дори малко окосмен. Аз го спрях. Обсъдихме въпроса и той прие доводите ми. Сега вече въобще не му дреме за космите, но и той наистина е нормално окосмен.
Виж целия пост
# 523
Светкавица, като човек с проблемна кожа, мога от опит да ти кажа че е наистина отвратително усещането.
Може да изпитва сериозен дискомфорт и то много време след излизането от басейна. А когато те сърби кожата, буквално е трудно да мислиш за друго.
Обсъдете нещата, поговорете.
Вариант е да започне да пие нещо противоалергично когато посещава басейна, но...ако става въпрос за сериозни тренировки, това означава и постоянен прием на медикаменти.
Виж целия пост
# 524
Светкавица, като човек с проблемна кожа, мога от опит да ти кажа че е наистина отвратително усещането.
Може да изпитва сериозен дискомфорт и то много време след излизането от басейна. А когато те сърби кожата, буквално е трудно да мислиш за друго.
Обсъдете нещата, поговорете.
Вариант е да започне да пие нещо противоалергично когато посещава басейна, но...ако става въпрос за сериозни тренировки, това означава и постоянен прием на медикаменти.


Може и така да е. Аз съм с по-тъмна и по-плътна кожа, не съм имала нито слънчеви алергии, нито от басейн, макар и рядко да посещавам.
Не става въпрос и за нещо кой знае колко сериозно, но все пак, тренировките са три пъти седмично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия